Slidinėjimas Lenkijoje

Galvojate apie aktyvias atostogas, bet nesiryžtate ar neturite galimybės išvykti ilgesniam laikui? Dievinate žiemos sportą, slides, pačiūžas bei kalnų atmosferą?

Tuomet turime jums itin patrauklų pasiūlymą – viešnagę Lenkijos slidinėjimo kurortuose. Pastarieji niekuo nenusileis ir dažniausiai linksniuojamiems vakarų Europos “perliukams“.

Be visa ko, kelionę susiplanuosite vos per dieną, neišleisite krūvos pinigų, o grįžti galėsite net tą pačią parą. Telieka išsirinkti asmeniškai jums labiausiai patiksiančią vietą ir pirmyn į trasą!

Szelment slidinėjimo trasa

Gyvenantiems pietinėje Lietuvos dalyje ypač paprasta būtų pasiekti vos už kelių dešimčių kilometrų nuo šalies sienos esantį Szelment slidinėjimo kurortą. Jame rasite šešias skirtingo sudėtingumo trasas, siekiančias iki 400 metrų ilgį!

Nuolatos kursuojantys keltuvai, vos per valandą iki pat viršukalnės pakelia netoli tūkstančio žmonių, tad nerimauti dėl ilgo stoviniavimo tikrai neteks. Net prietemoje drąsiai galite lipti ant slidžių, mat visi takai bus pilnai apšviesti. Išbandyti trasas kviečiami ir snieglenčių entuziastai.

Automobilių nuoma Lenkijoje

Žiemą šalimais užšąlantis ežeras pritraukia mėgstančius čiuožinėti pačiūžomis, o tiems, kas reikiamos įrangos su savimi neturi, į pagalbą atskubės nuomos punktas, suteiksiantis viską, ko tik gali prireikti.

Slidinėjimas Lenkijoje

Slidinėjimas Lenkijoje

Slidinėjimas Zakopanėje

Prie elitinių kurortų priskiriama Zakopanė, viso sezono metu nestokoja lankytojų. Ir ne veltui! Juk aukščiausias kalno taškas yra net kelių kilometrų aukštyje, taigi nuostabių panoraminių vaizdų ieškoti nereikia

Teritorijoje veikia net 50 keltuvų, taip užtikrinamas spartus svečių perkėlimas iki trasos pradžios.

Zakopanė dėkinga tiems, kas keliauja su gausesnėmis kompanijomis, mat tam pritaikyti ir viešbučiai, atsieinantys palyginti nedaug. Nesibaiminantiems šurmulio bei turistų antplūdžio, šis taškas tikrai patiks!

Bialka Tatrzanskas slidinėjimo kurortas

Kiek tolėliau veikia Bialka Tatrzanska kurortas, siūlantis bene ilgiausią (1,9km) nusileidimo trasą.

Modernumu galintis pasigirti slidininkų centras paliks įspūdį net patyrusiems slidinėtojams. Už vos kelias dešimtis eurų, sniego dangos teikiamais malonumais galėsite mėgautis visą dieną.

Krynica slidinėjimo kurortas

Krynica miestelis – nuostabus kraštas, besididžiuojantis ne tik geromis sniegynų trasomis, bet ir sveikatingumo paslaugų tradicijomis.

Išraižę bene 10 km ilgio slidininkų pamėgtas atkarpas, atgauti jėgų keliaukite į SPA kompleksus, siūlančius visą galybę procedūrų, leisiančiu visiškai atsipalaiduoti, pajausti vidinę ramybę pabūnant su savimi bei paliekant už nugaros bet kokį stresą.

Szklarska Poreba slidinėjimo kurortas

Vietiniai krašto gyventojai pamėgę Szklarska Poreba kurortą. Nors aukštis, kuriame įsikūrusi ši pramogų vieta, ir nėra itin įspūdingas, tačiau apylinkės tikrai vertos šio apibūdinimo. Pats miestelis prieš daugybę šimtmečių pagarsėjo kaip stiklo pramonės lyderis. Apsilankę, nepamirškite ir namiškiams prigriebti kokį stiklinį suvenyrą. Beje, ilgiausia trasa, kurią turėsite progą išbandyti driekiasi visus 4,4 km!

Slidinėjimas Czyrna Solinsko ir Karpacz

Vertėtų pasidomėti ir dar keliomis – Czyrna Solinsko ir Karpacz trasomis. Pirmasis kurortas vilioja aukšta, 1,2 km viršukalne. Ilga trasa, siekiančia 2,7 km bei žavingais slėniais.

Maloniai nuteikia ir miestelėnų sutikimas, spinduliuojantis draugiškumu, o gardūs, autentiški patiekalai leis numalšinti alkį ilgam.

Karpacz miestelis taip pat turi turtingą istorinę praeitį, siejamą su seniau veikusiomis tauriųjų metalų kasyklomis. Šiandien pramankštinti kojų į miestelį atvyksta didžiausi slidinėjimo gurmanai.

Kiekviename iš mūsų anksčiau aptartų kurortų rasite įvairių apgyvendinimo paslaugų teikėjų. Viešbučiai, nakvynės namai ar nedidukai kalnų nameliai laukia kiekvieno, žiema pasidžiaugti atvykusio svečio.

Viešbučių rezervavimas Zakopanėje
Booking.com

Mėgstantiems pataupyti, patartume apsistojimo vietą rezervuoti darbo dienomis, nes savaitgaliais pastebimas kainų augimas.

Susidomėję kalnų nameliais, turėtumėte atkreipti dėmesį į bendrą kartu keliaujančiųjų skaičių. Daugelyje panašių trobelių veikia nemokamas internetas, galima pasišildyti prie židinio , pasigaminti pietus ar vakarienę asmeninėje virtuvėlėje. Nesikratantys savarankiškumo bei susiplanavę ilgesnes atostogas – drąsiai turėtų išbandyti tokį variantą.

 

Video: slidinėjimas Zakopanėje