Škotija – lankytinos vietos

Nuostabus gamtos prieglobstis, paįvairintas amžių nuglūdintais pilių mūrais, pačiais netikėčiausiais statiniais, senoviniais vienuolynais bei gausa kitų, įstabių paminklų- visa tai apie Škotija. Tokia žalia, tokia gryna ir jauki šalis, primenanti kaip svarbu saugoti natūralumą jei norime, kad šis grožis džiugintų ir ateinančių kartų akis. Būkite tikri- Škotijoje laukia unikalios patirtys. Bene ryškiausia vietos ypatybė- itin permainingi orai, todėl nevertėtų stebėtis, kai vaizdas aplink pasikeičia vos per kelias minutes ir tam gerai pasiruošti. Nepaisant šio mažyčio trūkumo, kryptis tikrai verta dėmesio tiek ekspromtu sugalvotai savaitgalio išvykai, tiek ir ilgesnėms atostogoms. Kviečiame susipažinti su keletu lankomiausių objektų.

Škotija

Škotijos krantai

Ekskursiją po Škotiją geriausia pradėti nuo sostinės Edinburgo. Čia turistams siūloma apsilankyti Edinburgo pilyje, kurioje išvysite nemenką ankstesnių šalies karalių relikvijų kolekciją. Pavaikštinėkite po karališkosios mylios gatvę ir pajuskite vietinių gyventojų kasdienybę, tuo pačiu pasiekdami Holyrood rūmus. Jei atostogas planuojatės rugpjūtį, dar ir didžiausiame miesto renginyje – Edinburgo festivalyje pabuvosite.

Įspūdį turėtų palikti ir kitos, po visą Škotiją išsibarsčiusios pilys. Pavyzdžiui Eilean Donan saloje esanti, nepakartojama viduramžių pilis. Kadaise šios tvirtovės paskirtis buvo daugiau gynybinė, mat grėsdavę vikingų antpuoliai, o šiandien tai turistų vienas mėgstamiausių lankytinų taškų.

Automobilio nuoma Škotijoje

Ko gero ryškiausios pilies titulas atitektų Stirlingo pilaitei. Pastatyta ant ganėtinai stataus skardžio, pastaroji puikiai regima jau iš toli, tad norint pasidaryti vieną kitą nuotrauką atminimui visai nebūtina kilti iki pat viršaus.

Stonehaven miestelio pažiba – Dunnottar pilis ir nors šiosios beliko tik sienų fragmentai, ji tebežavi ne ką mažiau, nei geriausiai išlaikę kiti tokio senumo statiniai. Viduje apžiūrėsite kambarius, menes, kitas svarbias pilies patalpas, o nepaklysti padės aiški informacija, pateikta kiekviename žingsnyje išdėliotuose steduose.

Be visa ko, nuo uolos krašto, ant kurio ir stūkso šis architektūrinis palikimas, atsiveria išties neprilygstamos panoramos.

Jei viso šito jums bus negana, užsukite į Grampiano tvirtovę, mat šioje teritorijoje atrasite dar kelias Balmoral, Slains, Fyvie pilis bei tuo pačiu pasigerėsite itin kalnuotu peizažu.

Ežeras Škotijoje

Ežeras Škotijoje

Būtinai nuvykite į Skara Brae gyvenvietę. Neolito laikus menantis istorinis lobis, senovėje buvo piktų genties teritorija. Taip pat netoliese išvysite tokius išskirtinius objektus, kaip Maes Howe piramidė, Stennes akmenys ar Brudgar akmeninis žiedas.

Dar vienas, gynybiniais tikslais iškilęs statinys – Broch of Mousa fortas skaičiuoja jau bene antrą tūkstantmetį. Bokštas laikomas aukščiausiu visame pasaulyje bei ko gero geriausiai išsilaikiusiu iki mūsų dienų.

Nepaprastai puošnus, tiesiog traukiantis akį gotikinis pastatas – Melrouso vienuolynas, turbūt galėtų nukonkuruoti bet kokį kitą išpuoselėtą objektą Škotijoje, tad nepraleiskite galimybės ir jūs žvilgtelėti į šį šedevrą.

Mėgstantiems golfą, tikra nuodėmė būtų nepabuvoti garsiajame Sent Endriu miestelyje, kur galima sakyti ir prasidėjo šio, taip liaupsinamo žaidimo istorija, aiškiai nupasakojama Britų golfo muziejuje.

Esant Škotijoje vertėtų išbandyti ir dažniausiai rekomenduojamą pramogą – škotiško viskio kelią. Jo metu ne tik būsite apžavėti magiškų gamtos vaizdinių, bet ir sužinosite naujų faktų apie šį nacionalinį gėrimą, dalyvausite degustacijose bei šiaip gerai leisite popietę.

Viešbučių Škotijoje rezervavimasBooking.com

Ir kaip gi liksite neaplankę žymiojo Loch Ness ežero. Nemaža dalis vietos gyventojų dar tiki legenda apie mistinę būtybę, bet tai nėra vienintelė priežastis, kodėl nereikėtų aplenkti šio taško. Juk pasižvalgyti įdomu ir po Urgukarto pilies griuvėsius ar tiesiog patį regioną tikrai turintį kuo nustebinti.

Škotija

Škotija gali išties nustebinti!

Prasimankštinti tikrai padės kopimas į kalnus. Šių šalyje gausu kaip niekur. Sustokite ties Braemar miesteliu bei nusiteikite aktyviai popietei. Tarpukalnėse įrengti specialūs takai, kuriais ir užkilsite iki pat viršūnių, o čia atmosfera žodžiais sunkiai nupasakojama. Įkvėpus itin gryno oro pasijunti toks laisvas ir pilnas gyvybės. Akimirka verta milijono!

Video: ką veikti Škotijoje

Škotijos žemėlapis