Norvegija – lankytinos vietos

Yra šimtas, ne – tūkstantis priežasčių, kodėl verta aplankyti Norvegiją. Išties, čia yra tiek daug nuostabių vietų, kad kiekvienas pagal savo poreikius gali rasti ir sudėlioti tokį lankytinų vietų sąrašą, koks geriausiai atitinka jo poreikius. Suprantame, kad žmonių poreikiai skirtingi. Tačiau dažniausiai visi mielai aplanko tuos pačius taškus, kadangi jie pripažinti kaip patys įspūdingiausi ir kaip patys svarbiausia, kurie būtinai turėtų būti aplankomi.

Mūsų sąrašas – orientacinis, tačiau dažniausiai labai padeda rasti tas vietas, kurios yra svarbiausios ir kurias būtina aplankyti tokiu atveju, jeigu norite pasakyti, kad tikrai buvote Norvegijoje ir tikrai pažinti šį karštą, kuris labai svetingas ir labai laukia visų.

Automobilio nuoma Norvegijoje

Geirangerio fiordas

Fiordai yra tas dalykas, kuriuo Norvegija tikrai gali pasigirti. Ypač platus jų pasirinkimas kiekvienam atveria galimybes susirasti tokią lankytiną vietą, kuri jam strategiškai patogiausia. Tačiau jeigu norite pamatyti kai ką įspūdingo – tokiu atveju Geirangerio fiordas būtinai turi būti aplankomas. Plaustu galėsite plaukti net 20 km, o iš abiejų pusių jus sups didingi fiordai. Daugelis žmonių tikina, kad būtent šioje vietoje jie pasijaučia labai menki ir gležni.

Nidaroso katedra Trondheime

Trečiame pagal dydį Norvegijos mieste galite pamatyti didingą Nidaroso katedrą Trondheime. Grožintis šia katedra labiausiai akis patraukia gotikinis fasadas, kuris atrodo labai prabangiai bei elegantiškai gana paprast ir lėto miesto fone. Tai – piligriminė vieta, kuri iki šiol sulaukia piligrimų iš viso pasaulio. Verta aplankyti katedrą ne tik iš architektūrinės pusės, tačiau tiesiog norint pasigrožėti nuostabiu pastatu.

Bryggen krantinė Bergene

Bryggen krantinė Bergene – vienas nuostabiausių gamtos kampelių, kuris garsėja ne tik savo unikalumu, tačiau ir tuo, kad tai yra pati lietingiausia vieta Norvegijoje. Jeigu esate čia – jus tikrai aplis, tad apgalvokite su kokia apranga jausitės geriausiai. Ši krantinė labiausiai žavi savo paprastumu, kuris tam tikra prasme atrodo genialiai. Maži spalvoti namukai atrodo tokie paprasti, tačiau tokie jaukūs ir artimi širdžiai. Pasidairykite ir po apylinkes, kadangi gamta labai graži, o miške galima rasti gėrybių.

Lofotenų salos

Lofotenų salos

Vigelando parkas Osle

Vigelando parkas Osle – vieta, kur galite pasigrožėti unikaliomis menininko Gustavo Vigelando skulptūromis. Lankytojų patogumui – visos jos yra vienoje vietoje. Svarbiausia akcentas – emocijos. Ne tik tos, kurias jaučia jas lankydami žmonės, tačiau tos, kurias perteikia skulptūros. Daugelis tikina, kad šis parkas tarsi padeda išsivaduoti nuo neapykantos, pykčio ir pagiežos, kadangi meilę skleidžiančios emocijos paprasčiausiai labai jaukios bei malonios.

Heddal medinė bažnyčia

Bažnyčių lankymas ne visiems atrodo įdomi pramoga. Tačiau aplankyti Heddal medinė bažnyčią tikrai verta, kadangi tai visiškai unikalus architektūrinis šedevras, kuris žavi savo genialumu. Bažnyčia buvo pastatyta dar XIII amžiuje. Labiausiai akis traukia neįprasta jos architektūra.

Trolių laiptai

Jeigu norite susižinoti kaip gyvena troliai, tokiu atveju pasivaikščiokite kalnų papėdėmis. Rūke skęstantys kalnai suteikia galimybę susipažinti su jų augmenija bei gyvūnija. Specialiai turistams sukurti laiptai yra uždaromi nuo spalio iki gegužės mėnesio. Paprasčiausiai žiemos metu pasivaikščiojimas gali būti pavojingas.

Nordkapas

Milžiniška net 307 metrų aukščio uola – iškyšulys, kuris stebina savo didybe. Kiekvienas nori čia nusifotografuoti, kadangi ši ola atrodo ne tik labai įspūdingai, tačiau tuo pačiu yra pats šiauriausias taškas Europoje. Kiekvienais metais šią vietą aplanko bent jau 200 tks. turistų. Labai prašome laikyti atsargumo priemonių.

Voringfossen krioklys

Voringfossen krioklys yra vienas aukščiausių krioklių visoje Europoje. Jo aukštis siekia net 182 metrus, tad nuo jo krisdamas vanduo sukuria stiprią jėgą ir didelį garsą.

Kjerago akmuo

Šis asmuo daugeliui turbūt pažįstamas iš nuotraukų. Tai tarp dviejų milžiniškų uolų įstrigęs akmuo, kuris laikosi labai tvirtai, tad daugelis žmonių atkeliauja čia nusifotografuoti. Nors atsistoti ant šio akmens yra labai daug norinčių, visgi, tai gana pavojinga. Daugelis žmonių visą gyvenimą treniruojasi vien tam, kad galėtų sau įrodyti, kad gali tai padaryti.

Viešbučių Norvegijoje rezervavimasBooking.com

 

Video: gražiausios Norvegijos vietos

Norvegijos žemėlapis