San Marinas

San Marinas – mikrovalstybė, penkta mažiausia valstybė pasaulyje. San Marino plotas – vos 61 km². Ši valstybė apsupta Italijos, įkurta jos rytuose. Deja, susisiekimo su jūra neturi, iki jos lieka apie 10 kilometrų. San Marine gyvena apie 30 000 gyventojų.

San Marinas įkurtas 301 metais. Krikščionis akmentašys Šventasis Marinas, bėgdamas nuo persekiojimo, apsistojo ant Titano kalno (aukščiausia San Marino vieta) ir skleisdamas čia krikščionybę įkūrė krikščionių bendruomenę. Ankstesnis šių žemių savininkas, perdavė žemes bendruomenei. Vėliau šalies teritorija išsiplėtė. Vis dėl to, neapsieita be karų – San Marinas savo istorijoje buvo okupuotas tris kartus, bet visgi išliko ir šiandien yra vienintelis Italijos miestas – valstybė.

San Marinas

Titano kalno aukštis siekia 739 metrus. Jis yra rytuose nuo šalies sostinės. Kalnas kartu su San Marino miestu įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Nuo šio kalno galima pamatyti visą miestą – valstybę. Ant kalno įrengti trys bokštai, gynybiniai įtvirtinimai. Kalnas turi tris viršūnes, jo šlaitai skardingi, statūs, tad jis puikiai matomas iš toli.

Automobilių nuoma San Marine

Vienas mėgiamiausių turistų objektų San Marine yra Guaitos bokštas. Pastatytas 11 amžiuje ant aukščiausios San Marino kalvos (Monte Titano). Bokštas kurį laiką buvo naudojamas kaip kalėjimas. Per visą savo gyvavimo laikotarpį buvo daugybę kartų rekonstruotas. Paskutinė rekonstrukcija atlikta 1930 m, Nuo tada į jį galima patekti ir turistams. Ant tos pačios kalvos stovi dar du bokštai – Cesta ir Montale. Cesta bokštas yra aukščiausioje kalvos dalyje, pastatytas 13 amžiuje. 1956 metais jame įkurtas šventojo Marino muziejus. Montale bokštas įkurtas ant žemiausios iš trijų Monte Titano viršūnių. Pastatytas 14 amžiuje, deja, turistai į jį neįleidžiami.

San Marinas

San Marino katedra taip pat yra vienas iš lankytinų objektų šalyje. Dabartinė katedra pastatyta 1838 metais, ant senos katedros, statytos dar 7 amžiuje, pamatų. Katedros priekyje stovi 8 kolonos, šalia – įspūdingas bokštas su varpine.

Palazzo Pubblico – San Marino miesto rotušė. Pastatas atrodo kiek keistai, siauras, su vienoje pusėje išsišovusiu bokštu, paskutinį kartą pastatas atstatytas 19 amžiaus pabaigoje. Pastato ir bokšto viršus dantytas – įrengti gynybiniai bokšteliai. Ant pagrindinio bokšto gražiai įrengtas didžiulis laikrodis. Jei turite laiko, verta čia pabūti ilgiau, mat nuo ryto iki vakaro, kas pusvalandį vyksta sargybos keitimas. Tad patogiai įsitaisę netoliese esančioje kavinukėje, galite stebėti šį procesą.

Skaičiuojant tiek valstybines tiek privačias kolekcijas, šalyje yra apie 10 muziejų. Tad nors San Marinas ir mažas, bet jame yra ką pamatyti. Iš valstybinių muziejų populiariausi yra nacionalinis muziejus, senovės ginklų muziejus (Cestos bokšte), švento Prančiškaus muziejus. Na o iš privačių kolekcijų verta aplankyti vaško muziejų, kuriame susipažinsite su San Marino istorijos dalyviais, taip pat Ferrari ir Abarth muziejų, kuriame pamatysite nemažą kolekciją šių modelių automobilių. Dar du privatūs muziejai taip pat verti dėmesio, vienas gan nejaukus, bet žadinantis smalsumą – kankinimo instrumentų muziejus. Na o kitas yra kuriozų muziejus, kuriame pamatytos keistenybės tikrai pakels nuotaiką.

San Marinas

Net ir tokios mažos valstybės kaip San Marinas (trečia pagal dydį Europoje) turi, ką parodyti. Tad jei ir nesiruošiate keliauti tiesiai į San Mariną, tuomet bent jau nepamirškite jo aplankyti būdami Italijoje ar poilsiaudami prie Adrijos jūros – nusivilti tikrai neteks.

Viešbučių San Marine rezervavimasBooking.com

San Marino žemėlapis