Moldova – lankytinos vietos

Moldova – visai nedidukė, bet labai “žalia“ ir įdomi valstybė, tikrai turinti kuo pasididžiuoti. Čia apstu istorinių paminklų, savo gyvybės gausa ir grožiu kerinčių parkų, gamtos natūraliai suformuotų stebuklų, bet labiausiai šią šalį iš kitų išskiria visiškai priešinga mums, vakariečiams kultūra, kas ir yra vienas labiausiai smalsumą žadinančių faktorių, garantuojančių pačius netikėčiausius ir įsimintiniausius įspūdžius. Taigi trumpai apžvelkime iškiliausias Moldovos vietas.

Bažnyčia Kišiniove

Bažnyčia Kišiniove

Tikriausiai nenustebinsime sakydami, kad didžioji dalis lankytinų objektų įsikūrę būtent sostinėje – Kišniove. Ir tai visiškai natūralu turint omenyje, kokia mažytė ši šalis. Pirmiausiai, labai maloniai nustebins miesto santykis su gamta(žaliuojantys parkai, ežerų gausa). Tikrai retoje kitoje sostinėje išvystume kažką panašaus, todėl jei esate gamtos mylėtojai ar šiaip prijaučiate natūralumui, pasižymėkite riebų pliusą prie argumentų ,  kodėl verta čia apsilankyti sąrašo. Abejingų nepaliks žuvusiems kariams paskirtas pakankamai originalus Memorialas su visada budinčiais sargybiniais bei maloniai nuteikiančiais muzikos garsais. Būtinai apsilankykite nuostabiojoje miesto katedroje, įsiamžinkite šalia savo gigantiškuoju variniu varpu garsėjančios Triumfo arkos, iš arčiau apžiūrėkite didingąjį paminklą, dedikuotą didvyriui Stefanini Didžiajam,  pasižvalgykite po Stefan cel Mare si Sfint bulvarą bei Moldovos valdovų alėją, nes pastarojoje įkurdinti paminklai, pačioms žymiausioms, valstybei nusipelniusioms istorinėms asmenybėms. O jei  keliaujate su vaikais , nusiveskite mažuosius į Respublikonų botanikos sodą. Jiems tikrai patiks čia gyvenantys arkliai, emu stručiai, ožkos. Po ilgos ekskursijos jėgas atgauti ir pasistiprinti kvies jaukus restoranas, įsikūręs prie pat ežero, todėl kartu dovanojantis puikų panoraminį vaizdą ir romantišką atmosferą.

https://www.kontikis.lt/wp-content/uploads/2017/09/dAR.jpg

Ekstremalių pojūčių ištroškusiems, adrenalino nestigs žymiajame Urve su specialiai iškastu labirintu. Tuo pačiu aplankysite muziejų su akmens amžiaus įrankių ekspozicija, o pajutus nuovargį atsigaivinti galėsite vietinėje kavinukėje.

Automobilių nuoma Moldovoje

Išties, labai stebina įvairiausių kavinių bei restoranų gausa, ką turbūt jau pastebėjote skaitydami šį straipsnį. Jei norite įsijausti į vietinio moldoviečio kailį, būtinai užsisakykite ir padegustuokite tradicinę marmalygą(kukurūzų košę) ir neatsiejamą šios tautos atributą-naminį moldovišką vyną. Aišku, rinktis galima ir iš kitų patiekalų pagal individualų skonį. Papildomu prieskoniu taps gyvai vietoje atliekami muzikantų pasirodymai bei pajudėti kviečiantys ritmingieji šokiai .

Lauktuvių artimiesiems atrasti galite šurmuliu garsėjančiame turguje, mat šioje vietoje nuolatos “verda“ gyvenimas. Žmonės čia labai malonūs ir draugiški ,  noriai bendrauja, jausmas , tarsi būtumėte gerai pažįstamų kaimynų rate. Na, o kultūros mėgėjams privalu pabuvoti dar sovietmečiu statytame, bet toli gražu ne nuobodžiame, o atvirkščiai neatsilikti nuo Europos madų besistengiančiame Nacionaliniame baleto ir operos teatre  su elegantiškaisiais šokančiais fontanais priešakyje.

Dar vienas Moldovos pasididžiavimas-senasis Orchėjus (kaimas, įsikūręs tarp dviejų kalnų). Būtent čia susipažinsite su vienos seniausių šalyje, gyvenviečių kultūra bei šimtmečius skaičiuojančiu paveldu. Po atviru dangumi-kvapą gniaužiantis senovinis vienuolynas, o kylant takeliu į kalną aplodismentų vertas vinguriuojančios upės peizažas.

Sosoca tvirtovė bene geriausias iki šių dienų išsilaikiusios tvirtovės pavyzdys. Pastaroji išsiskiria savo architektūros unikalumu, o žaviausio vienuolyno titulus neabejotinai susižertų Capriano vienuolynas.

Jei smalsu pajausti tikrąją sovietinių laikų dvasią ar tiesiog norisi trumpam sugrįžti į praeitį užsukite į Padniestre, kuri oficialiai yra Moldovos dalis,  bet pati save laiko nepriklausoma valstybe. Laikas čia tarsi sustojo. Visur galima atrasti bent kažkokį komunistinio režimo laikus menantį simbolį. Centrinėje gatvėje gausu masyvių žibintų, parkų, paminklų. Žymiausia turistų lankoma vieta – Benderų tvirtovė, kažkada gynusi Osmanų imperijos sienas. Po truputį restauruojamoje teritorijoje įrenginėjamos ekspozicijos, naujos pažintinės erdvės padėsiančios geriau atkurti tikrąją tamsiojo laikotarpio atmosferą.

Viešbučių Moldovoje rezervavimasBooking.com


Na, o šalies vizitine kortele tapęs vynas, kaip kultūrinė vertybė pagerbiamas didžiausioje Cricova vyninėje. Net šešiasdešimties kilometrų ilgio labirintų komplekse, brandinama bene 600 rūšių gėrimo kolekcija, o visi tuneliai pavadinti kiekvienos iš jų vardu.

Tad patikėkite, tikrai verta atvykti ir išvysti visas šias gėrybes savo akimis, juo labiau, kad įspūdžiai atsvers kelionės išlaidas (kurios ir taip nėra didelės) bent kelis kartus.

Video: įdomiausios vietos Moldovoje

Moldovos žemėlapis