Pafosas – lankytinos vietos

Pafosas – Kipro dalis, kurortinis miestas, kuris pritaikytas komfortabiliai ilsėtis norinčių turistų poreikiams. Poilsio vietų daug, kainos lietuviams įkandamos, o ir pačios pramogos labai skirtingos, kad kiekvienas rastų tai, kas jam labiausiai tinka.

Visas Kipras yra nuostabus, tačiau Pafoso regionas – ypač. Tiesa, ne tik gamta, tačiau ir istoriniai objektai skatina apvažiuoti visą regioną, pabendrauti su vietiniais ir kuo geriau pažinti vietą, kuri leis mėgautis karščio malonumais.

Pafosas

Maldos namai Pafose

Afroditės vonios

Tai ne privatus SPA, tačiau nuostabus grožio gamtos apsuptyje esantis baseinas. Greta jo yra urvas, kuriame, pasak mitologijos, maudėsi garsiojo grožio deivė Afroditė, kuri visus kerėjo nuostabiomis kūno linijomis ir fantastiško grožio veidu. Sakoma, kad maudantis čia taip pat pagerinsite savo odos būklę, atgaivinsite plaukus bei nagus. Ji yra netoli Latsi pusiasalio, tad nereikia toli vykti. Apskritai, norint pamatyti kuo daugiau Pafoso ir visos Kretos – siūlome išsinuomoti transporto priemonę ir su ja keliauti.

Automobilio nuoma Pafose

Saranta Kolones pilies griuvėsiai

Bizantijos laikais statyta pilis, kurio iki šiol išlaikė tik griūvėsiu. Ji buvo statyta dar XII amžiuje, taigi tikrai gana ilgai džiugina ne tik vietinių, tačiau ir turistų akis. Joks tikslas buvo apginti Pafoso miestą nuo arabų antpuolių, kurie viduramžių metu buvo labai dažni. Tiesa, griuvėsiai taip pat padeda įsivaizduoti pilies didybę bei istoriją, kurią teko išgyventi jos gyventojams.

Karalių kapai

Karalių kapai

Anfiteatras

Vasaros metu galite pamatyti rengiamus spektaklius bei kitus renginius, kurie dažniausiai paskelbiami regiono internetiniame puslapyje. Amtifeatras puikiai atspindi Senovės Romos laikų dvasią. Yra labai didelis, akmeninis ir  skleidžia didybę. Anksčiau čia vyko didelės kovos ir kitos pramogos, kurios džiugino vietinius gyventojus.

Pafoso mozaikos

Jeigu mėgstate Viduramžius – tokiu atveju Jums būtina aplankyti ir šias mozaikas. Tai – grindys, kurios buvo kurtos III-V amžiuje. Joje matyti senovės Graikijos mitologijos akcentai, kurie perteikia to metu gyvenimo ir kasdienybės ypatumus. Pati mozaika buvo atrasta visiškai netyčia, kad vietinis ūkininkas arė laukus. Nuostabu, kokiu grožiu galima džiaugtis šiuo metu ir kaip nuostabiai jis atrodo.

Pafoso viduramžių tvirtovė

Dar vienas statinys, kuris yra likęs iš viduramžių laikų. Statytas dar XIII amžiuje. Anuomet tikslas buvo išvengti priešų, todėl tvirtovė turėjo labai mažus langus, kurie tarsi turėjo apsaugoti nuo lankininkų strėlių. Pati pilis tikrai didelė ir galinga.

Afroditės uolos

Dar kartą minima gražuolė Afroditė, kuri kankino daugelio vyrų širdis. Na, bent jau taip yra sakoma. Tai milžiniškos uolos, kurias galite pamatyti pavažiavę apie 25 km nuo Pafoso. Pačios uolos yra labai didelės ir tai labiausiai traukia turistus. Sakoma, kad tai stebuklinga vieta, kuri gali padėti susitvarkyti su sveikatos problemomis ir tuo pačiu net pastoti, jeigu porai tai nepavyksta. Akivaizdu, kad dažniausiai stebuklai vyksta jais labai tikint.

Pafoso pakrantė

Pafoso pakrantė

Antikinis teatras

Vakarinėje Kipro dalyje galite rasti didingą Pafoso antikinį teatrą. Jis buvo pastatas dar IV amžiuje, tad architektūra ir visas statinys alsuoja senove.

Agios Georgios archeologinė vieta

Pafoso regione taip pat galima rasti ir Agios Goergios archeologinę vietovę. Ji dažniausiai lankoma piligrimų, kurie nori surasti ramybę savo gyvenime. Šioje vietoje galima rasti krikščionių bazilikas bei pirtis. Svarbiausia piligrimų lankymo vieta yra greta bazilikų. Tai koplyčia, kuri tikima, turi stebuklingų galių ir gali padėti žmogui pamiršti nuoskaudas. Daugelis teigia, kad pabuvus čia jie paprasčiausiai pasijaučia geriau. Reikia nepamiršti, kad vietoms magiškumo suteikia patys žmonės. Tačiau argi nenuostabu, kai visos negandos gali dingti vien tik aplankius vietą vietą. Taigi, būtinai čia atvykite ir mėgaukitės šios archeologinės vietos malonumais.

Viešbučių Pafose rezervavimasBooking.com

Panagia tou Sinti vienuolynas

Greta Xeros krantų esantis vienuolynas gali būti aplankomas ne tik kelioms valandos, tačiau ir ilgam laikui. Žmonės čia atvyksta užsimiršti ir paprasčiausiai pasijausti geriau. Pastatas puikiai atspindi Venecijos laikotarpio madą, tad atrodo prabangiai, tačiau tuo pačiu skoningai bei minimaliai. Vienuolyną supa nuostabi gamta, kuri leis atsiverti dvasiškai ir paprasčiausiai geriau pasijausti… Būtent tai, ko labiausiai norisi pabėgus nuo lietuviškų šaltų ir darganos.

 

Pafosas – nuostabi vieta su nuostabia gamta ir nuostabiais žmonėmis, kurie visada šypsosi ir nori Jums padėti. Gyvenimas yra gražus, tačiau Pafoasas saloje jis yra šiek tiek gražesnis, lengvesnis ir paprastesnis. Leiskite ir sau taip gyventi. Nors viena savaitę per metus.

Video: ką veikti Pafose

Pafoso žemėlapis