Marselis – lankytinos vietos

Marselis – nuostabus Prancūzijos miestas, kuriame gyvena beveik milijonas gyventojų. Tai puikiai Prancūzijos dvasią savo skoniais, kvapais bei elegancija perteikiantis miestas. Miestas išsiskiria ir tuo, kad jame yra didžiausias uostas ne tik šalyje, tačiau ir visoje Viduržemio jūroje.

Marselis – mozaikinis miestas, kuris gali sukelti labai daug skirtingų emocijų. Svarbiausia susipažinti su labiausiai lankomais objektais, kurie geriausiai perteikia šio miesto dvasią.

Neobizantinė Notre Dame de la Garde

Tai nuostabios architektūros bažnyčia, kuri yra įsikūrusi aukščiausioje Marselio vietoje ant kalvos. Užlipus atsiveria įspūdinga Marselio panorama, tad rekomenduojame čia būti saulėtekio arba saulėlydžio metu. Ši bažnyčia anksčiau buvo skirta žvejams laiminti, kad jie pagautų kuo daugiau žuvies. Iki šiol kai kurie žvejai tiki, kad gavus palaiminimą pavyks sužvejoti kur kas daugiau žuvies.

Automobilių nuoma Marselyje

Pačioje bažnyčioje taip pat galite pamatyti nuostabią Mergelės Marijos skulptūrą, kuri yra paauksuota, todėl atrodo tikrai įspūdingai.

Vieux Port Senasis uostas

Dar vienas lankytinas objektas – senasis uostas. Šioje vietoje matyti labai daug įvairiausių vandens priemonių, kaip jachtos, kateriai, valtys ir valtelės. Greta jų galima labai skaniai pavalgyti kavinėse bei restoranuose. Žinoma, verta įsigyti ir žuvies, kuri bus ką tik pagauta iš vandenyno, taigi, visiškai šviežia.

Ifo pilis

Ant Marselio miestelio krantų stūkso nuostabi pilis, kuri išgarsėjo rašytojo Aleksandro Diumą dėka. Kodėl? Kadangi rašytojo personažas grafas Montekristas gyveno būtent čia ir istorijų mėgėjai iki šiol atvyksta ieškoti jo pėdsakų.

La Canebière gatvė

Vaikštant šia gatve pamatysite labai skirtingą bei kontrastingą vaizdą. Nuo paprasčiausių gatvelių ir juose esančių mažyčių pastatų, kuriuose gyveno neturtingi žmonės iki labai poniškos architektūros, skirtos diduomenei. Gatvelėje taip pat yra labai daug parduotuvių, taip pat restoranų, kur galima skaniai ir sočiai pavalgyti.

Prieplauka Marselyje

Prieplauka Marselyje

Marselio katedra

Cathedrale La Major pastatyta XII amžiuje, taigi tam tikra prasme tai ne tik Marselio, tačiau ir visos Prancūzijos paminklas. Išskirtinė katedra žavi ne tik savo vidumi, tačiau ir išore. Aplink katedrą yra nuostabus rajonas, kuriame daugiausia gyvena bei veikia menininkai. Taigi, pavyks pajusti tikrą Prancūzijos dvasią. Jeigu norite jaukiai bei skaniai išgerti kavos – tai yra puiki vieta.

Viešbučių Marselyje rezervavimasBooking.com

Užsukus į Marselį taip pat nepamirškite, kad:

  • Būtina paragauti specialios žuvienės – biujabeso. Ji gaminama iš trijų rūšių žuvies ir pateikiama su daržovėmis. Kadangi tiršta – labai soti ir vieno didelio dubens dažniausiai užtenka pavalgyti dviem žmonėms. Tiesa, dubens kaina – 45 EUR. Ne pigu, tačiau tai tradicinis patiekalas.
  • Marselis taip pat labai didžiuojasi savo vynais, tad užsukus į šį miestą būtina išdegustuoti skaniausių vynų.
  • Marselis, kaip ir daugelis kitų turistinių vietų, nėra labai saugus, tad rekomenduojame pinigines saugiai laikyti kišenėse. Miestas taip pat gana užterštas, tad karštomis dienomis juntama didelė smarvė.

Marselis – žuvimi bei kaitria saule kvepiantis miestas, kuris labai dažnai varžosi su sostine norėdamas įrodyti, kad jis yra geresnis ir labiau mėgstamas turistų.

Bažnyčia Marselyje

Bažnyčia Marselyje

Marselio žemėlapis

Video apie Marselį