Riminis – lankytinis vietos

Riminis pelnytai gali sau prisiskirti garbingą, vieno seniausių kurortų Italijoje titulą. Pastarasis, aišku jau turi savo nuolatinių gerbėjų, atvykstančių pasisemti įkvėpimo, energijos, pabūti arčiau gyvojo gamtos pasaulio ratą, bet nemaža turistų dalis šią vietą dar tik atranda. Čia esama ypač ilgo paplūdimio, tad atokesnę vietelę pasikaitinimui saulutėje sau atras kiekvienas, o pabudus gulinėti galima turiningai popietę praleisti vaikštinėjant po miestą.

Senovės Romos architektūrinis paveldas, mažai pakitusios, bet tuo tik dar labiau žavinčios gatvelės, skanus maistas, praeivių šypsenos bei idealios klimatinės sąlygos jūsų atostogas pavers vienu įstabiausių gyvenimo potyriu. Pagal savo įgeidžius galite rinktis asmeninio automobilio nuomą, o viešbučiai, išsidėstę pakankamai plačia trajektorija apgyvendinimą suteiks nepasirūpinusiems išankstine rezervacija dar prieš keliaujant.

Pilis Riminyje

Pilis Riminyje

Pažintinė ekskursijos dalis prasideda nuo senamiesčio. Jame išvystumėte galybę istorinės reikšmės objektų ir jų liekanų, menančių imperijos laikus. Iš pačių lankomiausių šedevrų išskirtume Tiberijaus tiltą, senovinę romėniškąją arką, valdžios rūmus, trijų kankinių aikštę, Šv.Pranciškaus bažnyčią, Arengo rūmus.

Automobilio nuoma Riminyje

Atskiro aptarimo verta dailioji Malatestos šventykla. Renesansinio stiliaus statinys laikomas ir pačio Riminio simboliu. Įsiminti turėtų išskirtinė šventyklos išorė, susidedanti iš marmuro bei medinių sijų elementų. Užėjus vidun į akis iškarto krenta‘‘ Nukryžiuotojo‘‘ paveikslas, kabantis virš altoriaus bei įspūdingoji menininko Piero Della freska.

Viešėdami šiame kurorte neprasilenkite su Sismondo pilimi. Nors išliko palyginti nedidelė pilies dalis( tik pats centras), visgi, tai tebėra svarbi praeities liudytoja suteiksianti progą geriau perprasti tų laikų atmosferą.

Rimine išties netrūksta visokiausių įdomybių, galinčių nustebinti net ir dažnai keliaujančius po pasaulį. Viena tokių- Chirurgo namai. Pastate, kadaise gyveno tikrų tikriausias chirurgijos šalininkas, sukaupęs vertingų, senovėje naudotų medicininių instrumentų, paveikslų, skulptūrėlių kolekciją. Tarp kitko, neapsiribokite tik šia ekspozicija ir pavaikštinėkite po gretimas erdves, supažindinsiančias su anuomet vyravusiomis statybų madomis.

Miniatiūrų parkas

Miniatiūrų parkas

Visai netoli esama nuolatos šurmuliuojančios Piazza Ferrari aikštės bei puikaus miesto muziejaus, kuriame lankytojams pristatomi italų dailininkų, amatininkų gaminių pavyzdžiai.

Tiems, kas ketina nuomotis asmeninę transporto priemonę patariame apsišarvuoti kantrybe, mat pačiame miesto centre eismas pakankamai netvarkingas. Daug mažiau rūpesčių turėsite automobiliu keliaudami po apylinkes, kur keliai žymiai laisvesni, tik žinokite – greitkeliai apmokestinti.

Romantiškiems pasivaikščiojimui tiks palei Rubikono upę įrengti pėsčiųjų takai.

Žvejybos tradicijos čia jau tiesiog įaugusios į kraują, tad nenuostabu, kad apie žuvį išgirstumėte vos ne kiekviename žingsnyje. Štai An Džiulinno žvejų rajone gausu tipinių spalvingų namelių, tebestovi ne vieną šimtmetį skaičiuojanti nedidelė bažnyčia su religinės tematikos paveikslų paroda bei Šventojo palaikų sarkofagu.

Riminio pakrantė

Riminio pakrantė

Na, o senajame žvejų turguje gomurį kutena nepakartojami aromatai, sklindantys nuo populiariųjų vieno kąsnio užkandžių.

Mėgstantiems pašokti bus iš ko rinktis, juk Rimine veikia per šimtas naktinėms linksmybėms skirtų erdvių.

Viešbučių Riminyje rezervavimasBooking.com

Paplūdimių ieškantiems irgi pasisekė. Viskas, ko tik gali prireikti bus po ranka, pradedant gultais ar skėčiais nuo saulės ir baigiant dušais, persirengimo kabinomis, Tiesiog tobula!

Nusiteikusiems aktyviau duris atvers delfinariumas, vandens atrakcionų parkai.

Kai norisi daugiau erdvės apmąstymams ar tiesiog vidinės harmonijos pajautimui, vietiniams atsipalaiduoti padeda prie jūros esantis Felini parkas. Ir knygai paskaityti, ir iškylai surengti, skirtingoms veikloms parkas pritaikytas nepriekaištingai. Kaip minėjome anksčiau, viešbučiai įsikūrę beveik visoje miesto zonoje, o greta Felini parko aptiktume ko gero įmantriausią iš visų – Grand Hotel viešbutį tikrai karališkai nakvynei.

Ieškantiems gastronominių patirčių privalu padegustuoti aromatingojo itališko vyno, pasimėgauti pastos patiekalais, lazanija pladina.

 

Video: ką veikti Riminyje

Riminio žemėlapis