Slidinėjimas Gruzijoje

Gruzijos gamtos grožis bei nesuvaidintas vietinių svetingumas, kasmet privilioja minias turistų, ieškančių natūralumo bei jaukaus gamtos prieglobsčio. Auga ir atvykstančiųjų būtent paslidinėti skaičius, nors atrodytų, kad ši šalis ir nėra priskiriama prie žiemos sporto pramogų mekų.

Jau išbandžiusiems visas populiariausias senojo žemyno kryptis palankias slidininkams, tikrai vertėtų paviešėti ir egzotiškoje Gruzijoje. Be slidžių čia siūloma visa puokštė kitų, itin ekstremalių, veiklų.

Automobilių nuoma Gruzijoje

O kur dar neaprėpiamų Kaukazo kalnų grožis, nepaprastai gardus gruziniškos virtuvės meniu, renginių gausa ar kokybiškos apgyvendinimo paslaugos.

Tiesiog idealus atostogų planas, su daugybe naujų patirčių ir įspūdžių, išliksiančių atmintyje ilgam.

Gudauri slidinėjimo kurortas

Straipsnyje apžvelgsime kelis slidinėjimo kurortus, įtrauktus į daugelio kelionių agentūrų katalogus.

Gudauri slidinėjimo kurortas priskiriamas prie didžiausio visoje šalyje. Jame įrengtos trasos ir patyrusiems slidininkams ir nusprendusiems išbandyti šią pramogą pirmą kartą gyvenime. Iš viso trasų ilgis siekia apie 50km!

Dar didesnį slydimo malonumą suteikia svaiginantis kelių kilometrų aukštis bei ypatingai stora ir puri sniego paklotė.

Slidinėjimas Gruzijoje

Slidinėjimas Gruzijoje

Kurortas patrauklus galimybe prasilėkti betrasėmis atkarpomis. Puikus keltuvų išplanavimas irgi nesudaro ilgų eilių, tad į kalną pasikelsite itin greitai. Jei pritrūks adrenalino, galėsite pasinaudoti Helinski (pasikėlimą į kalną sraigtasparniu). Kartu su specialiai apmokytais instruktoriais išmėginsite ir snieglentes.

Atsidžiaugę viršukalnėmis, leiskitės į pasivažinėjimą sniego motociklu, žygį po kalnus ar skrydį parasparniu.

Na, o išalkusius pasistiprinti kvies geriausi regione restoranai, pasiruošę įtikti net didžiausiems gurmanams. Nepamirškite paskanauti tradicinio, sodraus gruziniško vyno.

Bakuriani slidinėjimo kurortas

Ganėtinai nemažai dėmesio sulaukia ir kitas – Bakuriani slidinėjimo kurortas. Slidininkams tai ypač palankus taškas, mat netrūksta ne tik trasų, bet ir akį džiuginančių vaizdų.

Besikeldami į kalnus spėsite atsižavėti vaiskiomis žiemos panoramomis, o pajutę nuovargį, arbata ir užkandžiais pasimėgausite čia pat veikiančioje kavinėje. Jei kalbant apie kitus lankytinus objektus, išskirtume Botanikos sodą, Timotesubani vienuolyną, Boržomi regioną bei Tabakuri ežerą.

Likus laiko užkopkite į Tavkvečilio ugnikalnį, pajodinėkite žirgais, išbandykite trekingą ar aeroroges. Pats Bakuriani tinkamas ir keliaujant su mažais vaikais, nes liaupsinamas kaip tobula stotelė šeimoms.

Nesvarbu kiek laiko ketinate praleisti Gruzijoje, jums tikrai prireiks vietos nakvynei. Šio svarbaus punkto kelionės planavime atidėti ar palikti paskutinei minutei nevalia. Taip ir permokėsite už paslaugą, o blogiausiu atveju liksite išvis be stogo virš galvos, jei laisvų kambarių tą minutę kaip tyčia nebūtų.

Norint išvengti panašių nesklandumų siūlytume viešbutį rezervuoti dar prieš atvykstant. Kainų intervale sau įkandamą variantą ras kiekvienas turistas. Apgalvokite, ko tikitės iš būsimo laikino būsto. Jei grįšite tik pernakvoti rezervuokite kuklesnį kambarį su būtiniausiais patogumais.

Norintys dar ir pasilepinti gydomosiomis procedūromis, baseinu, maitinimu kelis kartus per dieną, turėtų pasiieškoti prabangesnio viešbučio.

Kuklesni, bet tvarkingi viešbutukai būtų Gudauri Hut, Alpina. Prašmatnesnis – New Gudauri.

Goderdzi slidinėjimo kurortas

Kiek kuklesnis būtų Goderdzi kurortas. Tačiau ir jame nepritrūksite gerai paruoštų trasų, o 2 km aukštis garantuos sniego dangą beveik visą pusmetį.

Viešbučių rezervavimas GruzijojeBooking.com

Tai rami ir mažiau dėmesio sulaukianti vieta, bet trokštantiems daugiau privatumo – pats aukso viduriukas. Dėl puikios atmosferos, patogaus susisiekimo, įvairių papildomų laisvalaikio leidimo būdų, lankytojų nepasigendama net vasara, kai galima pajudėti rengiamuose žygiuose ar pažaisti golfą.

Bent kartą pabuvoję Gruzijoje, norėsite į ją grįžti dar ir dar. Ir visai nebūtina sekti pramintais takais, daug neatrastų dalykų slepiasi ir naujuose, galbūt ne taip plačiai aprašytuose, bet turinčiuose kuo pasigirti kampeliuose.

Video: slidinėjimas Gudauri kurorte Gruzijoje