Praha

Praha – turistų itin mėgstamas kelionės tikslas. Kasmet Prahą aplanko apie 5 milijonai turistų iš užsienio. Dėl šių skaičių Praha patenka į lankomiausių Europos miestų šešetuką. Daugiausia turistų čia lankosi liepos – rugsėjo mėnesiais. Nors miestas nėra mažas (1,2 milijono gyventojų), bet čia nesijaučia skubėjimo, įtampos. Pridėkim dar senovines pilis, tiltus, bažnyčias, į UNESCO paveldą įtrauktą istorinį Prahos centrą ir turėsime puikų tikslą atostogoms.

Praha

Istorija. Toje vietoje, kur dabar stovi Čekijos sostinė, jau prieš 6000 metų gyveno žmonės. 14 amžiuje prieš mūsų erą miestas buvo vadinamas Bayonheim‘u, vėliau pervadintas į Maroboden‘ą ir tik 9 amžiuje, jau mūsų eros metais, Prahai buvo suteiktas dabartinis vardas. Praha tapo svarbiu prekybos centru Europoje, kuriame buvo ir garsus vergų turgus. 20 amžiuje miestas buvo okupuotas tiek vokiečių tiek sovietų. Per Antrąjį Pasaulinį karą teko atlaikyti kelis bombardavimus, laimei, svarbiausi pastatai bei kultūrinės vertybės, įskaitant ir garsųjį Astronominį laikrodį, išsilaikė.

Praha

Klimatas Prahoje pereinamasis. Vasarą čia gan karšta, o žiemą spaudžia šaltukas. Vasaros metu temperatūra neretai perkopia 30 laipsnių. Bet neišvengiama ir lietaus – per vieną vasaros mėnesį iškrinta apie 70 mm kritulių (vos mažiau nei Lietuvoje). Žiemą gan šalta, temperatūra svyruoja apie 0 laipsnių. Kritulių žiemą iškrinta 2-3 kartus mažiau nei vasarą. Visgi miesto lankytojai renkasi vasaros mėnesius. Bet jei norite kiek daugiau ramybės ir kiek vėsesnio oro, patariama keliauti vėlų pavasarį ar ankstyvą rudenį.

 

Prahoje yra išlikę nemažai senų pastatų, kadangi per Antrąjį Pasaulinį karą jie beveik nenukentėjo. Mieste gausu senos, nesugadintos architektūros, kuo jis ir traukia gausybę turistų. Čia galite pamatyti gotikos, renesanso, neo renesanso, baroko, rokoko, kubizmo, neo klasicistinio, garsiojo ArtNouveau stiliaus pastatų. Nedaugelis miestų gali pasigirti tokia įvairove.

Norint aplankyti ar bent pamatyti visus senovinius, išsilaikiusius pastatus prireiks ne vienos dienos. Tad jei ruošiatės į Prahą – užsisakykite nakvynę bent kelioms dienoms (kalbama kad tiek hosteliuose, tiek 5 žvaigždučių viešbučiuose aptarnavimas vienodai puikus). Norėdami daugiau sužinoti, ką galima pamatyti mieste, kviečiame pasidomėti lankytinais objektais Prahoje.

Automobilių nuoma Prahoje

Transportas. Viešasis transpotas Prahoje populiarus. Tai santykinai labiausiai naudojamas viešasis transportas visame pasaulyje. Viena intensyviausiai naudojamų transporto rūšių mieste – metro. Metro geležinkelių ilgis siekia 59 kilometrus (ir vis auga) į kuriuos telpa 57 stotelės. Beje, sakoma kad Prahos metro eskalatorius yra ilgiausias visoje Europoje. Kitos viešojo transporto rūšys Prahoje yra tramvajai, autobusai, taksi, keltai ir…funikulierius. Prahos tramvajai gali pasigirti tuo jog yra treti pasaulyje pagal keleivių skaičių vienam gyventojui.

Praha

Norint iškeliauti iš miesto galima pasinaudoti traukiniu, kuris nuveš į didžiuosius Europos miestus, tokius kaip Berlynas, Viena, Varšuva, Kopenhaga ir kitus. Be to Prahoje yra vienas oro uostas, didžiausias šalyje, vadinamas Vaclav Havel.

 

Valiuta. Prahoje naudojama Čekijos krona (CZK). Nors ir būdama Europos Sąjungos nare, Čekija dar nėra įsivedusi euro. Prahoje gausu vietų, kur galima išsikeisti valiutą, tačiau visada patartina pasiklausti, koks bus komisinis mokestis.

Viešbučių Prahoje rezervavimasBooking.com

Prahos žemėlapis