Maskva – lankytinos vietos

Kol vieni keliauja tūkstančius kilometrų, kad pamatytų Amazones, Tailandą bei kitas egzotiškas vietas, tuo tarpu kiti koncentruojasi ties netoli mūsų esančiomis valstybėmis, kurios žavi ne tik išskirtine kultūra, tačiau dažnai ir bendra istorija. Viena iš tokių šalių yra kaimyninė Rusija. Jos sostinė Maskva – didybę, ekstravaganciją bei puošnumą demonstruojantis miestas, kuris dažniausiai nepalieka abejingų. Ar Jums patiks, ar ne – atsakyti sunku, tačiau kažkokį įspūdį tikrai paliks.

Automobilių nuoma Maksvoje

Svarbiausia, kad Maskvoje yra labai daug nemokamų lankytinų vietų, kurios puikiai perteikia sostinės dvasią ir padeda susidaryti pirmą įspūdį. Pateikiame sąrašą lankytinų objektų, kurių pamatymas Jums nieko nekainuos. Tai refinansuos pinigus, kuriuos paskirsite vizai. Taigi, aplankyti šią šalį galiausiai ne taip jau ir brangu.

Kremlius

Daugeliui išgirdus šį žodį per nugarą nueina šiurpuliukai, tačiau aplankyti jį verta. Tai tvirtovė, kurioje šiuo metu yra įsikūrusi Rusijos Vyriausybė bei Prezidento rezidencija. Negalvokite apie politinius nesutarimus ir paprasčiausiai pasigrožėkite statiniu, kurio architektūra tikrai labai įspūdinga ir traukiantį akį.

Maskva žiemą

Maskva žiemą

Raudonoji aikštė

1990 metais ši aikštė buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros vertybių sąrašą. Tai bene garsiausia aikštė visoje Rusijoje, kuri taip pat išsiskiria savo didybe. Iš aikštės ratu išeina keliai bei keleliai, kurie veda link miesto senamiesčio.

Lenino mauzoliejus

Vėlgi, atsiskirti nuo politikos labai sunku, tačiau jeigu jau esate Maskvoje – aplankyti Lenino mauzoliejų yra būtina. Kai kuriems tai atrodo pasityčiojimas ir  nemato tikslo žiūrėti į mirusio žmogaus lavoną. Visgi, tam tikra prasme tai istorinis eksponatas. Įdomu stebėti ne tik patį mirusio žmogaus lavoną, tačiau ir aplinkinius žmones, jų reakciją į Lenino personą.

Ši vieta yra visiškai nemokama. Taigi, kiekvienas gali aplankyti komunizmo pradininką.

Petro I skulptūra

Labai netoli Kremliaus yra garsioji Petro I skulptūra, kuri yra vos ne 100 metrų aukščio ir pagaminta iš nerūdijančio plieno. Ką jau ką, tačiau rusai mėgsta didybę ir labai garsiai ją skleidžia kitiems. Tai pirmasis Rusijos imperatorius. Jokių labai gerų darbų šaliai nepadarė, tačiau dėl statuso vertėjo įamžinti.

Maskvos universiteto pastatas

Vieta, kurioje studentai mokosi. Tačiau aplankyti ir pasižiūrėti siūlome ne į studentus, tačiau į pastato architektūrą. Dar didingas ir sunkiai akimis aprėpiamas pastatas. Palipkite iki terasos nuo kurios atsiveria labai graži miesto panorama.

Raudonoji aikštė

Raudonoji aikštė

Abatas

Maskvoje esanti Abato gatvė – bene pati aktyviausia gatvė, kurioje šurmuliuoja žmonės ne tik dienos metu, tačiau ir vakarais, naktimis. Prekiautojai siūlo įsigyti jų gaminius, o dainininkai paklausyti jų dainų. Kiekvienas atras tai kas jam labiausiai patinka, o ir smagiai praleisti laiką galite visiškai nemokamai.

Aleksandro sodai

Dar vienas objektas, kurį turėtumėte pamatyti ir kuris yra greta Kremliaus, tad niekur toli neteks eiti. Parko ilgis – beveik 900 metų. Parke labai smagu pavalgyti priešpiečius, pasigrožėti saulute.

Viešbučių Maksvoje rezervavimasBooking.com

Novospasko vienuolynas

Vienuolynas-tvirtovė, kuriame buvo ir meldžiamasi, ir bandoma apsiginti nuo priešų. Jis buvo pastatytas XIV amžiuje, taigi puikiai persiteikia gana niūrią viduramžių architektūrą. Išskirtinė detalė – varpinė.

Novodevičės kapinės

Atrodo, kad lankyti kapines tikrai nėra labai geras sprendimas. Visgi, čia ilsisi labai daug žymių žmonių, tad jeigu kuris nors Jums yra svarbus – ateikite su juo pasisveikinti. Čia ilsisi tokie žymūs žmonės kaip: Mstislavas Rostropovičius, Jurijus Nikulino, Borisas Jelcinas… Daugelis kapų puošti skulptūromis, tad atrodo labai įspūdingai.

Maskva naktį

Maskva naktį

Valstybinis istorijos muziejus

Kaip ir daugelis kitų šalių, taip ir Rusija turi savo valstybinį istorijos muziejų, kuriame, tiesa, istorija pateikiama savotiškai. Čia galima apžiūrėti daugiau nei milijoną eksponatų, kurie yra susiję tiek su istorija, tieki su menu. Nemokamai aplankyti muziejų galite paskutinį mėnesio sekmadienį.

Bulgakovo namai

Jeigu esate didelis šio nuostabaus rašytojo gerbėjas – tokiu atveju siūlome apsilankyti Bulgakovo namuose, kurie yra paversti muziejumi. Greta muziejaus yra maža kavinukė, kur dažniausiai renkasi sostinės inteligentija. Tai irgi savotiškas objektas į kurį visai malonu pasižiūrėti.

Gogolio namai

Žymusis rašytojas Gogolis taip pat įamžintas muziejuje-namuose. Tai vieta, kur paskutinius kančių mėnesius ilsėjosi rašytojas. Ši vieta yra skirta atminti šio garsaus menininko darbams bei gyvenimui.

Muziejus išsiskiria tuo, kad visi kambariai išlaikyti autentiški. Būtent tokie, kokie liko po atsisveikinimo su menininku.

Maskva tikrai parodyti ką parodyti turistams. Daugelis negali atsigrožėti išskirtinio dydžio pastatais, religiniais objektais bei prabanga. Iš architektūrinių objektų atrodo, kad miestas labai turtingas. Deja, tai tik paviršius.

Video: ką pamatyti Maskvoje

Maskvos žemėlapis