Paryžius

Meilės ir kultūros sostinė Paryžius, esantis už 1600 kilometrų nuo Lietuvos, yra lengvai pasiekiamas pigių skrydžių bendrovėmis.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Temperatūra vasarą gali būti nuo 15 iki 30 laipsnių šilumos. Žiemą temperatūra būna -5 – +7 laipsniai. Kritulių iškrenta maždaug tiek pat kiek Vilniuje, jų kiekis pasikirstęs tolygiai per metus. Pasninga retai.

Atvykimas. Paryžių galima pasiekti lėktuvu tiesiai iš Lietuvos. Tiesa, Beauvais oro uostas yra už 80 kilometrų nuo pačio Paryžiaus, tačiau jis lengvai, tačiau nepigiai pasiekiamas su skrydžiais susietais autobusais (kaina – 15 eurų).

Paryžius

Nakvynė. Nakvynės kaina hosteliuose ir pigiuose viešbučiuose prasideda maždaug nuo 20 eurų.  Norint nakvoti pigiau, verta pagalvoti apie viešbutį kur nors miesto pakraštyje, bet kur dar siekia miesto transporto sistema.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.comParyžiuje ir šalia jo siūlo virš 2200 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Paryžiuje rezervavimasBooking.com

Maistas. Norint sutaupyti, šalia restoranų reiktų dairytis iškabų su užrašu „Tourist menus“ – ten maistas pigesnis. Kitas variantas – apsipirkti prekybos centre ir papietauti kokiame parkelyje, kurių Paryžiuje tikrai netrūksta.

Automobilių nuoma Paryžiuje

Ką veikti – lankytinos vietos. Lankomiausios turistų vietos, žinoma, yra Eifelio bokštas kartu su Elyziejaus laukais, įžymusis Luvro muziejus, kur galima pamatyti Mona Lizą ir kitus viduramžių ir vėlesnių laikų genijų darbus bei Triumfo arka.

Architektūros mėgėjams nevalia iš Paryžiaus išvažiuoti nepamačius Versalio rūmų, Dievo Motinos katedros, Montmarto bazilikos. Modernesnio stiliaus mėgėjams rekomenduojama užsukti la Defense verslo centrą, plieno ir stiklo dangoraižių rajoną, visai neseniai pastatytą apleistame rajone.

Paryžius

Daug Paryžiaus galima pamatyti plaukiant Sena, didžiausia miesto upe. Yra nemažas įvairios trukmės ir maršrutų kruizų pasirinkimas. Taip pat greituoju būtų miestą galima apžiūrėti su ekskursiniu autobusu, kur kartu keliaus ir gidas, papasakojantis, ką gi matote pro langus.

Jei norite pramogų, galite aplankyti Disneyland‘ą, kuriame ras ką veikti tiek vaikai, tiek suaugusieji.

Kita. Nedaug Paryžiaus gyventojų moka kalbėti angliškai, tad vertėtų pasiimti prancūzų kalbos žodynėlį. Lankytini objektai išsidėstę netoli vienas kito, todėl patogiausia keliauti pėsčiomis ar dviračiu. Jei norite nukakti į kitą miesto dalį, rinkitės metro.

Paryžiaus žemėlapis