Oslo laivų muziejai

Norvegija – jūrinė valstybė, todėl nenuostabu, kad ji garsi vikingais bei jūrinėmis ekspedicijomis. Jei ruošiatės keliauti į Oslą Norvegijoje, vienas įdomiausių ir turbūt svarbiausių dalykų, kuriuos turėtumėte pamatyti, tai įvairūs skandinavų bei vikingų laivai. Pristatome keturis muziejus, kuriuos verta aplankyti norint susipažinti su Norvegijos jūrininkystės istorija ir pamatyti kuo plaukiojo garsieji vikingai ar tokie žymūs keliautojai kaip Rualis Amundsenas ar Turas Hejerdalas.

Kon – Tiki muziejus. Jei kas dar nežinote, kas yra Kontikis, apsilankykite šiame muziejuje Osle. Pamatysite tikrą Kontikį – balzos plaustą, kuriuo Turas Hejerdalas perplaukė pusę Ramiojo vandenyno. Be Kontikio pamatysite ir kitas valtis bei plaustus, naudotus Turo Hejerdalo ekspedicijose. Taip pat muziejuje yra atskira patalpa skirta trumpalaikėms parodoms, bei patalpa kurioje įrengtas butaforinis povandeninis pasaulis su jame pakabintu dešimties metrų ilgio rykliu. Muziejus veikia visus metus, išskyrus šventes. Įėjimo kainos nuo 2013 metų suaugusiems bus 80 kronų, vaikams – 30, studentams – 50. Skirtingais mėnesiais muziejus atidaromas ir uždaromas skirtingu laiku, paprastai darbo laikas svyruoja tarp 10-os ir 17-os valandų.

Kon tiki muziejus Osle

Vikingų laivų muziejus. Negi išvyksite iš Skandinavijos nepamatę nei vieno Vikingų laivo? Laivai rekonstruoti pagal puikiai išsilaikiusius originalus, todėl rekonstrukcijos yra itin tikslios. Taip pat pamatysite daugiau kaip 1000 metų senumo tikrą vikingų laivą (tiksliau pusę jo).Be laivų muziejuje eksponuojamos ir mažesnės valtys, slidės, įrankiai bei drabužiai kuriuos naudojo vikingai. Įėjimo kaina suaugusiems – 60 kronų, vaikams – 30 kronų, studentams – 35 kronos. Muziejaus darbo laikas 10:00 – 16:00 kiekvieną savaitės dieną.

Automobilių nuoma Osle

Framo muziejus.Framas tai dar vienas norvegų laivas. Žymiausias pasaulyje laivas, plaukęs į poliarinę ekspediciją. Muziejuje pamatysite restauruotą Framą, sužinosite trijų jo ekspedicijų istorijas, pamatysite prieš pusę amžiaus šiuo laivu plaukusių keliautojų įrankius, ginklus, buities reikmenis, suprasite kokiomis atšiauriomis sąlygomis jie keliavo. Taip pat muziejuje reprezentuojamos Amundseno ir Skoto ekspedicijos į Pietų ašigalį. Ekspozicija pagyvinta nuotraukomis, filmais, šviesos efektais. Įėjimo kaina 80 kronų, vaikams bei studentams – 30 kronų, pensininkams – 50 kronų. Muziejus veikia visus metus, darbo laikas skirtingais mėnesiais skiriasi, svyruoja maždaug nuo 10:00 iki 17:00 valandos (vasarą ilgiau, žiemą trumpiau).

Oslo laivų muziejai

Norvegijos jūrų muziejus. Jame pamatysite valčių modelius, pamatysite ekspozicijas žvejybos, laivų statymo ir eksploatavimo tematika, išvysite jūrų archeologijos eksponatus. Į muziejaus ekspoziciją įeina ir filmas apie Norvegijos pakrantę, knygų jurininkystės tema biblioteka bei piešiniai jūrine tematika. Įėjimas suaugusiems kainuoja 60 kronų, vaikams – 30 kronų, studentams bei pensininkams- 35 kronos. Muziejus veikia visus metus, uždarytas pirmadieniais ir švenčių dienomis. Antradieniais – penktadieniais veikia nuo 10:00 iki 15:00, savaitgaliais – 10:00 – 16:00.

Patogu yra tai, kad šie keturi muziejai nutolę vienas nuo kito ne daugiau nei 15 minučių kelio pėsčiomis. Visi jie įsikūrę Bygdoy pusiasalyje. Į į patekti galite autobusu nr. 30, kas penkiolika minučių važiuojančiu iš Oslo centro. Yra ir kitas, kiek įdomesnis būdas patekti į pusiasalį. Nuo balandžio iki spalio į jį plaukia keltas. Pirmas keltas išplaukia 8:45, vėliau plaukia kas 30 – 40 minučių. Kelionės trukmė apie penkiolika minučių.

Viešbučių Osle rezervavimasBooking.com

Oslo žemėlapis