Kur keliauti žiemą?

Gūdi ir šalta Lietuvos žiema neretai priverčia mąstyti apie kokią nors kelionę į šiltuosius kraštus. Tačiau dažniausiai tai asocijuojasi su aukštomis kainomis ir minties iškart atsisakoma. Tačiau taip toli gražu – na, bent jau ne visur, ir pasidomėti egzotiškomis atostogomis galima netgi su labai nedideliu biudžetu kelionėms.

Deja, Lietuva yra toli nuo tikrųjų šiltųjų kraštų, kur pasideginti ar pasimaudyti jūroje galėtumėte ir viduržiemį, todėl tiesioginiais pigių avialinijų skrydžiais kažko ypatingo pasiekti nepavyks. Tačiau yra keli „mažiau karšti“ variantai. Vienas populiarių sprendimų –  Barselona Ispanijoje, kur ir sausio mėnesį temperatūra pasiekia 15-17 laipsnių šilumos ir galite prisiminti, kas yra saulė. Taip pat galima pagalvoti apie skrydį į Italijos miestus – Bergamą (netoli Milano) ir Romą. Romoje galite tikėtis šiek tiek aukštesnės temperatūros (apie 7-10 laipsnių šilumos sausio mėnesį).

Barselona

Jei esate pasiryžę netiesioginiams skrydžiams, jums atsiveria daug didesnės galimybės. Populiariausi šiltieji kraštai žiemą tarp pigių avialinijų mėgėjų yra Marokas Afrikoje bei Kanarų salos Atlanto vandenyne. Tai jau tikrai šilto klimato zonos net ir viduržiemį – sausio viduryje laisvai galite tikėtis 25 laipsnių šilumos ir pakankamai šilto Atlanto vandens maudynėms.

Kanarų salos vis labiau populiarėja tarp mūsų turistų. Jei organizuotis skrydį patiems, susiderinti persėdimus ir susirasti viešbučius atrodo painoka, vėlgi į pagalbą ateina įvairios kelionių agentūros. Kanarai – jau visai egzotiškas kraštas, su ugnikalnių krateriais, urvais, uolėtomis pakrantėmis ir žaliuojančiais miškais. Arba atvirkščiai – monotoniškais senos lavos laukais, kur dar tik bando tvirtintis augalija. Kad ir kurią iš Kanarų salų pasirinktumėte, rekomenduojame nepatingėti pakeliauti po ją, pasivažinėti nuomotu automobiliu ar organizuotais turais – čia tikrai yra ką pamatyti.

Teidės ugnikalnis

Maroką dažnai renkasi egzotiškos kultūros ieškotojai. Atmetus Kasablanką, prie turistų pripratusį Marakešą bei dar porą didesnių miestų, čia tikrai patirsite visai kitokią civilizaciją. Mandagūs, be galo paslaugūs, bet ir įkyrūs žmonės, kupranugarių bandos skurdžiose ganyklose, medžiuose besiganančios ožkos, be galo žemos vaisių kainos ir juokingai pigūs paprasti viešbutukai – Maroko vizitinė kortelė. O kur dar didžioji Sacharą, jos kopos, ar į 4 kilometrų aukštį šaunantys Atlaso kalnai. Po Maroką gana patogu keliauti vietiniais autobusais, kurie ir pigūs, ir tikrai dažnai kursuoja tarp daugelio miestų.

Žiemą populiarūs ir Turkijos kurortai – Antalija, Marmaris, Alanija. Čia galima tikėtis gana šiltų orų, bet visgi sezonas lietingesnis. Į Turkiją patogiausia keliauti tiesiog nusiperkant kelialapį, kur tiek skrydžiu, tiek viešbučiu už jus jau būna pasirūpinta. Žiema nėra turistų antplūdžio sezonas ir Turkijoje, tad kelialapių kainos būna žemesnės.

Marmaris

Pigesnių skrydžių, viešbučių ar viso komplektų kainų galite tikėtis ne šventiniu periodu (Kalėdos, Naujieji metai), ne savaitgalį ir užsisakant bilietus prieš mėnesį ar daugiau laiko. Žinoma, daug sutaupyti galima ir renkantis paskutinės minutės pasiūlymus. Pigiau susiorganizuoti kelionę įmanoma, jei galite sau leisti kelių dienų paklaidą skrydžiams. Pigių skrydžių bendrovės siūlo įvairias akcijas, ne sezono metu – ypač žemas kainas, tad visai įmanoma, kad gausite bilietus į Maroką ar Kanarų salas vos už 200 litų ar dar pigiau!