Šanonas – Airijos miestas, esantis vakarinėje salos dalyje, į šiaurę nuo geriau žinomo Korko miesto ir į pietvakarius nuo jau tikrai žinomos airių sostinės Dublinė. Prie Šanono yra ir kur kas didesnis Limeriko miestas. Iš tiesų pats Šanonas – daugiau oro uostui naudojamas pavadinimas, nes tai vienas didžiausių ir vienas svarbiausių Airijos oro mazgų. Tačiau čia atskridus nebūtina iškart persėsti į kitą lėktuvą skrendantį dar kur nors toli – ir Šanono apylinkėse tikrai yra į ką pasidairyti.
Šanono oro uosto ir miestelio žemėlapis
Pats Šanono miestas ko gero yra jauniausias visos Airijos miestas, įkurtas vos prieš kiek daugiau nei penkiasdešimt metų būtent dėl čia jau gyvavusio oro uosto. Kaip žinia, jauname mieste dažnai sunkoka būna rasti architektūrinių įdomybių, kita vertus, tai puiki vieta palyginti, kaip gi atrodo šių laiko miestas, palyginus su mums labiau įprastais dar viduramžiais užgimusiais miestais ir ilga jų istorija.
Norintiems autentiškumo ir Airijos istorijos kvapo, teks pasiekti bent jau minėtą Limeriko miestą, esantį už maždaug dvidešimties kilometrų nuo Šanono. Tai jau tikras senas, viduramžius menantis miestas, kurio pagrindinė įžymybė – XIII amžiaus normanų pilis, pavadinta karaliaus Jono vardu.
Pavažius nuo Limeriko į vakarus, visai priešais Šanono oro uostą, tik kitoje įlankos pusėje, galima pamatyti turistų mėgstamą Asketono pilies. Tiksliau – labiau jos griuvėsius, tačiau ne ką mažiau įspūdingus. Ši pilis yra dar senesnė nei pačiame Limerike esančioji, jos pokylių salė pripažįstama kaip vienas geriausių viduramžių statinių Airijoje.
Tuo tarpu į kitą pusę nuo Limeriko, keliasdešimt kilometrų link šiaurės vakarų, jau galima aplankyti toli gražu ne sugriuvusią Knappogue pilį. Pilis jaunesnė už abi anksčiau minėta, statyta penkioliktajame amžiuje. Galbūt tai vienas veiksnių, leidęs jai išlikti ir iki šių dienų. Jei jau atvažiavote, verta ne tik užsukti į pačią pilį, bet ir pasivaikščioti po jos sodus ar net tolimesnes apylinkes.
Automobilių nuoma Šanone
Įvairiose Airijos vietose, o ir Šanono apylinkės – jokia išimtis, gausu gamtos sukurtų lankytinų vietų. Įvairiose vietose netrūksta pažintinių takų, nedidelių keliukų kelionei dviračiais, mažų įdomių kaimelių ir tikra gausa pilių, dvarų ir jų griuvėsių kur tik bepažvelgsi. Na, juk ne veltui airiai savo saloje priskaičiuoja daugiau negu trisdešimt tūkstančių pilių ir jų griuvėsių. Skaičius tikrai įspūdingas.
Taigi, mėgstantieji gamtos grožį, turėtų pagalvoti apie Aillwee ir Doolin urvų aplankymą. Tiesa, iki jų jau reikės pavažiuoti apie šimtą kilometrų šiaurės vakarų kryptimi. Urvai yra vos keliolika kilometrų vienas nuo kito, tad jei atvažiavote prie vieno, nepatingėkite užsukti ir į kitą.
Mėgstantiems ne tik pasivaikščioti, bet ir geriau susipažinti su vietos gamta, verta aplankyti į šiaurę nuo Šanono esantį Dromoro gamtinį rezervatą. Čia gausu įvairių saugomų rūšių ir buveinių, įrengti pažintiniai stendai ir netrūksta takų, kuriais galima pasivaikščioti.
Jei sugalvosite keliauti dviračiais ar nuomotu automobiliu, nevenkite vis pasukti arčiau jūros pakrantės – čia įspūdingų vaizdų galima rasti įvairiausiose vietose. Žinoma, šiame regione daugiausiai dėmesio sulaukia įspūdingos Mohero uolos (vėlgi į šiaurės vakarus nuo Šanono), tačiau ne ką prastesnių nuotraukų galima pasidaryti ir kitose pakrantės vietose.
Viešbučių Šanone ir visoje Airijoje rezervavimas
Reklama: Katilai kietam kurui