Negyvoji jūra

Apie Negyvosios jūros grožį turbūt teko girdėti daugeliui.  Ir nors Izraelis vilioja daugelį dėl labai daug skirtingų priežasčių, visgi, Negyvoji jūra dažniausiai yra viena svarbiausių, kuri paskatina apsilankyti ir džiaugtis šio nuostabus regiono turtais.

Automobilio nuoma Izraelyje

O kad apsilankymas būtų dar vaisingesnis – pateiksime įdomiausius faktus, kurie susiję su Negyvąja jūrą. Galbūt tokiu atveju tai Jus dar labiau paskatins čia atvykti.

Negyvoji jūra

Negyvoji jūra

  • Įdomu tai, kad Negyvoji jūra išties yra ežeras. Kodėl? Todėl kad ji neturi jokio susisiekimo su vandenynu, todėl jūros statusas jai paprasčiausiai netinka. Tuo pačiu ši jūra yra vienas druskingiausių vandens telkinių visoje Žemėje.
  • Kadangi druskų kiekis labai didelis – tai suteikia galimybę plūduriuoti paviršiumi ir nenuskęsti. Nereikia jokio pripučiamo čiužinio, kadangi vandens paviršius ir taip sėkmingai jus išlaikys. Atrodo neįtikimai? Internete yra labai daug nuotraukų, kurios gali įrodyti šios ypač druskingos jūros stebuklą.
  • Klaidingai galvojama kad čia nėra jokios gyvybės, kadangi vanduo yra per daug druskingas. Ilgai buvo galvojama, kad jis paprasčiausiai turi per daug druskų ir jokios žuvys negali čia gyventi. Tai – tiesa, kadangi žuvys tikrai negali. Tačiau tai puiki terpė bakterijoms, kurios net ir labai druskingame vandenyje jaučiasi labai puikiai. Lygiai taip pat kaip ir turistai, kurie vieninteliai su bakterijomis gali džiaugtis šiuo vandeniu. Atsargiai – negerkite jo!
  • Turbūt retas žino, tačiau šios jūros krantai yra daugiau nei 400 metrų žemiau jūros lygio. Štai todėl stovėdami pakrantėje išties turėtumėte stovėti vandenyje.
  • Taip pat įdomus faktas, kad greta Negyvosios jūros, paraleliai jos, eina greitkelis. Tai yra žemiausiai esantis greitkelis, kadangi ji buvimo vieta yra beveik 400 metrų žemiau jūros lygio.
  • Nors Negyvoji jūra labai dažnai pavadinama pačiu sūriausiu vaidens telkiniu, tačiau tai nėra visiškai tiesa, kadangi yra ir sūresnių vandenų. Pavyzdžiui, vienas iš tokių yra Afrikoje esantis Džibutyje ežeras. Puikiai žinoma Kaspijos jūra esanti Rusijoje taip pat yra sūresnė nei ši Negyvoji jūra, kuri, kažkodėl, sulaukia kur kas daugiau dėmesio nei kitos. Bene todėl, kad Izraelis apskritai labai mėgstamas ir lankomas turistų.
  • Turbūt ne kartą ant kosmetikos etikečių teko sakyti, kad jos sudedamosios dalys yra gautos iš Negyvosios jūros. Tai – ne reklaminis triukas. Na, bent jau tokiu atveju, jeigu komponentai tikrai iš ten. Paprasčiausiai šiame regione esantys mineralai yra labai naudingi ir plačiai naudojami sveikatingumo bei grožio sferose. Šaltiniai nurodo, kad greta šio vandens telkinio lankydavosi net ir gražiausia pasaulio moteris Egipto karalienė Kleopatra, kuri šią vietovę dažnai pavadindavo vieta, kur galima susigrąžinti jaunystę. Jaunina ne tik stebuklingas vanduo, tačiau ir saulė, kurioje yra mažiau ultravioletinių spindulių, kurie kenkia odai. Būtent iš augmenijos, kuri yra greta jūros, gaminama labai daug įvairiausios kosmetikos, kuri džiugina moteris ir vyrus, kurie nori kuo ilgesnį laiko tarpą džiaugtis jaunyste.
  • Ši jūra taip pat turi labai daug naudingų mineralų, kurie naudojami įvairiose srityse: kalis, magnis, manganas, jodas bei kiti elementai.
  • Ši jūra taip pat stebina ir savo magiškosiomis savybėmis. Natūraliai susidarantis asfaltas atrodo kaip mažos granulės, kurios tiesiasi ežero paviršiumi. Kasinėjimu metu randama labai daug įvairiausių kaulų, kurie paprasčiausiai „pasiglemžė“ žmonių palaikus ir juos tarsi įbetonavo.

Atvykti čia verta ne tik vasarą, tačiau ir žiemos metu, kadangi temperatūra siekia net 25 laipsnius. Žiemos metu bilietai būna pigesni, tad apsilankyti verta dar labiau.

Viešbučių Izraelyje rezervavimasBooking.com

 

Video: Negyvoji jūra

Negyvoji jūra žemėlapyje