Romos koliziejus: bilietai, kainos, darbo laikas

Kad ir kaip keičiasi pasaulis, kad ir kokios valstybės kyla į aukštumas, tačiau didingoji Roma vis dar mylima, lankoma ir stebinanti.

Tiesa, ne tik senovės laikais, tačiau ir dabar vis dar visi keliai veda į Romą, tad jeigu norite aplankyti nuostabią sostinę su išskirtine architektūra, laimingais žmonėmis bei skaniais kvapais – keliaukite čia.

Na, o Romoje vienas labiausiai mėgstamų ir bene daugiausiai turistų sulaukiantis objektas – Koliziejus. Tad šįkart apie jį plačiau.

Automobilių nuoma Romoje

Romos Koliziejus – amfiteatras, kuris garsėjo tarpusavio gladiatorių kovomis ir išlikimo žaidimais su gyvūnais. Tai pats seniausias amfiteatras visame pasaulyje. Tiesa, V amžiaus pradžioje tokios kovos buvo paskelbtos nelegaliomis ir prilygintomis kankinimams.

Koliziejus

Romos koliziejus

Trumpa koliziejaus istorija

Šis didingas pastatas pradėtas statyti I amžių prieš Kristų. Tiesa, jis pradėtas statyti prie vieno imperatoriaus – Vespasiano, o baigtas kurti I amžių jau po Kristaus, kai tuo metu valdė imperatorius Titas. Būtent pastarasis labiausiai ir mėgavosi žmonių kovomis tiek tarpusavyje, tiek su gyvūnais. Kuomet po kelių amžių

Koliziejuje vykdoma veikla buvo uždrausta – ji liko kaip medžioklės vieta. Taigi, toliau liko vieta, skirta kankintis gyvūnams. Kelis amžius šis nuostabus statinys buvo apleistas. Štai XIX amžiaus viduryje tuometinis popiežius Pijus VII liepė atstatyti pastatą ir sugrąžinti jam didybę.

Šiandien matome nuostabų pastatą, kurio architektūra atima žadą, o pagalvojus, kiek žmonių čia mirė kovodami už savo gyvybę – pasidaro dar kraupiau. 2007 metais šis amfiteatras buvo įtrauktas į naujausių pasaulio statinių sąrašą, kuris pavadintas – Naujieji Septyni Pasaulio stebuklai.

Bilietai į koliziejų

Pavasarį ir vasarą, kai turistai aktyviai keliauja į Romą – nusidriekia ilgiausios eilės, tad norėdami kuo greičiau ir arčiau prieiti prie statinių – teks apsišarvuoti kantrybe.

Žinoma, pats paprasčiausias būdas – įsigyti bilietus internetu. Kuo anksčiau tai padarysite – tuo tikresni galite būti, kad pateksite į vidų.

Pirkite bilietus čia: www.ticketclic.it.

Suaugusiems patekimas į Koliziejų kainuoja 13,50 EUR, studentams – 9 EUR. Tiesa, su šiuo bilietu galima užsukti ne tik į amfiteatrą, tačiau nemokamai aplankyti ir Romos forumą bei Palatino kalvą. Bilietas galioja dvi dienas, tad apsiskaičiuokite laiką, kad pavyktų viską pamatyti.

Adresas: Koliziejus, Piazzale del Colosseo / Via dei Fori Imperiali, Roma.

Darbo laikas

pirmadienis 08:30–19

antradienis 08:30–19

trečiadienis 08:30–19

ketvirtadienis 08:30–19

penktadienis 08:30–19

šeštadienis 08:30–19

sekmadienis 08:30–19

Viešbučių Romoje rezervavimas

Dėmesio! Jei planuojate apsilankyti Romoje, suskubkite peržiūrėti geriausius viešbučių pasiūlymus! Rezervuokite iš anksto ir sutaupykite! Išsiirinkite geriausią variantą čia:Booking.com

 

Tai įdomu

Romos Koliziejus vis dar turi labai daug pačių įvairiausių ir įdomiausių istorijų, kurios žadina fantaziją. Ne veltui kuriami filmai, rašomos knygos ir tapomi paveikslai.

Archeologams bei istorikams pavyksta atrasti vis įdomesnių faktų apie šį įspūdingą statinį, kuris fiksuoja ne tik architektūros, tačiau ir istorijos faktus.

  • Viduramžiais koliziejus buvo tapęs vieta, kurioje gaminami ginklai.
  • Šiame amfiteatre tilpo daugiau nei pusę milijono žiūrovų.
  • Skaičiuojama, kad čia gyvybės netekti taip pat galėjo apie pusę milijono kankinių ir daugiau nei milijonas laukinių gyvūnų.
  • Didžiojo penktadienio metu popiežius veda procesiją į amfiteatrą.

Roma nėra labai pigi šalis lietuvio kišenei, tačiau bilietai – pigūs. Tad jeigu vis dar svarstote vykti ar ne – nustokite galvoti. Aplankyti Romą verta ne tik dėl šio lankytino objekto, tačiau ir daugelio kitų, kuriais gali pasigirti ši nuostabi sostinė.

Video apie Romos Koliziejų

Romos Koliziejus žemėlapyje