Sardinijos gamta

Arcipelago di La Maddalena

Kiek daugiau nei 15 000 ha plotą užimantis parkas, skirtas įspūdingam salų tarp Sardinijos ir Korsikos archipelagui išsaugoti. Uolos, salos ir salelės, balti paplūdimiai ir skaidrus vanduo abejingų nepaliks. Populiariausias ir gražiausias paplūdimys – Cala Corsara yra Spargi saloje. Jeigu keliausite į archipelagą, būtinai aplankykite ir jį. Savaip žavūs yra Budelli salos rožiniai paplūdimiai, kuriuos nudažo jūros gyvių kriauklių duženos.

Kadangi didžioji dalis parko yra tiesiog jūroje, patogiausia jį apžiūrėti iš vandens valtimi. Įvairios firmos turus valtimis siūlo pavyzdžiui iš Palau miesto. Visos dienos (5-7) valandų pasiplaukiojamas po Maddalenos archipelagą kainuoja apie 30 eurų žmogui.

Nacionalinis parkas siūlo ir virtualų turą, po visą salyną galite pakeliauti tiesiog čia.

Sardinijos paplūdimiai

Asinara

Šis parkas – tai sala į šiaurę nuo Sardinijos. Salos apgyvendinimo istorija prasidėjo dar neolito laikais, pastarąjį šimtmetį sala garsėjo kaip karantino,trėmimų, kalėjimų vieta, ir tai tęsėsi iki pat 1997. Tokia patirtis suteikė salai „Šėtono salos“ pravardę, tačiau tuo pačiu leido išsaugoti unikalią gamtą ir jos įvairovę. Asinaros sala garsėja stačiomis uolėtomis pakrantėmis, skurdžiais medžiais ir krūmais bei laukinių asilų populiacija.

Salą galima lankyti tik su gidais, maudytis leidžiama trijuose jos paplūdimiuose. Ekskursijos prasideda Sardinijoje esančiame Stintino mieste. Iš čia jūs būsite nuplukdytas į salą, ten su profesionaliu gidu traukiniu važinėsite po salą, išgirsite jos istoriją, pamatysite saugomas augalų ir gyvūnų rūšis, istorinius paminklus (pvz. kalėjimus), bus proga ir išsimaudyti. Toks turas trunka visą dieną, kainuoja apie 50 eurų žmogui.

Gennargentu

Gennargentu nacionalinis parkas yra rytinėje Sardinijos dalyje, kalnuotame regione. Ties parko riba yra ir aukščiausias Sardinijos kalnas – Punta la Marmora, kurio viršūnė yra 1834 m virš jūros lygio aukštyje. Parko teritorijoje gana gerai išvystytas trekingo takų tinklas, tad galite drąsiai leistis į pasivaikščiojimus. Šiame regione negausiai gyvenantys vietiniai dar išlaikę liaudies kultūrą, papročius, kostiumus, rengia įvairias tradicines šventes.

Automobilių nuoma Sardinijoje

Visgi pagrindinė parko idėja – išsaugoti bei žmonėms parodyti Sardinijos gamtos grožį. Čia organizuojami trekingo turai, galima leistis į urvus, nardyti jūroje. Pasyvesniems yra galimybė apžiūrėti parką pro autobuso langą ar iš valties. Bet smagiausia patiems pašmirinėti kalnais ir upelių slėniais. Čia pateikti įvairūs maršrutai su žemėlapiais tiek vienos dienos, tiek ir ilgesniems pasivaikščiojimas.

Populiariausi turistų maršrutai veda pro senovinį Tiscali kaimą ir šalia jo esančiais labai vaizdingais Lannaito, Doloverre, Oddoene upių slėniais.

Sardinijos gamta

Labai populiarus Gorroppu kanjonas, kurio uolinės sienos pakyla iki 300 ir daugiau metrų į viršų. Didžioji dalis kanjono – lengvai prieinama įrengtais takais. Patogiausia kelionę pradėti nuo Dorgali miesto.

Taip pat parke dažnai lankomas Supramonte kalnynas ir ypač jo plynaukštė (šiaurės – rytinė parko dalis). Gana minkštas geologinis pamatas lėmė gilius upių kanjonus, o dalis upių išgraužė įvairius urvus (Grotta del Bue Marino, Grotta di Ispinigoli, Sa Oche, Su Bentu).

Nakvynei galima apsistoti Dorgali mieste ar jo apylinkėse, viešbučių kainos panašios kaip ir visoje saloje – maždaug nuo 100lt už naktį žmogui. Jei keliaujate automobiliu, galite apsistoti pvz. CalaGonone kempinge ant jūros kranto, į rytus nuo Dorgali. Nakvynė palapinėje žiemos sezonu kainuoja 13 eurų, 4 – viečiame vagonėlyje 15 eurų, 4-viečiame namuke – 18 eurų vienam žmogui. Vasaros sezonu kai kurių paslaugų kainos net dvigubai didesnės. Į kainą įeina ir automobilio laikymas, dušai bei įvairios pramogos (teniso, krepšinio aikštelės, stalo tenisas bei futbolas ir kt.).

Viešbučių Sardinijoje rezervavimasBooking.com

Sardinijos žemėlapis