Portas – lankytinos vietos

Portas – Portugalijos miestas, kuris kartais pavadinamas mažuoju Paryžiumi. Nuostabios siauros gatvelės, besišypsantys žmonės, architektūros šedevrai, vyninės, kurios plačiai atvėrusios savo duris, bei menininkų organizuojamos pramogos – visą tai Portą padaro viena labiausiai mėgstamų vietų Portugalijoje.

Jau vien vaikštant gatvelėmis jausite malonumą. Tačiau papildomai pateikiame vietų sąrašą, kurias būtina aplankyti atvykus į šį Portugalijos miestą. Jis jus apglėbs savo jaukumų bei privers sugrįžti dar kartą.

Portas - miestas, turintis uostą

Portas – miestas, turintis uostą

Portveinas – vietinis gėrimas žinomas visame pasaulyje

Portveino tėviškė, tradicinio portugališko gėrimo tėvynė, kurią ir galite atrasti Porto miestelyje. Tradicinis portugališkas gėrimas – portveinas yra gaminamas Duero slėnio regione. Tuo tarpu Duero slėnis dažnai pavadinamas auksiniu slėniu. Taigi, būtent čia gaminamas skaniausias brendis prie kurio brandinimo prisideda ir upė.

Automobilių nuoma Porte

Istorija labai paprasta. XVII amžiuje britai gabeno vyną nuo Duero upės ir baiminosi, kad kelionės metu jis gali surūgti. Kad kaip nesutiktų – įpylė šiek tiek brendžio. Taip ir buvo gautas tradicinis gėrimas, kuris šiuo metu žinomas visame pasaulyje.

Nieko keisto, kad šią nišą turistams sėkmingai išnaudoja Porto gyventojai. Galite atrasti ne vieną vietą, kur siūloma šio gėrimo degustacija, taip pat muziejus, kur plačiau pasakojama ir net rodoma, kaip gaminamas portveinas.

Porto namai

Porto namai

Lankytinos vietos Porte

Portas, kaip jau minėjome, vadinamas mažuoju Paryžiumi, tad jame galite atrasti labai daug nuostabių lankytinų vietų, kurios dažniausiai kelia malonius sentimentus. Žinoma, būtinai pasivaikščiokite po senamiestį, kuriame stūkso nedideli, spalvoti namukai. Greta jų stovi ir religiniai objektai, kurie kaip ir kituose miestuose dažniausiai stebina savo dydžiu. Būtent dėl architektūros Portas taip ir mėgstamas. Norisi paprasčiausiai atsisėsti ant šaligatvio ir grožėtis pastatais pakėlus galvą.

Nuostabius pastatus taip pat puošia ir tiltai, kurių šiame miestelyje tikrai daug. Vienas iš įspūdingiausių Dona Maria Pia geležinkelio tiltas, kurį suprojektavo puikiai visiems žinomas Gustavas Eifelis. Taip, būtent šis architektas dirbo ir su Eifelio bokštu, kuris yra Paryžiaus simbolis.

Porte greta upės taip pat įsikūręs miestas-rajonas, kuriame taip pat gausu mažų namelių. Netoli jų galite atrasti ir prekybos centrų rajoną, kuriame yra ir maisto produktų, ir kitų gaminių. Galiausiai, klubai bei barai, kurie tinka mėgstantiems aktyvų naktinį gyvenimą.

Porte taip at Jūsų laukia ir nuostabi neoklasikinio stiliaus pilis pavadinimu Bolsa. Ji pastatyta XIX amžiuje ir labiausiai išsiskiria savo pompastika bei ekstravagancija. Prabanga matoma tiek viduje, tiek išorėje, tad nieko keisto, kad tai objektas traukia turistus.

Viešbučių Porte rezervavimasBooking.com

Skirtingo stiliaus kambariai lavina fantaziją. Labiausiai mėgstamas ir lankomas – arabiškas kambarys, kuris išsiskiria aukso gausa. Netoli rūmų yra gatvė, kurioje Jūsų laukia parduotuvės bei kavinukės mielai pavaišinsiančios Jus tradiciniais patiekalais.

Bažnyčia Porte

Bažnyčia Porte

Porto ir skanumynai

Nors portveinas yra labai skanus gėrimas, tačiau prieš jį geriant reikia ir pavalgyti. Na, o paskanauti geriausia ne tik tradiciniais patiekalais, tačiau ir tradiciniais saldainiais. Labiausiai rekomenduojami skanėstais esantys vietinėse kavinukėse. O vietų, kur parduodami skanėstai, yra beveik ant kiekvieno kampo. Garsiausias skanėstas – pyragėlis, kuris yra užpildytas pudingu. Labai skanu ir kartą paragavus tikrai norėsis užsipirkti dar.

Nuostabusis Portas tikrai turi ką parodyti, tad jeigu svajojate matyti Portugalija – keliaukite į antrą pagal dydį miestą. Jis toks svarbus, kad būtent nuo jo buvo pavadinta ir visa šalis.

Video: ką veikti Porte

Porto žemėlapis