Planuojate vestuves užsienyje: kas ir kaip?

Lietuvių tarpe gana populiaru darosi vykti atostogauti į užsienį. Pasaulis platus, o mes esame jo gyventojai, tad pilietybė neįpareigoja svarbiausią dieną gyvenime praleisti Lietuvoje. Vestuvės užsienyje plinta ne tik kaip mada, tačiau ir kaip nuoširdus noras pamatyti platesnį pasaulį. Klausimas, kaip surengti vestuves, kurios bus už kelių tūkstančių kilometrų.

Vestuvės užsienyje

Kada pradėti planuoti vestuves?

Skirtumas nuo vestuvių Lietuvoje yra tas, kad suplanuoti dideles vestuves nuotoliniu būdu bus sunkiai įmanoma, taigi dažniausiai pasirenkamos minimalios, paprastos vestuvės. Tuomet planavimo yra gana mažai. Užsisakyti viešbutį, maitinimą bei dvasininko paslaugas galite likus porai mėnesių iki šventės.

Labiau vestuvės ar labiau atostogos?

Jeigu keliaujate toli, tokiu atveju vestuvės dažniausiai nebūna pagrindas, kadangi taip pat norima ir pakeliauti, susipažinti su kultūra. Naudinga tiksliai apsibrėžti, kiek laiko bei pinigų skirsite vestuvių šventei.

Ar vestuves ves kunigas?

Atitinkamai pagal tai į kokią šalį keliausite – galite pasirinkti tarp vietinio šventiko ir paprasčiausiai vestuvių ceremoniją vesti galinčio asmens. Jeigu jums labai svarbi jūsų religija, tokiu atveju nesinaudokite vietinių šventikų paslaugomis. Grįžę į Lietuvą nueisite į bažnyčią ir priimsite sakramentą.

Kokius dokumentus reikia turėti?

Kiekvienoje šalyje viskas skirtingai, tad dar prieš skrendant būtinai reikia susižinoti tokio tipo informaciją. Dažniausiai užtenka abiejų asmenų pasų, kad būtų legaliai įteisinta santuoka ir ji sėkmingai galiotų grįžus į Lietuvą.

Vietinės tradicijos

Jeigu tuokiatės egzotiškoje šalyje, tokiu atveju rekomenduojame pasirinkti galimybę atjoti ant dramblių, vietoj muzikantų klausytis būgnų mušimo ir panašiai. Tai bene svarbiausia tuokiantis toli nuo šalies – pajusti daugiau nei galite namuose.

O kaip dėl bažnytinės santuokos?

Katalikiškose šalyse, kaip ir Lietuvoje, lygiai taip pat reikia pasiruošti, praeiti specialius kursus ir panašiai. Visada kursus galima baigti Lietuvoje, o tuoktis kitur. Dėl detalesnės info siūlome užsukti į vietinę kleboniją.

Vestuvės užsienyje – galimybė susikurti tikrai neįprastą šventę, kuri ilgus metus bus pats svarbiausias Jūsų gyvenimo įvykis. Nepamirškite, kad susituokti svetimoje šalyje gali būti kiek sudėtingiau, kadangi reikia apgalvoti dar daugiau smulkmenų.