Reikjavikas – lankytinos vietos

Vis daugiau lietuvių atranda Islandiją. Anksčiau bauginančiai didelės skrydžių ir paslaugų kainos atgrasė nuo šios krypties. Šiuo metu skrydžiai į abi puses gali Jums kainuoti vos 50 EUR. Svarbiausia sekti informaciją.

Apie Islandiją iki šiol sklando labai daug įvairiausių mitų: ten labai šalta, dominuoja pagonybė, vietiniai nedraugiški, o paslaugų kainos sunkiai įkandamos. Tačiau ar tikrai?

Islandija – nuostabios gamtos, išskirtinės architektūros ir labai technologiškai pažengusi šalis, kurios sostinė Reikjavikas siūlo platų pramogų bei lankytinų objektų sąrašą.

Hallgrimskirkja arba Halgrimuro bažnyčia

Turbūt sutiktumėte su tuo, kad kiekvienos šalies sostinė gali pasigirti kokiu nors religiniu statiniu, kuris sulaukia daug turistų dėmesio. Reikjavike tai yra Halgrimuro bažnyčia. Šalyje vyrauja evangelikų liuteronų tikėjimas, tad ši bažnytėlė ir orientuota į šios religijos išpažintojus. Tiesa, ji ne tokia ir bažnytėlė, kadangi aukštis siekia net 73 metrus.

Traukos objektas – bažnyčios bokštas nuo kurio matyti visa sostinė.

Užsukti į bokštą galite 09.00-20.00 valandomis.

Kaina – 400 kronų (apie 3 EUR) suaugusiems ir 100 kronų (apie 1 EUR) vaikams iki 12 metų.

Bažnyčia

Reikjaviko bažnyčia

 

Arbear Museum arba Reikjaviko muziejus

Nuostabus muziejus yra įkurtas XX amžiaus viduryje. Tiesa, tai ne paprastas muziejus, tai visas muziejų kompleksas, kurį šiuo metu vienija daugiau nei 20 pastatų orientuotų į skirtingus eksponatus. Taigi, tam tikra prasme tai tikras muziejų miestelis!

Daugelis muziejų orientuoti į Reikjaviko ir visos Islandijos istoriją. Tačiau galima pamatyti ir tokių neįprastų galerijų, kaip amatams skirtos ekspozicijos, mašinų evoliucijos istorija, net Kalėdų šventės muziejus, kuris kiekvienam leis sugrįžti į vaikystę.

Darbo laikas kinta priklausomai nuo sezono. 06.01-08.31 muziejuose galite lankytis 10.00-17.00 valandomis. 09.01-03.31 ekskursija vykdoma tik tokiu atveju, kai ji yra užsisakoma iš anksto. Taigi, dažniausia vykdoma tik grupėms.

Kaina – 1 100 kronų (apie 7 EUR) suaugusiems. Vaikai iki 18 metų amžiaus muziejuje gali lankytis nemokamai.

Automobilių nuoma Reikjavike

Nacionalinis muziejus (National museum of Iceland)

Ką dar turi kiekviena šalis? Taip, nacionalinius muziejus, kuriuose kaupiamos milžiniškos ekspozicijos. Tiesa, šis muziejus išsiskiria tuo, kad jame galima ne tik žiūrėti į eksponatus, tačiau ir juos paliesti, išbandyti pačias įvairiausias pramogas. Eksponatai susiję ne tik su Islandija, tačiau ir su visu šiaurietišku kraštu, giminingomis Norvegija, Švedija ir Danija.

Darbo laikas taip pat kinta priklausomai nuo sezono. 09.16-04.30 muziejus dirba II-VII 11.00-17.00. Pirmadienis yra poilsio diena. Kitas sezonas – 03.01-09.15 dirbama kiekvieną dieną nuo 10.00-17.00. Kaip ir daugelyje kitų vietų – valstybinių švenčių metu muziejus nedirba.

Kaina – 1 200 kronų (apie 8 EUR) suaugusiems ir 600 kronų (apie 4 EUR) asmenims, kurie turi teisę į nuolaidą: moksleiviai, studentai, senjorai ir t.t.

Sun Voyager arba vikingų laivas

Iš pirmo žvilgsnio tai paprasčiausia skulptūra, tačiau išties – tai vienas labiausiai lankomų objektų Islandijoje. Skulptūrą galite rasti labai netoli Reikjaviko, tačiau teks šiek tiek išvykti iš sostinės ribų.

Skulptūra atrodo labai unikaliai. Primena vikingų laivą, tačiau išsiskiria savo architektūra. Vikingų gyvenimas neatsiejamas nuo Islandijos, tad nusifotografuoti prie šio simbolio yra būtina.

Vikingų laivas

Vikingų laivas

Perlan arba Reikjaviko orientyras

Beveik 30 metrų aukščio pastatas atrodo įspūdingai, nors viduje dominuoja prekybos centro paslaugos: parduotuvės, restoranai, vaikų zonos ir panašiai. Visgi, apsilankyti verta, kadangi pats pastatas yra unikalios architektūros, atrodo labai prabangiai.

Viešbučių Reikjavike rezervavimasBooking.com

Reikjaviko rotušė

Galiausiai, kaip ir kitos sostinės, taip ir Reikjavikas gali pasigirti nuostabia istorija, kuri atsispindi miesto senamiestyje: siauros gatvelės, senoviniai pastatai, amatų mugės ir pro viešbučio langus matomi kalnai. Pasijusite kaip pasakoje…

Reikjavike yra labai daug nuostabių lankytinų vietų, kurios Jums padės geriau pažinti vietinius. Tačiau didžiausias šios šalies lobis slypi už sostinės ribų. Rekomenduojame išsinuomoti mašiną ir apvažiuoti salą.

Viešbučių Reikjavike rezervavimasBooking.com

Susidarykite patogų maršrutą ir aplankykite šias vietas:

 

  1. ASKJA
  2. GULFOSO KRIOKLYS.
  3. LAUGAVEGUR
  4. GLYMURO KRIOKLYS.
  5. TINGVELIRO NACIONALINIS PARKAS.
  6. DETIFOSO KRIOKLYS.
  7. DIDYSIS GEIZERIS.
  8. JOKULSARLON LAGŪNA.
  9. MYVATNO EŽERAS.
  10. ŽYDROJI LAGŪNA.

Pasinaudokite galimybe aplankyti Islandiją dabar, kai bilietai tokie pigūs. Ši fantastiškos gamtos šalis paliks didelį įspūdį.

Reikjavikas – vieta, kurią privalo aplankyti kiekvienas!

Reikjaviko žemėlapis

 

Video apie Reikjaviką: