Marakešas – lankytinos vietos

Marakešas – didingas miestas esantis Maroke. Tai kultūrinė, turistinė šalies sostinė žavinti gamta bei išpuoselėtu svečių priėmimu. Dažnai sakoma, kad Marakešas yra vienas svarbiausių miestų visame Islamo pasaulyje, tad jeigu norite pajusti tikrą musulmonišką dvasią – apsilankykite čia.

Automobilių nuoma Marakeše

Pirmas Marakešo įspūdis bus tikrai žavintis, kadangi miestas labai didingas bei unikalus. Mieste susilieja kultūriniai paveldo objektai, kvapai, muzika ir net žmonės. Tai pasirinkimų miestas, tad kiekvienas atras tai, kuo jį sužavės ši išskirtinė vieta.

Djema el Fna aikštė

Marakešo pasididžiavimas – nuostabi aikštė esanti miesto viduryje. Tai sunkiai akimis aprėpiama erdvė, kurioje yra labai daug įvairiausių pramogų, prekybos centrų, suvenyrų kioskų bei kavinių. Tai vieta, kurioje šurmulys nesibaigia ištisą parą. Svarbiausia, kad čia rasite ką veikti tiek dienos metu, tiek naktį, tad priklausomai nuo to, kaip įsivaizduojate atostogas – leiskite laiką čia.

Prekyvietė Marakeše

Prekyvietė Marakeše

Almoravid Koubba

XI amžiuje sukurtas pastatas atrodo labai įspūdingai. Tai vienintelis objektas likęs iš Almoravidų dinastijos laikų. Nuostabus gyvenamosios paskirties pastatas objektas tuo, kad langai bei durys yra neįprastos formos, atrodo tikrai unikaliai.

Koutoubia mečetė

Marakešas pasižymi mečečių gausa, tad nenustebkite, kad jų bus labai daug. Kiekviena jų yra labai išskirtinė bei didinga. Viena iš labiausiai lankomu – Koutoubia mečetė. Ši mečetė išsiskiria tuo kad yra pats didžiausias religinis objektas mieste. Pats didžiausias ir aukščiausias bokštas siekia net 70 metrų. Mečetė pastatyta XI amžiuje ir išsiskiria savo manevringumu bei proporcingumu.

Vietinis turgus

Marakešo šiaurinėje dalyje įsikūręs milžiniškas turgus. Dažnas sako, kad šis turgus yra tikras labirintas, kuriame pasiklysti yra labai paprasta. Visas turgus yra suskirstytas pagal tai, kokia produkcija prekiaujama, taigi užsukę į maisto skyrių dešimtimis metrų užuosite tik gardžius kvapus, o aksesuarų skyriuje Jūsų lauks labai skoningos ir mielos smulkmenėlės.

Žinoma, labai svarbu nepamiršti derėtis, kadangi vietiniai užsideda didelius antkainius. Paprasčiausiai jie žino, kad kaina bus mažinama, tad azartas pagauna vertinant, kiek labai ji bus mažesnė nei tikimasi.

Marakešo turgus

Marakešo turgus

Marakešo muziejus

XIX amžiaus pabaigoje buvo įkurtas įspūdingas Marakešo muziejus. Jis įrengtas Dar Menebhi rūmuose, kurie buvo sutvarkyti tik XX amžiaus pabaigoje. Muziejuje pateikiami eksponatai, kurie susiję tiek su menu, tiek su istorija.

El Badi rūmai

Bene patys garsiausi rūmai esantys Marakeše – El Badi rūmai. Iš XVI amžiuje pastatytų rūmų šiuo metu likę tik griuvėsiai, tačiau net ir jie geba įrodyti, kad rūmai buvo labai didingi ir išskirtiniai. Muziejuose rasite paveikslų vaizduojančių rūmus bei eksponatų, kurie taip pat susiję su rūmais.

Mažorelio sodai

Mažorelio sodai – tai nedidelė teritorija su pačiai gražiausiais augaliukais. Nors, kaip minėjome, teritorija yra nedidelė, tačiau tikrai labai įspūdinga. Šiuo metu sode galima ne tik susipažinti su nuostabiais augalais, tačiau tuo pačiu ir papietauti sėdint ant nuostabaus suoliuko.

Dar Si Said

Dar Si Said yra Maroko meno muziejus. Jis išsiskiria tuo, kad jame eksponuojami ne meno kūriniai ar istoriniai objektai, o papuošalai. Jie yra iš XVIII bei XIX amžiaus, taigi atrodo labai įspūdingai bei išskirtinai. Papuošalai pagaminti iš medžio, keramikos, odos bei kitų natūralių medžiagų.

Mečetė Marakeše

Mečetė Marakeše

Agdal sodai

Dar viena nuostabi vieta Marakaše, kurią turėtų aplankyti visi, kuriems patinka gamta. Daugiau nei 400 hektarų ploto, kuriame auga nuostabiausi augalai. Teritorija aptverta mūrine siena, tad tikrai netyčia neišeisite iš teritorijos.

Pliusas, kad įėjimas į šiuos sodus yra nemokamas.Booking.com

Marakešas – nuostabus miestas su nuostabiai lankomais objektais.

Leiskite Marakešui Jus nustebinti.

Marakešo žemėlapis

Video: ką veikti Marakeše