Roma – lankytinos vietos

Visi keliais veda į Romą… Tikrai taip. Na, arba bent jau turėtų atvesti vieną kartą per gyvenimą, kadangi nuostabioji Roma tikrai turi ką pasiūlyti. Nors puikus oras ir graži gamta dažniausiai ir vilioja lietuvius į pietus, tačiau šiuo atveju laimi istoriniai objektai bei architektūra, kuri apžavi net ir tuos, kurie nėra labai dideli istorijos mėgėjai.

Automobilio nuoma Romoje

Lankytinų vietų Romoje pasirinkimas labai platus ir tam tikrose vietose gali tekti netrumpai palaukti eilėse, kol pavyks pakliūti į vidų. Visgi, viskas verta savo laiko ir kainos, tad pateikiame sąrašą vietų, kurias būtina aplankyti norint pasijausti tarsi pabuvojus Romoje.

Koliziejus

Koks vizitas Romoje neaplankius koliziejaus. Tai pastatas išlikęs dar nuo Romos imperijos laikų, tad stebina ne tik didybė, tačiau ir ilgaamžiškumas. Pats pastatas buvo statytas dar I amžiuje. Koliziejuje, kuris pastatytas amfiteatro principu, talpino net 60 000 žiūrovų. Labiausiai jis buvo žinomas dėl gladiatorių kovų, kurios vykdavo ne tik tarpusavyje, tačiau ir su plėšrūnais žvėrimis. Šiuo metu koliziejus yra įtraukas į pasaulio stebuklų sąrašą.

Darbo laikas: 08:30 – 19:15

Kaina: 12 eurų.

Romos koliziejus

Romos koliziejus

Panteonas

Tai – šventykla, kuri buvo pastatyta valdant imperatoriui Hadrianui. Iki šių laikų išlikęs Panteonas labiausiai žavi milžiniškomis kolonomis, kurios atrodo tarsi bandančios pasiekti dangų. VII amžiuje panteonas buvo padovanotas krikščionių bažnyčiai, kurie ir perorganizavo jos pobūdį. Pastatas tapo bažnyčia.

Darbo laikas: 08:30 – 19:30

Kaina: įėjimas nemokamas

Palatino kalva

Palatino kalva išsiskiria tuo, kad joje buvo išdėstytas Romos imperijos centras. Tai pati prestižiškiausia vieta, kur gyvenamus namus statėsi karališkosios giminės atstovai. Būtent čia gimė garsus imperatorius Augustas, kuris čia praleido visą gyvenimą. Šiuo metu ant Palatino kalvos yra likę labai daug griuvėsių, kurie stebina savo architektūriniais momentais.

Darbo laikas: 08:30 – 19:15

Kaina: 12 eurų.

Roma Italija

Senove dvelkianti Romas

Šv. Petro bazilika

Tai bene pati garsiausia bazilika, kurios pavadinimą turbūt yra girdėję visi. Ją galima rasti ne pačioje Romoje, tačiau konkrečiau – Vatikane. Kiekvieną dieną ją aplanko tūkstančiai žmonių. Tiesa, gerbdami Vatikano tradicijas privalo kuo daugiau uždengti savo kūno. Visgi esate vietiniams šventoje vietoje.

Kaina: nemokamai

Viešbučių Romoje rezervavimasBooking.com

Romos forumas

Dar viena istorinė vieta, kurioje savu laiku vyko didžiausias miesto šurmulys. Būtent čia veikė prekybininkai, buvo galima rasti artistų. Šiuo metu tai vieta, kurioje likę paminklai traukia turistus. Žiūrėdami į griuvėsius galite išlaisvinti savo vaizduotę ir bandyti suvokti, kaip gyveno to meto žmonės.

Darbo laikas: 08:30 – 19:15

Kaina: 12 eurų.

Vatikano muziejai

Vatikanas, jau pats iš savęs, yra labai lankytina vieta, tačiau tuo pačiu čia verta aplankyti kelis muziejus. Tiesa, visi jie reikalauja rimties ir apskritai, labai svarbu dėvėti tinkamą aprangą, kuri gerbia vietinių tradicijas. Galima įsigyti vieną bilietą, kuris leis apžiūrėti labai daug skirtingų objektų. Verta, nes gaunasi pigiau. Vatikanui tikrai galima skirti visą dieną.

Atidarytas pirmadieniais – šeštadieniais nuo 9:00 iki 18:00.

Įėjimo pilna kaina 16 eurų.

Vatikanas

Vatikanas

Ninfa

Tai nuostabus sodas, kurį galima rasti nuvykus 50 km nuo Romos. Visgi, naudinga išsinuomoti transporto priemonę ir taip apvažiuoti ne tik sostinę, tačiau ir jos regioną – tikrai verta. Tokiu atveju pavyks artimiau susipažinti su pačia Roma.

Atidaryta balandžio – spalio mėnesiais pirmaisiais mėnesio savaitgaliais, taip pat ir liepos trečiąjį sekmadienį.

Įėjimas 10  eurų .

Roma – nuostabi. Ji alsuoja mada, senove, prabanga… Ji labai universali ir kiekvienam gali pasiūlyti tai, ko galima norėti. Aplankyti ją – būtina. O dabar – geriausias laikas.

Video: ką veikti Romoje

Romos žemėlapis