Oksfordas – lankytinos vietos

Oksfordas – vienas iš miestų bene geriausiai atspindinčių tradicinę Anglijos architektūrą bei unikalų visos karalystės veidą. Ko gero niekas negalėtų paneigti fakto, kad pagrindinis ir labiausiai Oksfordą pasauliniu mastu garsinantis statinys būtų senasis universitetas. Tačiau apsiriboti vien juo tikrai nebūtų objektyvu.

Automobilių nuoma Oksforde

Turistus čia traukia ir senovinės pilys, nemokami muziejai, kultūrinės erdvės, klasikiniai teatraI, ramybe dvelkiantys parkai, neįkainojamą istorinę vertę turintys pastatai. Įsimintiniausias akimirkas patirsite kelionę susiplanavę rudeniop. Kada gelstantys medžių lapai sukuria ypač nostalgišką gamtos idilę. Turėdami konkretų ekskursijos planą, neaplenksite nė vieno itin svarbaus objekto, tad susipažinkime su didingojo Oksfordo lobiais.

Oksfordas - senas miestas

Oksfordas – senas miestas

Ilgai nedelsdami pradėkime ne nuo ko kito, kaip įspūdingojo Oksfordo universiteto, iškilusio dar 11 amžiuje. Išties neeilinė architektūra prikausto dėmesį ilgam, o bendras pastatų plotas pareikalauja ne vienos valandos, norint pažinti visus reikšmingiausius  istorinius užkulisius bei dabartines puoselėjamas vertybes. Žengti grindiniu, kuriuo kadaise vaikščiojo žymiausi nobelio premijos laureatai ar žmonės linksniuojami visame pasaulyje – tikra garbė bei nepamirštama patirtis. Žingsniuojant tvarkingais universiteto kiemelio takais, nesunku pasijausti tarsi tikru studentu, tačiau tuo pat metu įtikėti, kad esate kažkur tolimoje praeityje. Visgi nėra nė menkiausios abejonės – Oksfordo universitetas pats tinkamiausias taškas pradėti ekskursiją po šį miestą.

Ypač informatyvus ir prasmingai praleistas laikas garantuotas apsilankius Kristaus katedroje. Nuolatos žaliuojanti veja, visą pastatą iš lauko pusės puošiantys bokšteliai, neleidžia nutolti nuo klasikinio angliškojo stiliaus nė per žingsnį. Viduje įsikūrusios meno galerijos, suteiks galimybę pamatyti tikrai nemenką paveikslų, herbų, paminklų, memorialų ekspoziciją iš skirtingų laikotarpių ir įvykių nutikusių šalyje per ilgą jos gyvavimą bei klestėjimo periodą. Beje, netoliese esanti salė buvo virtusi ir Hario Poterio sagos filmavimo aikštele. Nekasdieniškai atrodo šalimais katedros veikianti, visiškai netipinė parduotuvė puošta šventųjų bei angelų portretais.

Iš didelio aukščio pasižvalgyti po Oksfordo panoramas galima nepatingėjus užkopti į garsųjį Cerfax bokštą. Tikslų laiką praeiviams kasdien nurodo viršuje esantis laikrodis, kurį papildo kartas nuo karto nuskambantys varpų dūžiai. Šis gynybinės paskirties tikslais iškilęs bokštas, dabar tapęs ne tik turistų traukos centru, bet ir viso miesto pažiba.

Senos Oksfordo gatvelės

Senos Oksfordo gatvelės

Būtinai nepraleiskite neeilinės progos pabuvoti pačioje seniausioje Europoje – Bodleian bibliotekoje. Griežtas gotikinis interjeras, didžiulė sukauptų knygų kolekcija sudaryta iš daugiau nei devynių milijonų vienetų žymiausių pasaulio veikalų, jauki bei šilta atmosfera idealiai atspindi tikrojo paveldo statusu laikoma vietą.

Besidomintiems kultūra, istorija Oksfordas tikrai turės kuo nustebinti. Pavyzdžiui – istorijos muziejus detaliai ir suprantamai kiekvienam lankytojui pristatantis visą miesto gyvavimo laikotarpį nuo pat susikūrimo iki šiandienos. Tam puikiai pasitarnauja ir vaizdinės priemonės, kaip antai meno dirbiniai, artefaktai, dokumentai ar senovinės brangenybės. Atsižvelgiant į svečių poreikius, nuolatos rengiamos įdomios parodos stulbinančios savo išradingumu bei neregėtais meniniais sprendimais.

Modernaus meno muziejuje dėmesį patrauks šiuolaikiški eksponatai, ateities technologijų įvairovė, itin drąsūs šedevrai, sukelsiantys susižavėjimą tokiu kruopščiai apgalvotu meno pateikimu net ir juo nesidomintiems.

Vienas iš senesnių – Šeldono teatras, nėra kaip dauguma tokių vietų. Čia vaidinimų ar spektaklių neišvysite, bet dažnai rengiami koncertai ar kita panaši kultūrinė veikla. Dėl teatrą puošiančio didingo kupolo, turistai ypač mėgsta prie šio pastato pasidaryti vieną kitą nuotrauką atminčiai.

Patys įvairiausi etnografiniai elementai reprezentuojantys Afrikos žemyną, Tolimuosius Rytus, jus pasitiks Pitt -Rivers muziejaus viduje. Patekti į šį muziejų galima visiškai nemokamai, o tai tikrai aktualu kiekvienam viešinčiam svečioje šalyje.

Oksfordo architektūra

Oksfordo architektūra

Gyvūnijos ar šiaip gamtos  mylėtojams turėtų patikti popietė gamtos muziejuje. Archeologiniai radiniai, brangiųjų akmenų kolekcijos, gyvūnų rūšių įvairovės pristatymai ir daug kitų eksponatų praturtins kelionę žiniomis, naujomis, smagiomis patirtimis ir neišdildomais prisiminimais.Booking.com

Ar galite įsivaizduoti karalyste be pilies? Tikriausiai sunkiai. Viešėdami šiame mieste, negalite aplenkti Oksfordo pilies. Iš bokšte įrengtos apžvalgos aikštelės, sudarytos puikiausios sąlygos pasidairyti po apylinkių panoramas. Nepabūgę prietemos, kviečiami į senąsias kriptas, skaičiuojančias beveik tūkstantmetį. Kita smagi atrakcija – itin originaliai, viduramžių laikų aprėdais pasipuošę gidai, pasirengę supažindinti su iškilia pilies istorija gausius turistų būrius.

Rekomenduojame į ekskursijos planus įtraukti ir Oksfordo  botanikos sodą. Ne tik rami bei itin jauki atmosfera kasdien čia vilioja apsilankyti miesto svečius ar pačius vietinius. Šis, prieš daugybę metų įkurtas sodas gali pasigirti gausia, per 8000 rūšių apimančia augmenijos kolekcija, į kurią įeina rečiausi pasaulio krūmai, medžiai, gėlės hipnotizuojančios savo spalvų bei formų gausa. Tai kampelis, kuriame atsigauna ne tik akys, bet ir siela.

 

Video: ką veikti Oksforde

Oksfordo žemėlapis