Saremos salos

Apie Saremos salą tikriausiai teko girdėti ne vienam. Joje tikrai yra ką pamatyti – nuo 20 metrų aukščio klifų iki puikiai išlaikytų viduramžių pilių. Lankytinų objektų išties daug, tad šįkart apsiribosime Saremos gamtos paminklais.

Saremos salos

Vilsandi nacionalinis parkas apima Vilsandi salą, vakarinę Saremos dalį ir daugybę mažesnių salelių. Teritorija parku paskelbta tik 1993 metais, nors saugoma kaip ornitologinis draustinis buvo jau nuo 1910 metų. Salose gyvena daug retų paukščių, auga 30 orchidėjų rūšių, taip pat čia galite išvysti ir endeminių augalų rūšių. Be gyvosios gamtos galima rasti ir jos liekanų – nuosėdinėse uolienose gausu fosilijų, suakmenėjusių koralų.

Kaali meteoritinis krateris. Tai vienas vėliausių meteoritinių kraterių žemėje. Kraterio skersmuo – 110 metrų, gylis – apie 22 metrus, jame telkšo to paties pavadinimo ežeras. Netoliese yra dar 8 mažesni krateriai, susidarę to pačio smūgio metu.

Automobilių nuoma Estijoje

Loode ąžuolų miškas. Salos pietuose esantis ąžuolų miškas saugomas nuo 1955 metų. Be ąžuolų, miške galima pamatyti trijų rūšių beržus, kalninį ir paprastąjį uosį. 2003 metais įrengta paukščių stebėjimo platforma.

Karujarv (Meškos) ežeras. Ežeras yra rytinėje Saremos dalyje. Ežero amžius siekia 8000 metų, gylis – iki 6 metrų. Ežere yra 5 salos. Ežero dugnas daugiausiai smėlėtas, nors pietinis krantas yra žemas ir dumblinas, bet šiauriniame krante rasite smėlio ar žvyro paplūdimių.

Panga klifas. Aukščiausias klifas (21 m)Saremoje išsidėstęs salos šiaurėje. Klifo ilgis – 2,5 kilometro. Aukščiau klifo yra dar bent 3 panašios terasos, o jūroje, maždaug už 200 metrų nuo kranto yra slenkstis, kurio buvimu galima įsitikint vėjuotą dieną – bangos pasiekusios slenksčio kraštą lūžta ir matoma baltų purslų linija.

Puhatu šaltiniai. Juos rasite Saremos rytuose, važiuojant keliu Kuressaare – Vohma. Viduramžiais čia žmonės rinkosi aukoti aukų, mesdami monetas į šaltinį, prašydavo dvasių suteikti sveikatos, užtikrinti gerą derlių. Šaltiniai yra miške, ypatingai atrodo pavasarį, kai vanduo „nusidažo“ žalia spalva.

Saremos salos

Kubassaare plačialapių miškas. 62 akrų miškas išsidėstęs Kubassaare pusiasalyje. Be plačialapių jame gausu kadagių ir nedidelių pievučių. Miškas ypatingas tuo, jog yra saugomas, todėl išlikęs mažai pakitęs ir yra reliktas priešistorinių miškų. Jame galima rasti 327 augalų rūšis, kai kurios jų saugomos.

Po salą patogiausia keliauti automobiliu. Tiesa, lankant gamtinius objektus neverta pamiršti ir kultūrinių – jų Saremoje tikrai netrūksta. Bet plačiau apie tai kituose straipsnyje.

Viešbučių Estijoje rezervavimasBooking.com

Saremos salos žemėlapis