Muziejai Briuselyje

Jei planuojate kelionę į Briuselį, tikriausiai ruošiatės susipažinti su pačiu miestu ar pamatyti ką įdomaus. Pristatome penkis įdomiausius muziejus mieste.

Magritte muziejus. Tai dailės galerija, kurioje eksponuojami belgų siurealisto Magritte darbai. Dailininkas labiausiai žinomas dėl humoristinių paveikslų.Muziejuje yra daugiau kaip 200 piešinių, pats muziejus įsikūręs Briuselio centre, Place Royale aikštėje. Aplankyti galima antradieniais – sekmadieniais nuo 10:00 iki 17:00. Įėjimas – 8 eurai, pensininkams – 5 eurai, studentams – 2 eurai, turint Briuselio miesto kortelę – įėjimas nemokamas.

Muziejai Briuselyje

Muzikos muziejus. Jame yra daugiau kaip 8000 muzikos instrumentų, išdėstytų keturiose galerijose: tradicinių instrument galerijoje, mechaninių instrument galerijoje, orkestro instrumentų galerijoje bei yginių ir klavišinių instrument galerijoje. Muziejuje ne tik pamatysite įvairiausių muzikos instrument, bet ir išgirsite, kaip jie skamba. Antradienį – penktadienį apsilankyti galima nuo 9:30 iki 17:00, savaitgaliais nuo 10:00 iki 17:00. Įėjimas- 5 eurai suaugusiems, 4 eurai jaunuoliams iki 26 metų, pensininkams.

Laeken karališkasis šiltnamis. Įkurtas Karališkosios pilies parke.Tai vienas mėgstamiausių turistinių objektų. Pastatytas 19 a. pabaigoje. Šiltnamis vertas dėmesio ne tik dėl augalų įvairovės bei dydžio, bet ir dėl savo neįprastos architektūros. Apsilankyti šiltnamyje galima tik balandį – gegužę (veikia apie dvi savaites), kai sužydi dauguma augalų. Įėjimas 2,5 euro.

Automobilių nuoma Briuselyje

Belgijos komiksų centras. Atidarytas 1989 metais, dabar tapo viena mėgstamiausių pramogų Briuselyje. Jame galima susipažinti su viena iš meno rūšių, komiksų, istorija, pamatyti didžiulių piešinių ar komiksų veikėjų statulų.Komiksų centrą verta aplankyti dar ir dėl Waucquez Warehouses, kuriame jis įsikūręs architektūros, kuri leidžia apžiūrėti eksponatus dienos šviesoje. Apsilankyti Komiksų centre galima antradieniais – sekmadieniais nuo 10:00 iki 18:00. Įėjimas – 6,20 euro, pensininkams – 5 eurai, vaikams iki 12 metų – 2,5 euro.

Karališkasis gamtos mokslų muziejus. Muziejus suskirstytas į kelias galerijas. Vienoje jų pamatysite didžiausią Europoje dinozaurų skeletų kolekciją, kitoje, “Evoliucijos” galerijoje, pamatysite daugiau kaip 600 fosilijų, pasakojančių, kaip vystėsi gyvūnai, sužinosite kaip kadaise atrodė tikras mamutas. Kitose galerijose galima išvysti įvairių gyvūnų iškamšų, pasigrožėti įvairiais mineralais ar susipažinti su miestų bioįvairove. Antradieniais – penktadieniais Gamtos mokslų muziejų galima aplankyti nuo 9:30 iki 17:00. Savaitgaliais nuo 10:00 iki 18:00. Belgijos mokinių atostogų metu muziejus visą savaitę veikia nuo 10:00 iki 18:00. Įėjimas – 7 eurai, jei norėsite lankytis ir laikinose galerijose – 9,50 euro.

Briuselio muziejai

Tai tik keli populiariausi Briuselio muziejai. Mieste jų yra apstu, tad nepraleiskite progos jų aplankyti. Kadangi miestas yra gan senas, tad ir muziejų ekspozicijos dažniausiai susijusios su istorija ar vaizduojamaisiais menais.

Viešbučių Briuselyje rezervavimasBooking.com

 

Briuselio žemėlapis