Mariboras – lankytinos vietos

Lankydamiesi vienoje ar kitoje šalyje dažniausiai susikoncentruojame į tos valstybės sostinę, pastarojoje tikėdamiesi atrasti svarbiausius objektus, leisiančius vos per kelias dienas pažinti pasirinktos krypties istorinę praeitį, architektūrinį paveldą bei autentiškas tradicijas.

Žinoma, turint kelias dienas, tai būtų geriausias sprendimas, siekiant kuo produktyviau išnaudoti kiekvieną minutę, bet susiplanavusiems bent savaitės trukmės išvyką, rekomenduotume nepatingėti ir aplankyti daugiau miestų.

Štai pasirinkusiems atostogas Slovėnijoje, vertėtų per ilgai neužsibūti tik Liublianoje, o tuo pačiu pasidairyti ir po kitus didmiesčius, kaip kad Mariboras.

Automobilių nuoma Slovėnijoje

Vaizdingoje teritorijoje esantis miestas sužavi nepaprastai jaukia atmosfera, spalvingomis gatvelėmis, kupinomis vertingų relikvinių statinių, išpuoselėta aplinka bei nesuvaidintu svetingumu.

Ekskursiją po Mariborą pradėkite aplankydami pagrindinį miesto tašką – Centrinę aikštę. 15 amžiuje ši vieta buvo populiari dėl gausaus prekeivių skaičiaus, o šiandien pasidairyti plūsta minios turistų iš viso pasaulio. Saulėtą dieną pavaikštinėti tvarkingomis gatvėmis bandant pajusti, kuo pulsuoja vietinių gyventojų kasdienybė tikras malonumas.

Mariboras

Mariboras

Nors visiškai autentiškų statinių neišliko tiek daug, bet ir atrestauruotieji atrodo ne ką prasčiau. Be visa ko, aikštėje veikiančiose prekyvietėse galėsite įsigyti ekologiškų produktų ir kitų mielų smulkmenų lauktuvėms.

Tuo pačiu neprasilenkite su Rotušės aikšte. Nors pastarosios plotas nėra toks įspūdingas, tačiau viską atperka išskirtinė aura, kurią pajusite vos įžengę į teritoriją. Ladaise aikštėje vykdytų mirties bausmių slogučio nelikę nė kvapo, o neretas reginys tik papuošiantis šią vietą – jaunavedžių fotosesijos. Kiekvienas elementas čia puikiai dera tarpusavyje, kartu sukurdamas itin harmoningą paveikslą.

Iš arčiau verta apžiūrėti vieną didingiausių miesto pastatų – Mariboro pilį. Pastatyta dar viduramžiais, pilis iki šių dienų išsaugojo savo didingumą, istorinę vertę bei pelnytą vietos simbolio titulą.

Iš kitų svarbių lankytinų objektų dar išskirtume vardan itin kilnaus tikslo iškilusį Maro bokštą. Šis Mergelę Mariją vaizduojantis barokinio stiliaus paminklas tapo atminimu žmonėms, kurių gyvybes pasiglemžė tuo metu siautėjęs maras.

Tarp vertingų eksponatų, stūksančių po atviru dangumi, priskirtume senąjį Mariboro vandens bokštą. 15 amžiuje sukonstruotas statinys taip ir nebuvo panaudotas pagal paskirtį, tačiau gerai atliko gynybinį vaidmenį. Renesanso stiliaus bokštas tebėra pavydėtinai geros būklės ir pelnytai gali būti tituluojamas ekskliuzyviniu tašku.

Romantiškui pasivaikščiojimui rinkitės bene daugiausiai praeivių kasdien sulaukiantį Mariboro tiltą. Savo subtiliu, bet tuo pačiu nenuobodžiu architektūriniu stiliumi, šis tiltas patraukia daugelio miesto svečių akis. Didžioji dalis turistams rekomenduojamų Mariboro taškų vienaip ar kitaip siejasi su šiuo tiltu, todėl pastarasis įvardijamas kaip svarbiausia tokio tipo konstrukcija mieste.

Perėję Mariboro tiltu, leiskitės į smagų žygį tyrinėjant pasakiškąją Lent pakrantę. Išties, šiai vietai pagyrų niekada nebūtų per daug, juk aplinka tokia nuostabi, kupina miesto bei gamtos harmonijos, darnos ir ramybės.

Visgi, kartą per metus šią idilę trumpam sudrebina vienas didesnių renginių – alternatyvios muzikos festivalis. Pasibūti prie ramiai tekančios upės mėgsta tiek įsimylėjėliai, tiek ir šeimos ar pavargę nuo automobilių triukšmo vietiniai.

Galbūt dar nežinojote, bet Slovėnijoje vienas mėgstamesnių gėrimų jau daugelį amžių išlieka vynas. Taigi punktas, kurį privalu įtraukti į ekskursijos po Mariborą maršruto planą – slovėniško vyno degustacija. Tuo pačiu nueikite prie senojo vynmedžio, pripažinto pačiu seniausiu visoje planetoje.

Viešbučių rezervavimas Maribore
Booking.com

Na, o kaip galime pamiršti apie šalies slidinėjimo tradicijas. Pasinerti į žiemos malonumų pasaulį galėsite Pohorje kurorte, kurio trasos bendrai sudaro net 60 km! Ant slidžių pastovėti siūloma ne tik suaugusiems, bet ir mažiausiems, atvykusiems kartu su tėvais. Būtent vaikams skiriamas pakankamai didelis dėmesys, mat įrengtas net darželis ant ledo. Čia pat veikiantys viešbučiai užtikrins kokybišką poilsį po aktyvios dienos, o gausus barų, kavinių, restoranų asortimentas nuramins kiekvieną gurgiantį skrandį.

 

Video: ką veikti Maribore

Mariboro žemėlapis