Muziejai Bergene

Pristatome Bergeno (Norvegija) populiariausius muziejus, kuriuos galėsite aplankyti lietingu skandinavišku oru arba tiesiog norėdami ne tik keliauti, bet ir plėsti savo akiratį.

Senasis Bergeno muziejus. Tai rekonstruota senojo Bergeno dalis, kurioje yra apie 50 medinių namų iš XVIII – X amžių. Prieš kelis šimtus metų medinis Bergenas buvo vienas didžiausių Europos miestų, ir ši rekonstrukcija leidžia pamatyti to meto gyvenimą. Atstatyti tiek privatūs namai, tiek parduotuvėlės bei mažos dirbtuvės.

Muziejaus adresas – Nyhavnsveien 4. Įėjimas į muziejų suaugusiems kainuoja 70 kronų, studentams 35 kronas, vaikams – nemokamas.

Brygeno muziejus. Tai Bergeno senamiestis, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Seniausi pastatai išlikę iš XII amžiaus, didelė dalis viduramžių miesto rekonstruota. Kartais vyksta įvairūs renginiai, nukeliantys žiūrovus į viduramžių miestą.

Brygeno muziejaus adresas – Dreggsalm 3. Lankymosi kaina suaugusiems 60 kronų, studentams 30 kronų, vaikams – nemokamai.

Muziejai Bergene

Žvejų muziejus. Pamatysite ir sužinosite viską, kas susiję su Norvegijos žvejyba – jūrą ir jos išteklius, žvejybą vidaus telkiniuose, žvejybos politiką bei žuvų išteklių tyrimus, senovinius žūklės įrankius ir valtis, žuvų auginimą fermose bei žuvies patiekalus.

Muziejus yra Bergeno centre, netoli žuvų turgaus, Sandviksboder gatvė 23. Vasaros sezonu dirba kasdien nuo 11 iki 16 valandos, įėjimas suaugusiems kainuoja 50 kronų, vaikams nemokamas.

E. Grygo namai ir muziejus. Tai namas, kuriame ilgą laiką gyveno norvegų kompozitorius romantikas, pianistas Edvardas Grygas. Namas pastatytas dar 1885, o muziejumi paskelbtas 1928 metais. Paskutinį kartą muziejus atnaujintas 2007 metais. Muziejuje atsispindi visas E. Grygo gyvenimas nuo pat vaikystės. Įvairiose namo vietose galima pasiklausyti kompozitoriaus muzikos įrašų. Muziejuje dažnai vyksta ir gyvi koncertai.

Automobilių nuoma Bergene

E. Grygo muziejaus adresas – Troldhaugsveien 65. Muziejus nedirba nuo gruodžio 17 iki sausio 7 dienos. Įėjimo kaina suaugusiems – 80 kronų, studentams ir turintiems Bergeno miesto kortelę – 50 kronų, vaikams nemokamas. Žinotina, jog apsilankius šiame muziejuje, į kitus Bergeno meno muziejus galite įeiti už pusę kainos.

Universiteto muziejus. Muziejų sudaro dvi dalys – gamtos ir kultūros istorijos ekspozijos. Gamtos muziejuje saugomi labai seni zoologiniai, geologiniai ir botaniniai eksponatai. Čia susipažinsite su žmogaus ir augalų evoliucija, pamatysite mineralus iš viso pasaulio. Gamtos muziejaus pastatą supa botanikos sodas ir arboretumas (moksliniu požiūriu vertinga botaninė kolekcija). Universiteto muziejaus dalyje, skirtoje kultūros istorijai, pamatysite, kaip vietiniai žmonės gyveno įvairiuose laikotarpiuose, kokia buvo jų kultūra bei tradicijos.

Universiteto muziejus yra Museplass 3. Įėjimas suaugusiems kainuoja 50 kronų, vaikams ir studentams nemokamas.

Theta muziejus. Tai slaptas kambarys, kuriame rinkdavosi pasipriešinimo prieš Norvegijos okupaciją dalyviai, vadinamoji „Theta“ grupė. Muziejus yra Brygene, tad vaikščiodami po senąjį Bergeną galite užsukti ir į Theta muziejų. Įėjimas į muziejų nemokamas.

Siljustol muziejus. Tai norvegų kompzitoriaus Haraldo Severudo ir jo žmonos namai bei sodas. Muziejuje apžiūrinėjant buvusio kompozitoriaus gyvenimo ir darbo vietą, jus lydi jo kurta muzika. Kartais Siljustol muziejuje rengiami klasikinės muzikos koncertai.

Siljustol muziejaus adresas – Siljustølveien 50. Dirba sekmadieniais, 12-15 valandomis. Įėjimas suaugusiems kainuoja 50 kronų, studentams 20 kronų, vaikams nemokamas.

Mokslo muziejus – Vilvite. Puiki vieta praleisti laiką tiek vaikams, tiek ir sugaugusiems. Įrengtos 75 interaktyvios ekspozicijos, kur galima ne tik pamatyti, bet ir išbandyti mokslo ir technologijų pasiekimus. Pagrindinės muziejaus temos yra vandenynai, orai ir energija, nemažai dėmesio skiriama ir žmogaus biologijai. Pamatysite koks gyvenimas verda po vandenynų paviršiumi ir kaip jis tyrinėjamas, sužinosite kaip šiais laikais nuspėjami orai, kaip išgaunamos ir kaip „įdarbinamos“ įvairios energijos rūšys.

VilVite mokslo muziejaus adresas yra Thormolensgate 51, maždaug už 15 minučių pėsčiomis nuo miesto centro. Muziejus dirba kasdien nuo 10 iki 17 valandos. Įėjimo kaina suaugusiems 165, vaikams – 125 kronos.

Muziejai Bergene

Hansaetic muziejus. Tai senas medinis prekeivių namas Brygene, pastatytas dar po 1702 metų gaisro. Name yra miegamieji, valgomasis, senoviniai biurai, kuriuose išlaikytas XVIII – XIX amžių interjeras. Kai kuriuose kambariuose eksponuojami įvairūs tų laikų Brygeno daiktai.

Muziejus yra Brygene, Bergeno centre. Įėjimas vasarą kainuoja 55 kronas, žiemą – 30 kronų.

Bergeno meno muziejus. Vienas didžiausių meno muziejų šiaurės Europoje. Muziejus yra pačiame Bergeno centre, šalia Lungegård ežero. Šiuo metu muziejuje eksponuojama apie 10 000 meno kūrinių, nuolat vyksta įvairios parodos. Seniausi muziejuje esnatys kūriniai yra iš renesanso epochos (XIV-XVI a.), naujausi – šių laikų.

Muziejaus adresas – Rasmus Meyers gatvė 9. Lankymosi kaina suaugusiems – 100 kronų, studentams 50 kronų, vaikams iki 16 metų – nemokamai. Darbo laikas: 11 -17 h. Žiemos sezonu (nuo rugsėjo 15 iki gegužės 14) muziejus pirmadieniais nedirba.

Jūrų laivyno muziejus. Pagrindinis muziejaus tikslas yra parodyti, kuo plaukiojo norvegai nuo seniausių laikų iki pat šių dienų. Daug įvairių laivų pavaizduoti piešiniuose, bet yra ir tikrų eksponatų.

Muziejaus adresas – Haakon Sheteligs Plass 15, dirba kasdien 11 – 15 h. Įėjimas suaugusiems kainuoja 40 kronų, vaikams ir studentams – nemokamas.

Ugnies muziejus. Senajį medinį Bergeną gaisrai lydėjo nuo pat jo įsikūrimo ir darė stiprią įtaką miesto vystymuisi. Ugnies muziejuje eksponuojama ugniagesių įrangą net iš XVII amžiaus, vaizduojami kovos su liepsnomis būdai seniau iš šiandien. Muziejuje yra ir savanoriai, papasakojantys apie savo patirtį per Bergeno gaisrus.

Viešbučių Bergene rezervavimasBooking.com

Bergeno žemėlapis