Praha – lankytinos vietos

Praha – Čekijos sostinė, esanti ne taip jau toli nuo Lietuvos. Prahą ir Vilnių skiria vos 900 kilometrų tiesiąja. Pigiosios avialinijos tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Prahą nesiūlo. Tad galima skristi su persėdimu arba rinktis kitą transporto priemonę – automobilį ar autobusą. Šiandien papasakosime, ką veikti nuvykus į didžiausią Čekijos miestą.

Automobilių nuoma Prahoje

Pats miestas beveik nenukentėjęs per Antrąjį pasaulinį karą, tad jame yra išlikusių senų pastatų, išsaugotas senamiestis. Tad nenuostabu, kad populiariausi lankytini objektai Prahoje būtent jame ir įsikūrę. Taigi, labiausiai vertos pamatyti vietos Prahoje:

Prahos pilis. 9 amžiaus pilis pastatyta ant aukščiausios miesto kalvos. Pilis net įrašyta į Gineso rekordų knygą, kaip didžiausias pasaulyje pilies kompleksas. Balandžio – spalio mėnesiais pilį galima aplankyti nuo 5 valandos ryto iki 24 vakaro. Kitais mėnesiais – nuo 6 iki 23 valandos.

Praha

Karluv tiltas. Pradėtas statyti dar 14 amžiuj, statybos užsitęsė 50 metų. Tiltas buvo svarbiausias kelias tarp pilies ir senamiesčio. Taip pat, jungė prekybinius kelius tarp rytų ir vakarų Europos. Tilto ilgis – net 621 metras. Plotis 10 metrų. Apačioje yra 16 arkų. O krantuose – 3 bokštai, anksčiau saugoję kelią per tiltą.

Senamiesčio aikštė (Staroměstské náměstí). Daug istorijos įvykių mačiusi miesto aikštė. Pats Prahos senamiestis yra itin vertas dėmesio dėl išsilaikiusios architektūros. Bet sakoma, kad aikštę supa bene gražiausi pastatai. Taip pat aikštė lankoma ir dėl čia esančio astronominio laikrodžio.

Nacionalinis muziejus.Muziejus išsiplėtęs per net keliolika pastatų. Muziejuje išskirti istorijos, muzikos, gamtos istorijos muziejai ir kiti. Žinoma, tarp beveik 14 milijonų eksponatų raiste ir meno kūrinių, knygų, senų monetų. Muziejai turi skirtingą darbo laiką bei bilietų kainas, tad reiktų domėtis konkrečiu norimu aplankyti muziejumi.

Petrin kalva. Kalva iškilus 130 metrų aukščiau Vltava upės. Be to, ant jos yra dar 65 metrų aukščio apžvalgos bokštas, tad atsiveriantis vaizdas išties vertas dėmesio. Bene visa kalva yra parkai, kur mėgsta ilsėtis Prahos gyventojai. Čia gausu įdomių objektų, tokių kaip gynybinė siena, vienuolynas ar funikulierius.

Praha - lankytinos vietos

Sena – nauja sinagoga (Staronová synagoga). Pastatyta 13 amžiuj yra seniausia žydų sinagoga Europoje. Tiek metų prastovėjus, sinagoga apipinta legendomis ir pasakomis. Kai kur sakoma, kad akmenis jai pastatyti atnešę angelai. Sinagoga buvo vadinama Naująja, bet pradėjus aplinkui statyti kitas sinagogas, ją pradėta vadinti Sena – nauja sinagoga. Pastatas įsikūręs žydų kvartale.

Mucha muziejus. Pirmasis pasaulyje muziejus skirti pasaulinio pripažinimo sulaukusiam Alfonsui Muchai. Secesinio stiliaus (Art Nouveau) atlikėjas tapė paveikslus, fotografavo, piešė kreida bei užsiiminėjo kitomis meno rūšimis. Muziejus įsikūręs Kaunicky rūmuose, pačioje Prahos širdyje. Muziejuje yra virs 100 autoriaus darbų. Apsilankyti galima kiekvieną dieną nuo 10 iki 18 valandos.

Šokantis namas (Tančící dům). Nepastebėti šio pastato tiesiog neįmanoma. Jis išsiskiria neįprasta forma, išlenktas, tarsi judėtų, „šoktų“. Tai buvo drąsus projektas – pastatyti neįprasto stiliaus pastatą tarp tradicinių Prahos namų. Bet jis pasiteisino ir gavo net kelis apdovanojimus. Pastatytas 1996 metais, jame įkurti biurai bei restoranas.

Vysehrad pilis. Pastatyta maždaug 10 amžiuj, ant kalvos šalia Vltava upės. Pastatyta šalia Petro ir Povilo bažnyčios bei kapinių, kur ilsisi žymūs Čekijos žmonės, tar jų ir jau minėtas menininkas Alfonsas Mucha. Šalia yra ir seniausias išlikęs pastatas Čekijoje, 11 amžiaus Šv. Martyno rotunda. Balandį – spalį pilį galima aplankyti nuo 9:30 iki 18:00 valandos, kitais mėnesiais – iki 17 valandos.

Vaclavske aikštė (Vaclavske namesti). Viena pagrindinių miesto aikščių, esanti Prahos naujamiestyje. Joje vykdavo ir iki šiol vyksta įvairūs renginiai, demonstracijos, šventės. 14 amžiuj Karalius Čarlzas IV įkūrė Prahos Naujamiestį, kuriame ir buvo išskirtos kelios aikštės prekyvietėms, tarp jų ir Vaclavske aikštė. Šiandien joje galima pamatyti kelis žymius Čekijoje paminklus.

Džono Lenono siena. Pats garsusis bitlas Lenonas nė nebuvęs Prahoje, tad iš kur čia atsirado siena jo vardu? Ji taip pavadinta nuo 1980, kai žmonės įkvėpti Bitlų dainų ėmė piešti graffiti dainų tematika bei rašyti Bitlų dainų žodžius, kurie aukštino laisvę, kurios čekai neturėjo, esant komunistiniam režimui. Siena vis būdavo uždažoma, bet netrukus vis atsirasdavo naujų piešinių. Jaunimo nesustabdė nei filmavimo kameros, nei naktį budintys sargybiniai. Šiandien sieną galima išvysti Velkoprevorske aikštėje.

Astronominis laikrodis. Bokštas su laikrodžiu yra jau minėtoje senamiesčio aikštėje. Ypatingas tuo, jog rodo astronominę informaciją – Saulės, mėnulio, žvaigždynų, kartais didžiųjų planetų padėtį. Įtaisytas 1410 metais, turi ilgiausiai veikiančio astronominio laikrodžio statusą pasaulyje. Šiandien jame kas valandą galima išvysti mini spektaklį, tad žmonės aplink laikrodį ima būriuotis gerokai prieš mušant valandą.

Chram svateho Vita katedra. Romos katalikų katedra ir Čekijos arkivyskupo rezidencija. Tai didžiausia bažnyčia visoje Čekijoje, puikus gotiškos architektūros pavyzdys. Katedra turi kelis bokštus, iš kurių aukščiausias siekia 96,5 metro aukštį.

Praha

Lobkowicz rūmai. Tai vienintelis privatus pastatus jau minėtos Prahos pilies komplekse. Rūmų muziejus per senosios Lobkowicz šeimos kolekcijas pasakoja Europos istoriją. Muziejuje yra net 22 galerijos, kuriose pamatysite garsių menininkų paveikslų, Lobkowicz šeimos portretų, senovinių keramikos dirbinių ir net Mocarto bei Bethoveno kūrinių rankraščius.

Švento Kirilo ir Metodijaus katedra (Pravoslavný chrám svatých Cyrila a Metoděje). 18 amžiaus pravoslavų bažnyčia. Labiausiai žinoma dėl Antrojo pasaulinio karo įvykių, kai 7 čekų parašiutininkai joje slėpėsi, po dviejų nacių vadų nužudymo. Naciams veržiantis į pastatą, po keturių valandų kovos, čekų didvyriai paskutinėmis kulkomis pabaigė savo gyvenimą. Šiandien katedroje įrengtas muziejus Antrajam pasauliniam karui ir Čekijos didvyriams atminti.

Kaip matote, Prahoje yra daugybė pastatų, kuriuos verta pamatyti, ir daugybė vietų, kurias naudinga aplankyti. Jų čia išvardinome tik 15 populiariausių, o miestas tikrai turtingas tiek savo istorija, tiek išlikusiais jos monumentais.

Viešbučių Prahoje rezervavimasBooking.com

Prahos žemėlapis