Plitvicos nacionalinis parkas

Kroatija – nuostabi šalis, kuri nors ir gali pasigirti kultūros lobiais, visgi, dažniausiai akis traukia ir aplankyti šią nuostabią šalį kviečia akinanti gamta, kuri nepalieka abejingų. Nors čia keliautu maloniau šiltuoju metų laiku, tačiau ir žiemomis tikrai yra ką pamatyti.

Viena iš nuostabų lankytinų vietų, kuri kiekvienais metais sulaukia šimtų turistų – Plitvicos nacionalinis parkas. Tai nuostabaus grožio gamtos kampelis, kuris labai dažnai palyginamas su rojumi. Na, tiksliau, jeigu įsivaizduotume, kaip turi atrodyti tobula vieta, kurioje vyrauja harmonija bei ramuma – šis parkas yra geriausias to pavyzdys.

Automobilio nuoma Kroatijoje

Plitvicos nacionalinis parkas dažniausiai lankomas kelyje iš Pulos. Atstumas tarp šių dvejų nuostabių vietų yra beveik 300 km, tad verta pasiplanuoti laiką, kad pavyktų kuo daugiau valandų praleisti ir vienoje, ir kitoje vietoje.

Keliaujant tikslo link dažniausiai amą apima aplink kelius supantys kalnai, kurie jau suteikia savotiško žavesio keliaujant tikslo link. Ypač daug tunelių, kuriuos reikia pravažiuoti ir kurie atrodo labai įstabiai. Juk tuneliai yra pastatyti tiesiog kalnuose. O dar kelionė kuo arčiau skardžio – tai paliks tik teigiamas emocijas.

Plitvicos ežerai

Plitvicos nacionalinis parkas stebina savo gamta. Pirmiausia – ežerais. Jų labai daug, visi jie tokie skirtingi, unikalūs bei spalvoti, o būtent neįprasta ežerų spalva  ir yra pagrindinis traukos objektas. Parke iš viso yra net 16 ežerų, kurie tarpusavyje susijungia įvairiausio dydžio ir tuo pačiu įvairiausio galingumo kriokliais. Kadangi ežerai yra skirtingame aukštyje – skiriasi jų spalva. Vieni atrodo mėlynesni, kai tuo tarpu kiti – žalios spalvos.  Tiesa, parkas yra mokamas, tad norint pasigrožėti jo gamta reikės sumokėti apie 14 EUR (vietinių valiutai tai siekia apie 110 kunų).

Plitvicos nacionalinis parkas

Plitvicos nacionalinis parkas

Plitvicos nacionalinio parko maršrutai

Pasivaikščiojimas po šį parką gali būti toks, kokio turistai labiausiai nori, kadangi galima rinktis iš kelių skirtingų maršrutų, kurie skiriasi ne tik ilgio trasa, tačiau ir sudėtingumu. Trumpiausias žygis trunka kelias valandos, o ilgiausias – 8. Tačiau net ir trumpiausias reikalauja šiek tiek ištvermės bei noro, kadangi tikrai teks atiduoti nemažai jėgų, jeigu norite pažinti šio parko įstabumą.

Deja, maudynės šiuose nuostabiuose ežeruose yra negalimos. Alternatyva tokiu atveju, jeigu norite būti kuo arčiau vandens – plaukiojimas vandens transportu. Nuomojama tiek surinkus grupes, tek tiems grupelėms, kurios atvyko kartu.

Jeigu vaikščiojimas bus per daug varginantis ir atims iš Jūsų visas jėgas – tokiu atveju galima pavalgyti vietiniuose bufetuose, kuriuose daugiausia galima įsigyti greito maisto. Tiesa, po ilgos kelionės dažniausiai tik tiek ir norisi iki pilnos laimės.

Dažniausiai sunku apsakyti šių ežerų ir viso regioninio parko grožį, kadangi tik pamačius akimis pavyks pamatyti tai, ką siūlo šis fantastiškas gamtos kampelis. Vaikštant dažniausiai užklumpa harmonija, pasitenkinimas savimi bei laimė, kadangi pat regioninis parkas yra toks žalias ir toks didelis, kad viso jo aprėpti akimis paprasčiausiai neįmanoma. Tai suteikia dar daugiau žavesio ir dažniausiai kartą čia apsilankius norisi grįžti dar kartą.

Viešbučių šalia nacionalinio parko rezervavimasBooking.com

Plitvicos nacionalinis parkas – tai akimis sunkiai aprėpiama žaluma, kuri supa mėlynus, žalsvus ežerus. Tai tarsi rojus žemėje verta savo vardo ir kiekvieno investuoto cento už bilietus.

 

Video: Plitvicos nacionalinis parkas

Plitvicos nacionalinio parko žemėlapis