Kaip elgtis oro uoste

Pirmą kartą skrendant gali kilti klausimų kaip elgtis oro uoste, pabandysime apie tai papasakoti.

Visų pirmą, reikia atvykti į oro uostą gerokai prieš skrydį. Daugumoje oro uostų į lėktuvą nebeleidžia jau likus mažiau nei valandai iki skrydžio, tad atvykti geriausia 1,5 – 2 valandomis ankščiau. Reikia įvertinti ir į tai, jog galima vėluoti (kamščiai pakeliui, nenumatyti reikalai, arba, pavyzdžiui, jau pakeliui prisiminsit, kad neturit paso).

Dortmundas

Toliau – rankinio bagažo pasitikrinimas. Oro uostose yra specialūs rėmai, atitinkantys rankinio bagažo išmatavimų reikalavimus. Jeigu jūsų krepšys telpa – viskas gerai bus ir patikroje, jeigu ne, dar galite persikrauti, kažką apsirengti ant savęs ar palikti (tokiu atveju labai praverčia lydintieji). Taip pat ir su svarstyklėmis, pasisvėrę krepšį galit greitai svorį pakoreguoti.

Pasiruošę galite eiti į patikrą. Iš pradžių reikės parodyti bilietą ir pasą, vėliau vyks bagažo ir Jūsų tikrinimas. Krepšį teks perleisti specialiu eskalatoriumi, kuris bus peršviestas. Kartu su juo įdedat skysčius maišelyje (ne daugiau kaip 1 litrą iš viso ir ne daugiau kaip 100 mililitrų vienoje pakuotėje), taip pat metalo turinčius rūbus (pagrinde diržus). Skenuojamas ir pats žmogus, tad jei liksit su metalo turinčiais rūbais ar aksesuarais, apsaugai teks parodyti kas kaip. Geriau tam pasiruošti iš anksto. Jei jūsų krepšys kelia įtarimų, teks parodyti jo turinį, tad būkit nusiteikę greitam išsikrovimui ir susikrovimui. Gali būti, kad oro uosto apsauga nenorės praleisti kokio nors jūsų daikto (kad ir skėčio metaliniais stipinais), tad teks su juo atsisveikinti (šioje situacijoje vėlgi gerai lydintys žmonės, kad daikto nereiktų visiškai išmesti).

Praėjus bagažo patikrą įeisit į laukiamąją salę, kurioje dar teks pasėdėti iki skrydžio. Čia paprastai būna gausu kavinių bei parduotuvių (jau galima pirkti ir vežtis skysčius), tačiau, nors jos ir vadinasi “Duty free” (neapmokestintos pelno mokesčiu), tačiau kainos jose labai nemažos. Likus maždaug pusvalandžiui iki skrydžio, būsit leidžiami į lėktuvą. Bilietų tikrinimas, kartais dar kartą esate paprašomas pasimatuoti kuprinę (juk čia galėjote pasipildyti savo atsargas daugiau negu leidžia rankinis bagažas), ir keliaujate link lėktuvo. Jame belieka išsirinkti vietą, pasidėti krepšį, išklausyti instruktažą ir skristi atostogauti.