Preikestolen uola Norvegijoje

Keliaujant po Europos miestus neverta pamiršti ir jų apylinkėse esančių įspūdingų gamtos paminklų. Ypač gausu jų kalnuotoje Skandinavijoje, kuri iš Lietuvos lengvai pasiekiama pigiomis oro linijomis.

Stavangerio (Norvegija) apylinkėse esanti Preikestolen uola (dar vadinama Pulpit vardu) traukia turistus iš viso pasaulio. Siūlome susipažinti su galimybe pasivaikščioti po Norvegijos kalnus ir pamatyti įpūdinga Preikestolen uolą pigiai ir paprastai.

Preikestolen uola iškilusi virš fiordo 604 metus, yra plokščia, beveik kvadratinė ir maždaug 25×25 metrų dydžio. Uola buvo suformuota paskutinio ledynmečio metu prieš maždaug 10 000 metų. Nuo uolos atsiveria įspūdingi vaizdai į fiordą, kalnus ir visą kitą Ryfylke regiono kraštovaizdį. Vien per keturis vasaros mėnesius Preikestolen uolą aplanko beveik 100 000 turistų.

Preikestolen

Stavangeris iš Lietuvos nesunkiai ir nebrangiai pasiekiamas lėktuvu, o tolimesnei kelionei iki Preikestolen uolos yra keli pasirinkimai – nuomotis automobilį ir važiuoti patiems, nesukant galvos keliauti su firma arba keliauti savarankiškai viešuoju transportu.

Nuomojantis automobilį
keltas iš Stavangerio į Tau į vieną pusę kainuos apie 60 litų mašinai ir vairuotojui bei beveik po 20 litų kiekvienam keleiviui. Toliau važiuojama pro Jorperlandą iki Preikestolen stovėjimo aikštelės – atstumas apie 20 kilometrų. Lieka kelionė pėsčiomis.

Turus iš Stavangerio iki uolos organizuoja Tide Reiser firma, kuriai už keltą ir autobusą į abi puses (Stavangeris – Preikestolen uola – Stavangeris) susimokėsite apie 100 litų. Norvegiškomis kainomis tai nėra daug, todėl visai verta pagalvoti apie galimybę palikti visus rūpesčius firmai, o patiems tik mėgautis kelione.

Automobilių nuoma Norvegijoje

Keliaujant savarankiškai
Preikestolen uola nesunkiai yra pasiekiama viešuoju transportu. Pradžioje keltu plaukiama iki Tau, po to autobusu važiuojama iki minėtos stovėjimo aikštelės. Kelto kaina į vieną pusę – beveik 20 litų, autobuso nuo Tau iki uolos – beveik 30 litų, taigi keliaujant ne su firma nelabai pavyks sutaupyti. Turint laiko, neverta atmesti varianto ir nuo Tau iki Preikestolen uolos ateiti, vaizdai pakeliui to tikrai verti. Apsistoti nakvynei galima, pavyzdžiui, Preikestolen kempinge, kur naktis žmogui kainuoja keliolika litų (daugiau informacijos –nuorodoje). Kempingas yra Jorpelande, kaiptik pusiaukelėje nuo Tau iki uolos (nuo Tau 11 kilometrų).

Pėsčiomis iki uolos.
Kad ir kokią pasirinksite kelionės pradžią, galiausiai vistiek teks eiti pėsčiomis. Nuo stovėjimo aikštelės, kur galima palikti mašiną arba kur atveža autobusas, iki uolos dar apie 4 kilometrai. Turint omenyje, kad pakeliui teks stovinėti grožintis gamta ir ją fotografuojant ir ne patį papraščiausią pasivaikščiojimą, verta numatyti uolai sugaišti visą dieną. Nuo stovėjimo aikštelės (270 metrų virš jūros lygio) iki Preikestolen uolos pakylama 334 metrus į viršų (iki 604 metrų). Tačiau einant tenka palaipiot tai aukštyn, tai žemyn, taigi realus pakilimas gaunasi didesnis. Pats takas labai įvairus – ir paprastas žvyruotas keliukas, ir mediniai takai, ir akmenynai bei gan statūs ruožai uolomis. Tačiau jei gyvenime bent kažkiek judate – pasiekti uolą sunku nebus, takas jokio specialaus pasiruošimo nereikalauja, yra gerai įrengtas ir aiškiai pažymėtas.

Viešbučių Norvegijoje rezervavimasBooking.com

 

greitai.lt – pigūs skrydžiai

Preikestolen uola žemėlapyje