Pafosas

Paphos (Pafosas) – kurortinis miestas Kipro saloje, nuo Lietuvos nutolęs per 2300 kilometrų.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Temperatūra vasarą 25-34 laipsniai šilumos. Vasaros sezonas trunka apie 6 mėnesius. Žiemą temperatūra būna 8-18 laipsniai šilumos. Kas kelis metus pasninga. Kritulių iškrenta beveik dvigubai mažiau negu Vilniuje, vasarą beveik nelyja.

Atvykimas. Į Paphos tarptautinį oro uostą iš Lietuvos skraidina pigiųjų oro linijų lėktuvai. Skrydžiai, ypač žiemos, dažnai būna netgi labai nebrangūs. Pafoso miestą, esantį už 10 km nuo oro uosto, galima pasiekti 612 ir 613 maršrutų autobusais už 1,5 euro. Autobusas važinėja kas valandą. Galima keliauti ir pėsčiomis, ir taksi.

Pafosas

Nakvynė. Nakvynės kaina įvairiuose Pafoso viešbučiuose prasideda maždaug nuo 10 eurų žmogui už naktį. Kitų hostelių ir viešbučių nakvynių kainos prasideda nuo maždaug 20 eurų.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Pafose ir šalia jo siūlo virš 140 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Pafose rezervavimas



Booking.com


Maistas. Pietūs kavinėje ar restorane nuo 8 – 10 eurų. Maistas Kipre palyginti brangus. Kai kuriuose hosteliuose yra virtuvės, kur galite patys gamintis maistą, reiktų į tai atkreipti dėmesį norint sutaupyti. Šiuo atžvilgiu patogūs ir apartamentai ir net kai kurie viešbučiai, turintys nors ir nedideles virtuvėles. Perkant maistą prekybos centruose ir gaminantis patiems, galima prasisukti ne ką brangiau nei Lietuvoje.

Automobilių nuoma Pafose

Ką veikti – lankytinos vietos. Mieste gausu senovinių architektūros ir meno kūrinių. Rekomenduojama aplankyti Kato Paphos archeologinį parką, Thombs of the kings – požeminius karalių kapus. Pafose garsi ir nuo viduramžių išlikusi tvirtovė. Bene gražiausias dalykas, vaikštant po senovinius miestus, yra grindų mozaikos, sukurtos senovės romėnų. Gamtos ir paplūdimių mylėtojai traukia į koralų įlanką – Coral Bay. Mieste garsus yra Afroditės akmuo (ar uola), kur neva iš jūros išbrido ar išplaukė ši deivė. Pažinčiai su salos ir miesto istorija verta užsukti į etnografinį muziejų, kur archeologiniai radiniai padeda geriau įsivaizduoti kaip čia vystėsi kultūra. Mieste yra didžiulis akvariumas, kur taip pat labai verta užsukti, ypač vėsesniu oru, kai ne taip traukia jūra. Kaip ir daugelyje pajūrio kurortų, gyvenimas Pafose verda paplūdimio ruože. Čia gausu ir įvairių kavinių bei restoranų.

Pafosas

Kita. Kipre nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, geriau pirkti jį buteliuose (nors jis gana brangus – 1 litras kainuoja apie 1 eurą). Taksi paslaugos nėra brangios, bet iš anksto susitarkite su vairuotoju, kiek mokėsite už kelionę. Viešbučiuose ir kitur saloje naudojamos angliškos rozetės, tad turėkite perėjimą.

Pafoso žemėlapis