Apie fotografavimą kelionėse

Daugelis, keliaudami į svečias šalis planuoja ne tik gerai praleisti laiką, bet taip pat ir parsivežti kelis kadrus, kad turėtų ką parodyti artimiesiems ar draugams, ar tiesiog galėtų patys po kelių mėnesių ar metų prisiminti savo įspūdžius. Šiame straipsnyje bandysime aptarti kokią techniką rinktis kelionei ir ką daryti, kad nuotraukos būtų kiek galima geresnės.

Fototechnika. Geriausias fotoaparatas kelionei yra įmontuotas jūsų mobiliajame telefone. Netikite? Šiais laikais brangesni telefonai turi gana kokybiškai fotografuojančias kameras, neretai prilygstančias nebrangiems kompaktiniams fotoaparatams. Paprastam mėgėjui telefono kameros tikrai pakaks. Jei turite tokį telefoną, imkite jį. Bus daug patogiau, nei imti atskirą kompaktinį fotoaparatą, kurį reikės prižiūrėti, kuris užims papildomos vietos ir kurį reiks tampytis persimetus per petį.

Fotografavimas kelionėse

Bet jei esate reiklesnis kokybei ir dar neturite fotoaparato kelionėms, siūlome pasidairyti į sisteminius ar brangesnius kompaktinius fotoaparatus, turinčius didesnį vaizdo jutiklį (vaizdo jutiklio dydis tiesiogiai įtakoja nuotraukų kokybę). Tokių fotoaparatų kainos prasideda nuo 1000 litų, tad renkantis reikia gerai apsvarstyti ne tik kaip kokybiškai aparatas fotografuoja, bet ir kaip guli rankoje, ar patogus valdymas. Nuo to priklauso fotografavimo malonumas. Taip pat atsižvelkite į objektyvo židinio nuotolį (kiek jis geba pritraukti vaizdą). Kelionėse jo norėsis kuo didesnio, tačiau neapsigaukite, dažniausiai yra taip, kad kuo daugiau kartų objektyvas gali pritraukti vaizdą, tuo tas vaizdas bus prastesnis (nebent jūsų objektyvas kainuoja kelis ar keliasdešimt tūkstančių).

Didelio veidrodinio fotoaparato imti nepatartina (nebent jūsų kelionės tikslas yra būtent fotografija). Jo galimybės bus kiek didesnės nei sisteminio fotoaparato, tačiau gali būti, kad dėl savo dydžio ir svorio jis dažniau liks viešbučio ar hostelio kambaryje, nei jūsų rankose.

Priedai. Fototechnikos krepšiai. Krepšio ar kuprinės talpa turėtų atitikti turimos technikos dydį, taip pat krepšys turėtų bent kiek saugoti techniką nuo smūgių ir, užklupus lietui, kiek galima geriau sulaikyti vandenį. Kitas svarbus dalykas fotografijoje yra atminties kortelės. Nesusiviliokite didelės talpos atminties kortelėmis. Geriau imti kelias mažesnės talpos korteles. Tai daryti verta dėl to, kad kortelės gali sugesti ar būti pamestos. Juk būtų gaila prarasti visus kelionės kadrus? Pasirinkę kelias mažesnės talpos korteles, apsidrausite, jog nedings visos kelionės nuotraukos.

Fotografavimas

Taisyklės. Kelios fotografavimo taisyklės žaliems. Čia pateiksime kelias taisykles, kurios suteiks tvarkos jūsų nuotraukoms, galbūt padarys jas įdomesnėmis ir lengviau peržiūrimomis.

Horizontas. Fotografuodami jūrą, peizažus, pastatus ar žmones (tiesą sakant beveik viską) stenkitės laikyti fotoaparatą tiesiai, kad horizontas ar pastato siena būtų lygiagreti nuotraukos kraštui. Nuotraukos atrodys tikrai geriau, o padarę kelis šimtus tiesių kadrų, nebegalėsite ramiai žiūrėti į „kreivas“ nuotraukas. Kur turi būti horizontas? Dažna naujokų klaida, kai fotografuodami peizažą, horizontą liniją „padeda“ kadro vidury. Pagal paprasčiausias taisykles dangus arba žemė (priklausomai nuo to, kuri kadro vieta įdomesnė, labiau traukia žvilgsnį) turi užimti du trečdalius kadro. Jei danguje „žaidžia“ įvairiausių spalvų debesys, o apačioje yra tiesiog paprastas ežeras, dangui galite palikti kad ir penkis kartus daugiau vietos. Visa taisylės esmė, kad įdomesnė kadro dalis turėtų užimti didesnę dalį nuotraukos.

Trečdalių taisyklė. Ko gero, pagrindinė taisyklė fotografijos pasaulyje. Pagal šią taisyklę pagrindinis objektas nuotraukoje turi būti viename iš keturių taškų (parodyta nuotraukoje). Tiesiog taip nuotraukos atrodo geriau, negu tada kai pagrindinis objektyvas „pastatytas“ kadro centre (žinoma, yra išimčių). Peržvelgę profesionalų nuotraukas, pastebėsite, kad daugumoje jų yra pritaikyta ši taisyklė.

Fotografavimas

Rakursas. Fotografuokite kitaip, neparsivežkite iš kelionių vien tik „atvirukinių“ nuotraukų. Žinoma, tokios nuotraukos pravers norint artimiesiems parodyti Stavangerio uolą, Briuselio Atomiumą ar Eifelio bokštą. Tačiau jei norite nustebinti žiūrovus, ieškokite nestandartinių fotografavimo kampų, pateikite viską šiek tiek kitaip, netradiciškai. Žinoma, nepersistenkite, fotografija turi teikti malonumą ir neužgožti kelionės tikslo.