Ryga

Ryga – nesunkiai autobusu ar automobiliu iš Lietuvos pasiekiama Latvijos sostinė. Nuo Vilniaus iki šio miesto – vos nepilni 300 kilometrų, taigi dar arčiau nei Lietuvos pajūris. Ryga yra senesnė už Vilnių, skaičiuoja jau daugiau kaip 800 metų istorijos, tad pasižymi senovinėmis bažnyčiomis, pilimis bei senamiesčiu. Skaitykite apie tai, ką gi verta pamatyti šiame Baltijos pajūrio mieste įsikūrusiame mieste.

Ryga

Rygos senamiestis – vienas pagrindinių traukos centrų mieste, ne veltui jis į trauktas į UNESCO sąrašus, kaip saugojamas architektūros paminklas pasauliniu mastu. Senamiestyje daug senų bažnyčių, dažnai vienoje gatvėje būna kelios skirtingų protestantizmo atšakų bažnyčios (man dauguma brolių latvių – protestantai). Protestantizmui būdingas ir minimalizmas, tad nors iš išorės bažnyčios ir išvaizdžios, viduje jos kuklios ir paprastos, be jokių katalikams būdingų papuošimų, blizgučių, aukso ir panašiai. Viduje iškart dėmesį atkreipia didžiuliai vargonai, kurie dažnai naudojami įvairiems vargonų muzikai skirtiems koncertams. Jei ik turite progą Rygoje aplankyti tokį koncertą, nepraleiskite progos.

Rygos Katedra. Didžiulis raudonas statinys Rygos senamiestyje, pradėtas ipdyti iš raudonų plytų dar 1211 metais. Už kelių šimtmečių katedra buvo išplėsta, aukštnta, o dar vėliau ne kartą perstatytos įvairios jos dalys. Taigi ją tikrai galima pavadinti šimtmečių kūriniu.

Ryga

Šv. Petro bažnyčia. Ši bažnyčia pradėta statyti dar ankščiau už garsiąją Rygos katedra,, tačiau net du kartus griuvo nuo žaibo smūgio. Visgi buvo atstatyta ir dabar netgi turi aukščiausios bažnyčios Rygoje statusą. Jos aukštis išnaudotas ir turistams pritraukti – įrengta apžvalgos aikštelė, į kurią galima pasikelti specialiu liftu už 7 eurus. Aikštelė yra 123 metrų aukštyje, tad vaizdų tikrai atsiveria. Norint aplankyti tik bažnyčioje esančias tik meno parodas (kurios keičiamos kas mėnesį) – įėjimas į bažnyčia kainuos 2 eurus tiek suaugusiems tiek studentams.

Automobilių nuoma Rygoje

Ryga ypatinga tuo, jog yra viena iš penkių Art nouveau (secesinio stiliaus) sostinė. Šio stiliaus rajoną aplankyti, galima sakyti, privaloma būnant Rygoje, nes jis laikomas prabangiausiu tokio stiliaus rajonu pasaulyje. Jame yra trys pagrindinės gatvės – Alberta, Elizabetes, Strelnieku ir visos visai šalia Rygos senamiesčio, maždaug už dešimtis minučių kelio pėsčiomis.

Šv. Jokūbo bažnyčia. Taip pat labai sena bažnyčia, skaičiuojanti beveik 800 metų istoriją. Ją galima vadinti gana unikalia dėl to, jog šiuo metu pamaldos čia vyksta pagal katalikų tradicijas, nors seniau bažnyčia taip pat priklausė Latvijos daugumai – protestantams. Bažnyčia gana gerai išlaikyta, kai kurios jos dalys išliko iki šių dienų.

Latvijos nacionalinė opera. Laikoma 19 amžiaus architektūros šedevru, ir tuo garsėja visame pasaulyje. Ekskursijos rengiamos retai, tad norint apsilankyti reikėtų pasidomėti tiksliomis datomis ir laiku. Arba tiesiog atvykti pasivaikščioti aplink arba apsilankyti koncerto metu.

Mokslų akademija. Išties gražus pastatas, esantis netoli Rygos senamiesčio. Vasaros metu galima pakilti į stogo terasą, kuri yra dar viena puikiai tinkanti vieta, norint apžvelgti Rygos panoramą.

Okupacijos muziejus pasakoja Jame 50 – ties metų Latvijos okupacijos istoriją, jis yra šalia centrinės miesto aikštės, senamiestyje. Įėjimas nemokamas, muziejus veikia visą savaitę nuo 11 iki 17 valandos, išskyrus pirmadienius.

Ryga

Televizijos bokštas. Iki jo teks šiek tiek toliau, mat jis pastatytas saloje, Dauguvos upėje. Čia galima atvažiuoti autobusu. Bokšto aukštis – 368,5 metro (trečias pagal aukštį Europoje). Deja, lankytojus užkelia tik į 97 metrų aukštį. Bet ir to pakanka, iš viršaus pamatyti Rygos senamiestį, įdomiausius jo pastatus, o giedrą dieną galima tolumoje įžvelgti ir jūrą. Tokio pakilimo kaina – beveik keturi eurai. Maloni gidė jums papasakos apie bokštą, pakilsite ne visai vertikaliai kylančiu liftu ir galėsite pasivaikščioti po apžvalgos aikštelę.

Rygos centrinis turgus – puiki vieta ieškoti suvenyrų bei lauktuvių namiškiams bei draugams, kurie nepanoro keliauti į Rygą kartu. Turgus – tai keturi dideli pastatai, taip pat esantys šalia senamiesčio. Turgus dirba kiekvieną dieną nuo 8 iki 18 valandos.

Ryga – didžiausias miestas Baltijos šalyse, tad ir lankytinų vietų čia išties daug. Atvykus į Rygą, geriausia iškart susirasti turizmo informacijos centrą, kur gausite žemėlapį su pažymėtais įdomiausiais bei lankomiausiais objektais ir galėsite leistis į pažintį su šiuo miestu.

Viešbučių Rygoje rezervavimasBooking.com

Rygos žemėlapis