Niurnbergas – lankytinos vietos

Niurnbergas – svarbiausias pramoninis miestas pietų Vokietijoje. Tai vieta, kurioje ištisą parą šurmuliuoja gyvybė, tačiau niekur nereikia skubėti, vietiniai gana sėslūs.

Dažnas teigia, kad Niurnbergas atskleidžia visiškai kitokią Vokietiją nei yra likusi šalis, tad jeigu esate vokiečių gerbėjas – būtina apsilankyti šiame mieste ir pamatykite Niurnbergo lankytinas vietas.

Konservatyvus miestas įsileidžia liberalias idėjas, tačiau vis dar labai puoselėja senąsias tradicijas, senovinius pastatus, tradicinius patiekalus, kurie būdingi tik šiam regionui.

Atvykę į Niurnbergą aplankykite žinomiausias lankytinas vietas, kurios geriausiai įprasmina miesto atmosferą.

Niurnbergas lankytinos vietos

Niurnbergas

Niurnbergo lankytinos vietos

Niurnbergo pilis (Kaiseburg)

Kaip ir daugelis kitų didingų miestų, taip ir Niurnbergs gali pasigirti išskirtine architektūra bei senoviniais pastatais. Niurnbergo pilis yra viena populiariausių lankytinų vietų mieste.

Tai miesto klestėjimo laikotarpio pavyzdys traukęs pirklius iš visos Europos.

Pakilę ant pilies, matysite nuostabią panoramą. Taip pat pilyje rengiamos ekskursijos, kurios skirtos susipažinti su šalies bei konkrečiai šio miesto istorija.

Šv. Zebaldo bažnyčia (St. Sebald Kirche)

Tai viena seniausių bažnyčių Niurnberge, kuri savo metus pradėjo skaičiuoti dar XIII amžiuje. Tiesa, sena ji ne tik šiame mieste, tačiau ir visoje Vokietijoje. Bažnyčios pavadinimas kilo nuo šv. Zebaldo, kurio palaikai ilsisi kriptoje.

Prieš bažnyčią taip pat galite išvysti namą, kuris yra seniausias pastatas stovintis net nuo viduramžių laikų! Tai unikalus žingsnis atgal į praeitį.

Moterų bažnyčia (Frauenkirche)

Karlas IV nurodė pastatyti bažnyčią XIV amžiaus viduryje. Ji buvo statoma imperatoriams, kurie norėjo melstis atskirai nuo prastuomenės. Daugiausia laiko čia melsdavosi aukštuomenės damos, tad nuo to kilo ir pavadinimas.

Nacionalinis germanų muziejus (Germanisches Nationalmuseum)

Kaip ir kiekviename mieste, taip ir Niurnberge viena populiariausių lankytinų vietų yra muziejus, kuris geriausiai reprezentuoja šalies istoriją.

Nors daugeliui lankymasis muziejuose yra nuobodus, tačiau į šį užsukti yra būtina.

Tai yra pats didžiausias muziejus Vokietijoje, kuris geriausiai atspindi vietinių kultūrą, istoriją bei žmonių gyvenseną. Jame yra daugiau nei 1 milijonas eksponatų, kurie leidžia atsekti Vokietijos istoriją nuo labai senų laikų iki šiandienos. Jame galite pamatyti ne tik istorinius eksponatus, tačiau ir menininkų dirbinius nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Žaislų muziejus

Dar vienas šaunus muziejus, kuris tikrai patiks ne tik vaikams, tačiau ir suaugusiems asmenims. Tai yra žaislų muziejus, kuris nereikalauja didelio susikaupimo ar bandymo geriau suvokti istorijos tėkmę. Tai vieta, kurioje smagiai praleisite laiką.

Kadangi šis miestas garsėjo jau nuo viduramžių žaislų gamyba, natūralu, kad čia galima atrasti ir žaislų muziejų. Jame ne tik įspūdingi eksponatai, tačiau ir galimybė susipažinti su žaislų istorija.

Įdomu tai, kad žaislų muziejuje galite pamatyti ne tik šių laikų žaislus, tačiau ir tuos, kuriais vaikai žaidė priešistoriniais laikais. Parodos dydis yra didesnis nei vienas kvadratinis kilometras, tad norint viską pamatyti ir gerai susipažinti su šia lankytina vieta Niurnberge, tikrai teks paskirti gerą pusdienį.

Niurnbergas lankytinos vietos

Niurnbergas

Niurnbergo Kalėdų mugė (Christkindlesmarkt)

Niurnbergo Kalėdų mugė yra stebuklinga pasakų šalis, kuri savo duris atveria gruodžio mėnesį. Jeigu esate didelis Kalėdų šventės gerbėjas, tokiu atveju joje apsilankyti tiesiog privalote. Tai pati didžiausia ir daugiausia žmonių sutraukianti Kalėdinė mugė Vokietijoje, kuri stebina savo pramogomis, skanėstais bei snieguolių gausa. Kiekvienais metais mugėje apsilanko daugiau nei 2 milijonai žmonių.

Automobilių nuoma Niurnberge

Teisingumo rūmai

Miesto vakaruose stovi Teisingumo rūmai, kurie žinomi visame pasaulyje. Istorijos tėkmėje rūmai buvo vadinami “Niurnbergo bandymais”, kuriuose buvo planuojama strategija dėl XX amžiaus Didžiojo tėvynės karo.

Nors Didysis Tėvynės karas yra sietinas su Rusija, tačiau terminą dažnai “pasivagia” ir vokiečiai, kurie nori įprasminti II pasaulinio karo pradžią. Būtent čia saugomi dokumentai, susiję su nacistinės Vokietijos pradžia.

Be to, šiame pastate buvo laikomi šalies išdavikai.

Albrechto Diurerio muziejus

Diureris yra pripažintas tapytojas, žinomas ne tik Vokietijoje, tačiau ir visame pasaulyje. Visi, kurie domisi menu, būtinai aplanko ir šį muziejų, kuris yra skirtas menininkui. 57 gyvenimo metus jis pragyveno Niurnberge, tad nieko keisto, kad miestas jam padovanojo muziejų, kuris skirtas darbams išsaugoti ir asmenybei įamžinti.

Muziejuje taip pat periodiškai vyksta įvairūs spektakliai ir performansai.

Viešbučių Niurnberge rezervavimas

Ieškote viešbučio Niurnberge? Rezervuokite dabar! Pateikiame geriausius viešbučių pasiūlymus Niurnberge – pasižiūrėkite:


Booking.com


Pilis Kayzburg

Henrikas III XI amžiuje pastatė išskirtinės architektūros pilį Niurnberge, kuri yra labai turistų pamėgta lankytina vieta Niurnberge. Tai yra viena didžiausių pilių, kuri stovėjo viduramžiais ir atliko gynybinę funkciją. Tai buvo vienas didžiausių Vokietijos pasididžiavimų, skirtų parodyti šalies didybę.

Pilis yra apsupta siena, kuri tęsiasi net penkis kilometrus ir joje yra pastatyta net 80 bokštelių, kurie leido apginti pilį. Užlipus į bokštelius atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą.

Niurnbergas lankytinos vietos

Niurnbergas

Turgaus aikštė (Markplatz Niurnberg)

Pati garsiausia aikštė, kuri sulaukia ne tik turistų, tačiau ir prekeivių – Niurnbergo aikštė, kurioje ir rengiama minėta nuostabi Kalėdinė mugė. Tiesa, aikštė tuo pačiu turi ir liūdną istoriją, nors šiuo metu joje lankosi gražiausių emocijų kupini žmonės,

XIX amžiuje šioje vietoje buvo sudeginta net 600 žydų. Kodėl? Nes jie buvo apkaltinti Komunijos išniekinimu. Kad ir kaip dabar tai atrodo baisu, to meto gyvenimo būdas orientavosi tik į religiją. O ypač Niurnberge, kur dievui buvo skiriama labai daug dėmesio.

Niurnbergas – nuostabus miestas, kuris išsiskiria ne tik savo architektūriniais paveldo objektais ir lankytinomis vietomis, tačiau ir marga istorija bei renginiais, kurie traukia turistus iš visos Europos.

Niurnbergo žemėlapis

Video: lankytinos vietos Niurnberge