Portugalija – lankytinos vietos

Saulėtoji Portugalija- puikus pasirinkimas išsvajotoms atostogoms. Smaragdinis vanduo, senovės architektūros paveldas, tvarkingi paplūdimiai, vieni geriausių pasaulyje kurortų, nepakartojamomis panoramomis turtinga gamta žadina smalsumą ir nebyliai kviečia kuo greičiau įsigyti lėktuvo bilietą bei visą šį grožį išvysti savo akimis. Taip, net neabejojame, kad įsimylėsite šią šalį, o savaitės viešnagę norėsis pratęsti dar bent kelias dešimtis dienų.

Patogu, kai keliauti po apylinkes galite visiškai savęs neribodami kam pasitarnauja automobilio nuomos paslauga. Kartu ir viešbučiai Portugalijoje itin aukštos klasės, bet net esant mažesniam biudžetui tikrai nenusivilsite nakvyne siūlančiais kuklesniais apartamentais. Taigi pasiteisinimų kodėl turėtumėte aplenkti tokį įspūdingą kraštą atrasti išties sunku, o gal net ir neverta. Štai ką privalote pamatyti viešėdami Portugalijoje.

Lisabona

Pirma stotelė – Lisabona. Šalies sostine tituluojamas miestas jūsų taip lengvai nepaleis. Jau vien ko verti viduramžių dvasia alsuojantys aplinkiniai pastatai tarp kurių įsiterpia išraiškingos gotikinės bažnyčios ar vienuolynų kompleksai. Pavaikštinėję po senamiestį užsukite į Balemo kvartalą, mat pastarajame stūkso vietos įžymybė Balemo bokštas kadaisę į keliones palydėdavęs patį Da Gamą bei Magelaną.

Automobilio nuoma Portugalijoje

Nelikite neapžiūrėję ir žaviosios Šv.Jurgio pilies. Įspūdį palieka ne tik pilies dydis, išskirtinumo šiam statiniui suteikia akmeninė siena supanti visą pilies teritoriją.

Porto – dar vienas spalvingas istorinis miestas į kurį siūlytume nukeliauti ir jums. Į akis iškarto krenta neįprastai didelis senamiestis, kurio ribas paprastam turistui nustatyti kartais misija neįmanoma, mat pastarasis tarsi susilieja su bendru peizažu. Paragaukite tradicinio gėrimo- portveino, suvalgykite bent vieną vietinės virtuvės šedevrą, pabūvokite ant kurio nors iš šimtų čia esančių tiltų ir jau galėsite sakyti, kad išties viešėjote Portugalijoje.

Sintra taip pat vertas dėmesio regionas. Be išraiškingo kalnų reljefo čia išvysti galima ganėtinai senų, maurų laikų pilių, iškilusių dar prieš dešimtį amžių. Neprasilenkite su Pena ir Monrerrate rūmais garsėjančiais įmantriu dizainu bei išskirtiniu puošnumu. Išvydę Altos kryžių žinokite, kad atsidūrėte aukščiausiame Sintros taške.

Nėra tokio objekto kurio nepasiektumėte asmenine transporto priemone. Visgi, galvodami apie automobilio nuomą Portugalijoje nepamirškite, kad išankstinis užsakymas padės gerokai sutaupyti. Taip pat būsite tikri jog padidėjus turistų srautui gausite norimą automobilio modelį.

Nenuobodžiausite popietę nusprendę praleisti Algarvės regione. Čia aptiksite legendinį Faro miestą besipuikuojantį ne vienu šaliai reikšmingu paminklu. Apžiūrėsite įstabų Ponta da Piedade kyšulį, Ajeruno pilį, Pensualą nuo kurio atsiveria pribloškiantys panoraminiai vaizdai.

Portugalija, Algarvė

Natūralumu galintis pasigirti Planicies regionas išsaugojęs unikalų ir žmogaus rankos menkai tepakeistą kraštovaizdį. Bevaikštinėdami išvysite avis dar begenančius piemenis, autentiškus gyvenamuosius namus, žaliuojančias kalvas bei upių vingius.

Montanha – vieta, kurioje gera ir akims ir skrandžiui, mat paragavus kurapkų ar brandinto ožkos sūrio pajunti tikrą skonių magiją dėl kurios verta įveikti net didžiausius atstumus.

Viešbučių Portugalijoje rezervavimasBooking.com

Viską, ko reikia nerūpestingam laisvalaikiui rasite Madeiros saloje. Balto smėlio paplūdimiai, šiltas vanduo, aplodismentų nusipelnę apylinkių vaizdai, retam nesukeltų emocijų bangos patvirtinančios, kad Madeira tikra poilsiautojų meka.

Kitas pasiūlymas besidairantiems geriausiai vertinamų paplūdimių – Praia da Marinha. Neveltui atvykusius pasitinka išskirtinė atmosfera garantuosianti, kad kiekviena akimirka čia taps nepamirštama. Dažnai ant kelionių žurnalų viršelių atsiduriantis paplūdimys išties tobulas fonas nuotraukoms.

Netoli poilsinių zonų galima atrasti ir viešbučius, tad pavargę nuo kaitrios saulės greitai pasieksite savo kambarį, kuriame atsigaivinsite šaltais gėrimais  ar pasinaudosite kitais patogumais.

Vynadarystės tradicija Portugalijoje puoselėjama nuo seno, taigi iš arčiau pažinti visa gamybos procesą nuo vynuogės sunokinimo iki sodraus skonio gėrimo jūsų taurėje  išties įdomi patirtis. Turistams labiausiai rekomenduotina pabūvoti Alto Douro vynuogių laukuose. Smagu žinoti, kad vietoje įprastinio mechanizuoto darbo pirmenybė teikiama rankiniam sulčių spaudimui.

Peneda – Geres nacionalinis parkas tiks norintiems vieoje vietoje pamatyti viską, kas gražiausia Portugalijoje. Leiskitės į žygį po kalnus dovanosiantį naujas patirtis, stebėkite rečiausius gyvūnus, augalus, susipažinkite su Garano poniais ar užeikite į kurios nors viduramžių pilies vidų.