Malta – lankytinos vietos

Dažnas poilsiautojas, norėdamas pailsėti, traukia link Viduržemio jūros. Vienas iš variantų – Malta. Jei norite turėti ką papasakoti apie kelionę, teks ne tik gulinėti paplūdimyje, bet ir pamatyti kai kurias lankytinas Maltos vietas ar nuveikti ką nors įdomesnio.

Malta - Luka

Kadangi anksčiau Malta priklausė Graikijai, Romos Imperijai, tai joje likę šių tautų kultūros ženklų. Visų pirma Maltoje yra nemažai senų statinių, menančių šimtų ir tūkstančių metų istoriją. Vienas įdomiausia statinių, tai Hypogeum. Pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos ir reiškia požemį. Tai požeminė patalpa, kurioje yra kambarių, koridorių, kurie užima 500 kv. metrų. Patalpa yra trijų aukštų, pats žemiausias yra 10 metrų po žeme. Viskas iškalta iš vientisos uolos. Hypogeum įtrauktas į Unesco paveldo sąrašą. Ekskursijos vykdomos nuo 9:00 iki 16:00. Įėjimas 20 eurų, be to, reiktų bilietus rezervuoti prieš kelias savaites, ypač sezono metu.

Dar senesnės už Hypogeum požemį yra Megalitinės šventyklos, stovinčios ilgiau net už Egipto piramides. Šventyklos yra Maltos ir Gozo salose, jų amžius sieka per penkis tūkstančius metų. Jei jau pasiryžote aplankyti šias šventyklas, turėkite omeny, kad teks nemažai pavaikščioti.

Maltos šventykla

Maltos jūrų muziejus. Muziejuje galite pamatyti tradicinius maltiečių laivus, senus navigacijos prietaisus, senovinius inkarus, patrankas, senų laivų, plaukiusiųjų Viduržemio jūroje modelius, senovinius skafandrus ir ginklus. Muziejus išties vertas dėmesio. Apsilankyti galima visą savaitę nuo 9:00 iki 17:00. Įėjimas 5 eurai.

Nacionalinis karo muziejus.Muziejaus ekspozicija reprezentuoja Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Muziejuje pamatysite įvairią karinę techniką, lėktuvus, įvairią žemės ir vandens transporto techniką, patrankas, torpedas, karių kostiumus, apdovanojimus. Muziejus veikia visą savaitę nuo 9:00 iki 17:00. Įėjimas 6 eurai, vaikams 3 eurai.

Automobilių nuoma Maltoje

Žinoma, Maltoje yra ir kitokių pramogų. Pavyzdžiui, galite aplankyti LWS gyvūnų parką. Čia galite pamatyti kalnų ožkas, elnius, lamas, bezdžiones, stručius, triušius, įvairius paukščius. Parkas turėtų ypač patikti vaikams, nes jame įrengtas mini traukinukas, važiuojantis aplink parką. Darbo laikas 9:00 – 13:00 darbo dienomis. Įėjimas 3 eurai.

Malta

Jei nesate iš tų, kuriems patinka vaikščioti po muziejus ir domėtis šalies istorija, Maltoje gausu įvairiausių pramogų. Yra keli nardymo centrai, galite paplaukioti jachtomis ar išsiruošti į kruizą senoviniu laivu. Yra galimybė pajodinėti arkliu ar pažvejoti. Mėgstantys aktyvesnes pramogas gali prisijungti prie ekskursijos dviračiais po Maltą, paplaukioti kajaku po jūrą, išsiruošti į kelionę po nuošalias Maltos vietas keturračiais ar džipais. Pramogų šalyje tikrai gausu ir visas jas išvardinti prireiktų nemažai laiko. Tiesiog reikia išsirinkti labiausiai kiekvienam tinkančias. Na o labiausiai Malta tinka mėgstantiems smėlėtus paplūdimius ir šiltą Viduržemio jūrą. Maltoje pilna puikių paplūdimių, o išrankesni tikrai ras ir viešbučių su baseinais.

Viešbučių Maltoje rezervavimasBooking.com

Maltos žemėlapis