Serbija – lankytinos vietos

Serbija – šalis, daugeliui vis dar paslaptis, neatrastas lobis, tačiau būtent todėl ir vertėtų praskleisti šias nematomas užuolaidas, dengiančias puikiausią galimybę pažinti unikalų, savitą, iš pirmo žvilgsnio gal net kiek paslaptingą, kraštą, tikrai turintį kuo nustebinti ir praturtinti jūsų prisiminimų bagažą. Čia gausu architektūrinio paveldo, žaviausių gamtos kampelių, praeities dvasią išsaugojusių miestų, bažnyčių, muziejų, skulptūrų, ekstremalams skirtų pramogų priversiančių pašiurpti odą, tuo pačiu jaučiant nenumaldomą norą ištyrinėti viską iki galo. Ką jau kalbėti apie kultūrinius skirtumus suteikiančius progą patirti kažką naujo, neįprasto, kai jau atrodo, kad niekas nebestebina šioje technologijų eroje. Taigi apžvelkime kodėl nevertėtų aplenkti šios vietos ir kokius objektus verta pamatyti.

Belgradas

Belgradas

Žinomiausias ir labiausiai turistus masinantis taškas – šalies sostinė Belgradas. Tai išties ypatingas ir išskirtinis miestas, kuriame tiek daug kontrastų, kad kartais net sunku patikėti buvimu vos vienos valstybės ribose. Architektūroje dominuoja turkiškas bei vojvodininis stiliais, tačiau vienas po kito kyla ir šiuolaikiški pastatai bandantys tobulai įsilieti į visą paveikslą. Nepakartojamai įspūdingą vaizdą dovanoja per patį miestą tekanti Savos upė, dvelkianti ramybe, jaukumu, sukurianti svajingą atmosferą aplinkui.

Automobilių nuoma Serbijoje

Belgrado tvirtovė garsi ne tik savo puikia panorama, atsiveriančia nuo pačios kalno viršūnės, bet ir tuo, kad būtent nuo jos pavadinimo kildinamas ir pačio miesto vardas. Visą šios tvirtovės atsiradimo istoriją pasakoja šalimais esantis muziejus. Tuo pačiu vertėtų apsilankyti Kalemegdan parke, observatorijoje ir planetariume.

Pati didžiausia iš visų Serbijoje esančių stačiatikių bažnyčių Šv.Sava – tikrai įspūdingo grožio pastatas. Net 70 metrų siekiantis kupolas su auksu padengtu 12 metrų kryžiumi, atrodo išties nepakartojamai  bei yra puikiai pastebimas iš bet kurios miesto vietos.

Pačiame centre esanti Respublikos aikštė mėgstama tiek vietinių, tiek ir turistų. Vienas ryškiausių objektų – jojančio ant žirgo princo Mihailo statula. Aikštėje dažnai galima pasiklausyti koncertų ar pabuvoti įvairiuose renginiuose, stebint praeivius vakarus leisti nedidelėse kavinukėse, įdėmiau apžiūrėti Serbijos nacionaliniame muziejuje esančius eksponatus ar garsųjį Nacionalinį teatrą.

Serbijos gamta

Serbijos gamta

Bohemiškuoju Belgradu kadaise praminta Skardilijos sritis, minima kaip menininkų meka, šiomis dienomis jau nebėra tokia kaip anuomet, tačiau vis dar kvepia romantika, elegancija, geru skoniu. Tai vieta, kurioje rastume geriausius regione restoranus, tradicines istorines smukles bei burius muzikantų, lankytojams siūlančių gyvai pasiklausyti tradicinės serbiškos muzikos.

Ypač intriguojanti Nugalėtojo statula tikrai privers šyptelėti. Tai serbų išsivadavimo iš priespaudos bei laisvos šalies simbolis. Nuogaliaus siluetas dėl savo provokuojančio dizaino įkurdinta ne centre, kaip buvo planuota iš pradžių, o pilies teritorijoje. Toks, prieštaringų nuomonių susilaukiantis meno kūrinys aišku, skonio reikalas, tačiau turintiems humoro jausmą ar sugebantiems įžvelgti tam tikrą užslėptą prasmę, visgi vertėtų įtraukti šią vietą į ekskursijos planą.

Būtinai neprasilenkite su Senaisiais rūmais, kuriuos drąsiai galėtume įvardinti kaip didybę ir prabangą įkūnijantį pastatą. Išorę puošią dorėninės kolonos, vidus tiesiog alsuoja prabanga – akmeninės grindys, raudonmedžio baldai, persų kilimai sukuria neapsakomai gilų įspūdį, paliekantį be žado ilgam laikui.

Viešbučių Serbijoje rezervavimasBooking.com

Nikola Tesla muziejus – puiki proga ne tik iš arčiau apžiūrėti įvairius su elektra ir mechanika susijusius išradimus, o ir pačiam patirti ką reiškia tapti bandomuoju triušiu (tik neišsigąskite, viskas saugu, be to, ir nepaprastai įdomu).

Tikrai nudžiugti turėtų kavos mylėtojai. Būtent Belgrade prasidėjo kafonų (kavinių kuriose tiekiama tik kava) gyvavimo istorija. Vėliau šią madą perėmė ir kiti garsūs Europos didmiesčiai, tad jei norite pasijausti šios kultūros  dalimi ( gurkšnojant pačią skaniausią kavą), užsukite į populiariąsias tavernas, dažnai esančias  čia pat  lauko pavėsinėse.

Bažnyčia Serbijoje

Bažnyčia Serbijoje

Neeilinį reginį išvysite ekskursijos po Tašmajdan parką metu. Šios vietos žvaigždė – kaskadinis muzikos fontanas besileidžiantis nuo centrinės parko dalies į Beogradsko gatvę bei, dėka įspūdingai sukonstruotos muzikos ir šviesų sistemos žaismo, stebinantis puikiais, mažytį spektaklį primenančiais meniniais pasirodymais. Be to galima pasivažinėti dviračiais tuo pačiu  grožintis pasakiška, žaliuojančia  gamta arba tiesiog ramiai praleisti laiką klausantis raminančio paukščių čiulbėjimo.

Tikrai nenusivilsite pabuvoję Niš mieste. Garsiausias regiono objektas – Kaukolės bokštas. Mūšyje serbams pralaimėjusių turkų sugalvota idėja įmūryti žuvusių karių kaukoles bokšto sienoje visgi neatbaidė serbų nuo siekio pastaruosius išvaryti iš savo valdų, bet nedidelė dalis išlikusių relikvijų dabar tapo turistų mėgiama lankytina vieta. Medijaną galimą apibūdinti kaip fragmentą likusį iš Konstantino Didžiojo rezidencijos ( deja išsilaikė tik nedidelė dalis visų pamatų). Daugiau apie Medijaną sužinoti galima Niš nacionaliniame muziejuje, be to jame eksponuojama ir daugiau iškasenų bylojančių apie šalies atsiradimą. Dar viena išskirtinė vieta – Raudonojo kryžiaus koncentracijos stovykla. Šiame pastate iš arčiau pamatysite patalpas, kuriose kalėjo žydai, serbai bei rumunai, įvairius karo laikų eksponatus.

Velnio miestas – ko gero iškiliausias Serbijos gamtos stebuklas galintis lygintis su žinomiausiais visame pasaulyje. Uolų aukštis siekia net iki 15 metrų. Niekas negalėtų ginčytis – reginys, kurio praleisti nevalia, nes tokie šedevrai pakankamai retas reiškinys. Jei norite dar geriau regimo vaizdo, pakilkite į apžvalgos aikštelę, iš kurios viskas tarsi ant delno. Netoliese stovinti cerkvė, vietinių laikoma Šventąją, mat tikima, kad ant medžio palikta medžiagos skiautė sugers visas ligas ir negandas.

Na, o ištroškusiems ekstremalių potyrių, patartina nuvykti ir adrenalino pasisemti į urvus, kurių šalyje esti ne vienas. Populiariausias – Petnička urvas, keliantis šiurpuliukus net ir drąsiausiems keliautojams savo aklina tamsa bei pačiais  įvairiausiais gyviais, tokiais kaip šikšnosparniai ar vis iš plyšių išnyrantys vabalai.

Serbijos žemėlapis