Oslo muziejai

Neseniai pristatėme straipsnį apie Oslo laivų ir jūrų muziejus, šįkart aprašysime kelis populiariausius, labiausiai turistų lankomus, muziejus šioje Norvegijos sostinėje.

Akershus pilis. Tai 700 metų amžiaus pilis, pastatyta Oslo gynybos tikslais, vėliau naudota kaip kalėjimas, o šiandien ji atvira lankytojams, kaip muziejus. Šiuo metu pilis yra atrestauruota ir iš vidaus tikrai nepamatysite griuvėsių ir apleistų koridorių. Pilis įrengta tvarkingai, tokia kokia ji galėjo būti viduramžiais. Tvirtovėje yra kelios salės apstatytos senoviniais baldais, išpuoštos įmantriais žvakių šviestuvais. Be to pilyje yra bažnyčia, karališkasis mauzoliejus. Pirmadieniais – šeštadieniais pilį alite aplankyti nuo 10:00 iki 16:00 valandos. Sekmadieniais nuo 12:00 iki 16:00. Bilietas suaugusiems – 70 kronų, vaikams – 30 kronų, pensininkams bei studentams – 50 kronų. Pilis yra beveik pačiame miesto centre.

Norvegijos kultūros istorijos muziejus. Tai vienas didžiausių muziejų atvirame ore Europoje. Muziejuje yra 155 tradiciniai norvegų namai ir 800 metų skaičiuojanti bažnyčia. Užsukę į namus pamatysite senovinius norvegų rankų darbo įrankius, tautinius drabužius, senovinius ginklus, žaislus, susipažinsite su samių kultūra. Vasaros metu muziejuje galite išsikepti blynų senoviniu būdu, pajodinėti arkliu, pamaitinti naminius gyvūnus ar pasižiūrėti kaip gimsta rankų darbo įrankiai. Taip pat muziejuje galite pasimokyti norvegų liaudies šokių bei amatų. Prmadieniais – penktadienias darbo laikas 11:00 – 15:00, savaitgaliais uždaromas valanda vėliau. Įėjimo kaina suaugusiems – 100 kronų, vaikams – 25 kronos, studentams bei pensininkams – 75 kronos. Muziejus įsikūręs Bygdoy pusiasalyje, 5 km nuo miesto centro.

Muziejai Osle

Stortinget – Norvegijos parlamento rūmai. Norėdami daugiau sužinoti apie Norvegiją, nueikite į ekskursiją po parlamento rūmus. Pats rūmų pastatas senovinio aristokratško stiliaus tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Ekskursijos vykdomos nemokamai, vasarą vyksta triskart per dieną darbo dienomis, rudenį ir pavasarį taip pat triskart per dieną, bet tik šeštadieniais.

Automobilių nuoma Osle

Vigeland skulptūrų parkas. Tai didžiausias pasaulyje skultūrų parkas, sukurtas vieno skulptoriaus. Tai bene labiausiai turistų lankoma vieta Osle. Parke yra daugiau kaip 200 skulptūrų, pagamintų iš granito, bronzos, geležies. Taip pat skulptūrų parke nuolat rengiamos laikinos ekspozicijos. Apsilankyti parke suaugusieji gali už 50 kronų, vaikai, studentai bei pensininkai – už 25 kronas. Jis atidarytas nuo antradienio iki sekmadienio 12:00 – 16:00, įsikūręs 2 km nuo Oslo centro.

Gamtos istorijos muziejus. Muziejaus kolekcija buvo rinkta 200 metų. Tai augalų, gyvūnų fosilijos, akmenys, mineralai. Taip pat jame rasite meteoritų, mėnulio grunto pavyzdį, diozaurų skeletus, gyvūnų iš įvairių pasaulio vietų iškamšas. Vienas iš muziejaus dalių yra Botanikos sodas, kuriame yra apie 7500 skirtingų augalų rūšių. Muziejus veikia antradieniais – sekmadieniais nuo 11:00 iki 16:00, botanikos sodas paprastai veikia ilgiau.

Oslo muziejai

Tai tik keli populiariausi muziejai mieste. Viso Osle jų yra apie 50, todėl kiekvienas turėtų išsirinkti ką norėtų aplankyti pagal savo asmeninius poreikius. Verta žinoti jog į daugumą muziejų galima patekti nemokamai, jei turite Oslo miesto kortelę.

Viešbučių Osle rezervavimasBooking.com

Oslo žemėlapis