Roma

Roma – Italijos sostinė, dviejų su puse tūkstančio metų senumo miestas. Nuo Lietuvos nutolęs per maždaug 1700 kilometrų.

Roma

Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą temperatūra dažnai viršija 30 laipsnių. Žiemą temperatūra pakyla nuo 0 iki 10 laipsnių. Vasaros sezonas trunka apie 6 mėnesius, tuo metu jūra sušyla iki 23-28 laipsnių. Žiemą vandens temperatūra būna 13-14 laipsnių. Kritulių iškrenta daugiau nei Vilniuje, daugiausia rudenį ir žiemą.

Automobilių nuoma Romoje

Atvykimas. Romoje yra du pagrindiniai oro uostai – Fiumicino  (30 km iki miesto) ir Ciampino (15 km iki Romos). Iš Fiumicino oro uosto miestą galima pasiekti keliais būdais: autobusu už maždaug 5 eurus arba ekspreso autobusu dvigubai brangiau, už traukinį teks pakloti apie – 12 eurų, už metro – apie 7 eurus.

Roma

Iš Ciampino oro uosto galima keliauti autobusu, arba autobusu iki traukinio stotelės (maždaug 1 euras) ir tada traukiniu. Autobusas iki centro nuveža už 4 – 5 eurus (priemiestiniai autobusai beveik dvigubai pigiau).

Nakvynė. Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking ir šalia jos siūlo virš 3000 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.Booking.com


Maistas. Kainos panašios kaip ir visoje Italijoje, restoranuose pietūs kainuoja nuo 13 eurų, jei norite sutaupyti, rinkitės kavines ar užkandines.

Ką veikti. Rekomenduojama aplankyti mažiausią pasaulyje valstybę – Vatikaną, įsikūrusį vakarinėje Romos dalyje. Net jei nesate katalikas, vistiek verta aplankyti šią šalį ir jos muziejus. Kiti lankomiausi objektai yra Romos koliziejus, Romos forumas, Palatine kalva, Panteonas. Apskritai Roma yra senovinis miestas, todėl geriausia yra nusipirkti miesto bilietą, į kurį dažniausiai yra įtrauktos šios lankytinos vietos.

Roma

Kita. Važiuojant taksi, verta ši tą žinoti apie jų vairuotojus. Paprastai jie nėra kalbūs ar pernelyg mandagūs, todėl nesistenkite palaikyti pokalbio ir net prašyti pritildyti radijo. Jei norite apvažiuoti kuo didesnę miesto dalį, geriausia yra nuomotis dviratį.

Romos žemėlapis