Nica – lankytinos vietos

Nica – nuostabus miestas esantis Prancūzijoje, Viduržemio jūros pakrantėje. Tai vieta, kuri kiekvienais metais sulaukia milijonų turistų, norinčių pasitikti bei palydėti saulę. Stulbinanti gamta, nuostabi architektūra, prabangūs viešbučiai bei skanus maistas – tai Nicos kasdienybė.

Jeigu planuojate apsilankyti Nicoje – susipažinkite su vietomis, kurios geriausiai atspindi šio kurortinio miesto dvasią!

Cimiez vienuolynas

Nuostabus vienuolynas esantis Nicos kalnuose, įkurtas IX amžiuje, tad jau ilgus metus džiugina vietinių bei aplinkinių akis. Greta vienuolyno stovi ir išskirtinės architektūros senovinė bažnyčia, kurioje galite atrasti XV-XVIII amžiaus meno kūrinius bei dokumentus. Užėjus į vienuolyną pro jo langus matysite nuostabią Nicos gamtą. Individualiai susitarus galima pernakvoti šiame vienuolyne, pasilsėti ir atgaivinti savo kūną bei sielą.

Nica

Nica

Promenade de Anglais

Promenade de Anglais yra pati žymiausia gatvė Nicoje, kuri tęsiasi net kelis kilometrus. Nuostabiausia tai, kad gatvė eina palei Viduramžių jūros pakrantę nuo oro uosto iki Senamiesčio. Vaizdas – fantastiškas, o eidami galite nusipirkti skanią ledų porciją.

Automobilių nuoma Nicoje

Kodėl gatvė vadinama Anglais? Kadangi Nicos grožį XVIII amžiuje ir atrado anglai, kurie ir pasiūlė kitų šalių gyventojams taip pat apsilankyti šiame nuostabiame kurorte, kuris tiesiog užburia. Galima drąsiai sakyti, kad šiuo metu nuostabi pakrantė su kelių kilometrų gatve yra gražiausia ir labiausiai lankoma Viduržemio jūros vieta. Gatvėje nuomojami dviračiai, kuriais labai patogiai apvažiuosite visą rajoną.

Nicos senamiestis

Vieux Nice geriausiai perteikia Nicos dvasią. Kaip ir visi senamiesčiai, taip ir šis išsiskiria savo unikalia architektūra bei mažomis, senovinėmis parduotuvėmis. Siauros vingiuotos gatvės veda link Senamiestyje esančios katedros, kuri pradėta statyti XVII amžiuje. Katedra pastatyta barokiniu stiliumi, taigi ją tikrai verta aplankyti.

Vaikštinėdami senamiestyje nepamirškite užsukti į nedidelius restoranus, kuriuose siūlomi tradiciniai prancūzų patiekalai.

Nicos gatvelės

Nicos gatvelės

Massena aikštė

Massena aikštė yra pati pagrindinė aikštė Nicoje netoli senamiesčio. Joje reguliariai vyksta įvairiausi renginiai ir performansai, tad pasidomėkite, ar Jūsų kelionės metu neplanuojamas koks nors koncertas. Jeigu pasiseks – pamatysite kaip švenčia vietiniai.

Viešbučių Nicoje rezervavimasBooking.com


Ši nuostabi aikštė yra apsupta gražiausių XVII amžiaus architektūrinių pastatų, tad pasikraukite fotoaparatą, nes tikrai bus ką įamžinti. Puiku tai, kad ji yra skirta tik pėstiesiems, tad pasivaikščiojimas bus malonus bei romantiškas.

Pilies kalnas

Pavadinimas yra kiek klaidingas, kadangi ant kalno pilies jau kurį laiką nebėra. Tiesa, nepaisant to, kad architektūros jau nebėra, tačiau apsilankyti ir pasigrožėti tikrai verta. Pakilti į viršų galite užlipę 300 laiptelių, tad neskubėkite. Tiesa, galima pasirinkti kitą alternatyvą – liftą, tačiau jeigu sveikata leidžia – mėgaukitės laiptukais. Užlipus pamatysite, kad nuo kalno atsiveria nuostabus vaizdas į Angelų įlanką.

Nicos paplūdimiai

Turbūt visi ne kartą yra girdėję, kad nuostabiausi Nicos paplūdimiai yra didelis traukos objektas, kuris kiekvienais metais sulaukia milijono turistų. Jeigu norite dieną praleisti besimaudant žydrame vandenyne, o vakare į tą patį vandenyną išlydėti saulę – Nica yra geriausias pasirinkimas.

NIcos paplūdimiai

NIcos paplūdimiai

Matisse muziejus

Nicos kurortas turi muziejų, kuris yra skirtas prancūzų dailininkui Matisui. Šiame muziejuje galite pamatyti šio garsaus menininko darbus, kurie žinomi visame pasaulyje. Muziejus yra atidarytas XX amžiaus viduryje ir iki šiol nemažėja turistų srautai.

Garibaldžio aikštė

Dar viena išskirtinė aikštė, kuri akį patraukia savo architektūra bei nuostabia istorija. Pačios aikštės viduryje stūkso paminklas, kuris skirtas revoliucionieriaus Džiuzepės Garibaldžio garbei. Ši aikštė yra netoli pajūrio, taigi sėdėdami ant suoliukų užuosite vandens kvapą.

Šv. Nikolo Katedra

Dar vienas dėmesio verta objektas yra Rusijos stačiatikių cerkvė, kuri yra pati didžiausia katedra visoje Vakarų Europoje. Kaip ir daugelis kitų didingų pastatų – šis išsiskiria savo architektūra bei didybe. Katedra buvo pastatyta XX amžiaus pradžioje ir sukurta tam, kad joje galėtų ilsėtis rusų didikai. Tai vienas iškiliausių Nicos kurorto pastatų, kuris buvo užsakytas ir finansai buvo padengti Nikalojaus II užsakymu.

Nicoje yra daug lankytinų vietų, kuriose gali praleisti popietę bei vakarus, tačiau didžiausią įspūdį dažniausiai palieka paprasčiausias gulėjimas prieš saulę Nicos paplūdimiuose.

Nicos žemėlapis

Video apie Nicą