Sankt Peterburgas – lankytinos vietos

Kalbant apie Rusiją daugelis geruoju mini ne Maskvą, tačiau Sankt Peterburgą. Kodėl? Nors sostinė yra labai įspūdinga, tačiau baltomis naktimis išsiskiriantis miestas dažniausiai palieka kur kas didesnę nuostabią. Nuostabūs pastatai, mažyčiai laiveliai, galingos upės krantai… Visumoje tai atrodo tikrai labai išskirtinai ir dažniausiai nepalieka abejingų.

Galbūt todėl Sankt Peterburgas taip mėgstamas lietuvių. Gaila, kad atvykti į šalį reikia vizos. Jeigu ne papildomos išlaidos – kur kas daugiau lietuvių vyktų lankyti šio didingo miesto.

Automobilių nuoma Sankt Peterburge

Na, o mes pateikiame sąrašą vietų, kurias būtina aplankyti norint geriau suprasti Sankt Peterburgą.

Ermitažo muziejus

Daugelis teigia, kad Sankt Peterburgo Ermitažo muziejus yra tarsi miesto vizitinė kortelė. Tapo įprasta, kad atvykus į šį antrą pagal dydį Rusijos miestą muziejus yra lankomas.

Kuo jis taip žavi? Jame slypi viso amžiaus kultūros lobynai, kurie perteikia istorijos raidą. Kalbame ne tik apie Rusijos istoriją, tačiau ir kitų šalių. Daugelis, kurie yra buvę šiame muziejuje teigia, kad tai kur kas didesnis lobis nei kad dažnai turistų liaupsinamas Luvras. Žinoma, ekspozicija kiek kitokia, tačiau svarbiausia, kad apsilankius Rusijoje turite galimybę aplankyti šį muziejų.

Eksponatų skaičius yra toks didelis, kad apskaičiuota, jog norint apžiūrėti kiekvieną eksponatą ir jam skirti bent jau po kelias minutes – tuomet Jums reikės 80 metų paskirti vien tik šio muziejaus lankymui. Na, pačioje pradžioje praleiskite čia bent jau kelias geras valandas ir aplankykite Jus labiausiai dominančius eksponatus.

Ermitažas Sankt Peterburge

Žymusis Ermitažas

Šv Izaoko katedra

Ši katedra kitaip pavadinama soboru – pati pagrindinė miesto katedra, kuri dažnai pavadinama regiono simboliu. Ji ne tik didžiausia Rusijoje, tačiau yra viena didžiausių ir visame pasaulyje, tad didybė dažniausiai atima žadą.

Išsiskiria ne tik aukštis bei plotis, tačiau ir prabanga. Pastatyti katedrai yra sunaudota daugiau nei 400 kg tikro aukso ir daugiau nei 16 tonų malachito. Didžioji dalis aukso įformuoti į kupolą, kuris matomas jau iš toli.

Viešbučių Sankt Peterburge rezervavimasBooking.com


Soboro vidus ne ką mažiau įspūdingas. Akį patrauks unikalūs meno dirbiniai bei paveikslai.

Sankt-Peterburgo muziejus

Dar vienas muziejus, kuriame galima pamatyti galybę eksponatų. Šis muziejus kartais pavadinamas Rusijos muziejumi ir labiausiai išsiskiria savo dydžiu. Tai vienas didžiausių muziejų visame pasaulyje. Jame galima rasti ne tik istorinius eksponatus, tačiau ir meninius dirbinius. Skaičiuojama, kad jame yra apie pusę milijono tapybos darbų. Pradedant žinomiausiais dailininkais ir judant link nežinomų tapytojų darbų.

Gelbėtojo šventykla

Rusai yra religingi žmonės, tad nieko keisto, kad didžiuosiuose jų miestuose yra labai daug religinių objektų. Vienas iš įspūdingiausių yra Kraujo Gelbėtojo šventykla, kurios tiek išorėje, tiek viduje taip pat yra įmontuota labai daug brangiojo metalo produktų.

Sakoma, kad ši cerkvė yra pastatyta būtent toje vietoje, kur buvo sužeistas Rusijos imperatorius Aleksandras II. Ši cerkvė yra skirta jam pagerbti.

Pakeliamas tiltas

Pakeliamas tiltas

Kazanės katedra-soboras

Jeigu norite pamatyti, kaip atrodo standartinis rusiškosios architektūros pavyzdys, tokiu atveju būtinai turite aplankyti šį soborą. Būtent jis geriausiai ir perteikia rusų architektų darbus. Įdomu tai, kad lyginant su to pačio laikotarpio Europos architektų projektais – pastebimas ryškus skirtumas. Rusai kur kas daugiau dėmesio skyrė didybei bei elegancijai. Tarsi norėdami parodyti savo išskirtinumą bei puošnumą.

Jakaterinos dvaras

Turbūt ne kartą teko girdėti apie didikę Jaketeriną, kurios gyvenimas neapsiėjo be dramų, prabangos ir teigimo, kad paprasti žmonės turėtų gyventi taip, kaip tik jiems išeina. Tiesa, ši vieta ne pati pagrindinė Jakaterinos gyvenamoji vieta. Tai buvo tik viena iš daugybės jos rezidencijų, kur ji leido vasaras.

Aplink dvarą galite pamatyti įspūdingus parkus. Taip pat šiuo metu suteikiama galimybė užsukti ir į dvaro vidų, pasigrožėti įspūdingais ir prabanga tviskančiais carienės apartamentais.

Sankt Peterburgo kanalai

Sankt Peterburge siūlomos ekskursijos po miestą ir valtimis

Povilo ir Petro tvirtovė

Tai tvirtovė, kuri yra Rusijos „gimimo“ vieta. Būtent ji buvo sukurta kaip apsauginis pastatas, kurio tikslas padėti išvengti puolimų. Tais laikais, o tai yra ankstyva XVIII amžiaus pradžia – Švedija kėsinosi į Rusijos žemes, tad vietiniai didikai pastatė tvirtovė, kurios tikslas tiek apsisaugoti, tiek įkalinti Švedijos  belaisvius.

Aleksandro kolona

Tai kolona-paminklas, kurio tikslas atminti kovą su Napoleonu Bonapartu 1834 metais. Aukštis – net 48 metrai, kurių viršūnė puošia angelas saugantis vietinius.

Sankt Peterburgas – nuostabus miestas su nuostabiais lankytinais objektais. Didžiausią dalį lankytinų objektų sudaro religinės paskirties objektai, tačiau tai natūralu įvertinus, kad visi slavai labai atsidavę stačiatikybei.

Video: ką aplankyti Sankt Peterbuge

Sankt Peterburgo žemėlapis