Slidinėjimas Lietuvoje

Nors mūsų klimatas nėra pats palankiausias slidinėjimui, o natūrali sniego danga paskutiniais metais nebesiekia net kelių centimetrų, visgi dėka technologinio progreso ar naujų sprendimų pritaikymo esamomis sąlygomis ir Lietuvoje galime pasidžiaugti visai neblogomis trasomis.

Aišku, lygintis su tikrais kalnų masyvais būtų per drąsu, tačiau linkusiems keliauti po savą kraštą, toks variantas turėtų pasiteisinti. Juk nėra nieko geriau, nei kepinant vidurvasario saulei apsilankyti žiemos karalystėje, veikiančioje visus metus.

Automobilių nuoma Lietuvoje

O ir pačios kelionės ilgai planuotis nereikia  – valanda kita ir tikslas pasiektas. Niekaip nenusprendžiantiems dėl konkrečios krypties siūlome kelias idėjas.

Slidinėjimas Liepkalnyje

Ko gero, visi esame girdėję apie Liepkalnį, tik ar daugelis iš mūsų aplankė šią slidininkų zoną? Pats sezonas dažniausiai prasideda užsilaikius pirmajam šaltukui. Net jei snaigės dar nebus padengusios žemės, specialios technikos pagalba sukurta dirbtinė danga atstos tikrąjį šalčio kelią.

Iš skirtingų lygių trasų tikrai išsirinksite sau tinkamiausią, o užsukusiems be visų reikalingų šiai pramogai atributų, maloniai pagelbės nuomos punktai, suteiksiantys viską, ko tik gali prireikti norint išnaudoti vėsesnio oro privalumus. Kompetentingi instruktoriai apmokys ir tuos, kurie tik pradeda pažintį su slidėmis.

Slidinėjimas Druskininkuose

Į populiariausių taškų slidininkams Lietuvoje sąrašą įtraukti turėtume ir uždaroje erdvėje veikiančią Snow Areną, esančią Druskininkų mieste.

Tai nuostabi proga kiaurus metus džiaugtis paprastai tik žiemos mėnesiais galimomis veiklomis. Be įprasto slidinėjimo trasose, siūloma nuo kalniuko prasilėkti tam skirtomis padangomis, pračiuožti ledo aikštelėje, paskanauti ledų restoranuose ar padegustuoti rečiausių vyno rūšių.

Mažiausiems svečiams laikas neprailgs spalvingame vaikų parke.

Slidinėjimas Anykščiuose

Keliaujame toliau, kur akiratyje atsiduria Anykščiai bei šio krašto pasididžiavimas – Kalitos kalnas. Čia verta išbandyti linksmaisiais kalneliais pramintą, 500 metrų besitęsiančia rogučių trasą, įprastus slidinėjimo takus bei ekstremalų rojų – sniego parką. Romantiškam pasisėdėti vakarais kviečia lauko kavinė, kurioje sušildys karšti arbatų gėrimai bei jauki atmosfera.

Slidinėjimas Ignalinoje

Ką nuveikti sniegynuose ras patraukę link Ignalinos miesto. Kalnų slidinėjimas, snieglentės, puikiai atsipalaidavimui tinkančios pirtys, tvarkingas viešbutis užsiliekantiems ilgėliau, leis pajusti tikrą komfortą ir namo grįžti tik su geriausiai prisiminimais.

Jei į kalvą lipti patingėsite – pasitarnaus nuolatos kursuojantys keltuvai, padėsiantys į reikiamą tašką patekti dar greičiau. Vežtis savo įrangos nebūtina, išsinuomoti ją galima čia pat įsteigtuose nuomos punktuose.

Slidinėjimas Plungėje

Profesionalų ar mėgėjų maloniai laukia Mortos kalnas Plungėje. Kelių šimtų metrų aukštyje randamos trasos skirtos turintiems daugiau patirties bei spėjusiems gan techniškai įvaldyti slides.

Be to, tikriems aistruoliams paruošta ir lygumų trasa. Nesusipažinusiems su slydimu, vaikams ar šiaip neįgudusiems skirtas atskiras kalnas. Teritorijoje veikia kavinukė, inventoriaus nuomos punktai.

Slidinėjimas Birštone

Ar lankėtės Birštono sniego kalne? Jei ne, ateinančią žiemą būtinai tai padarykite. Nusileidimo nuo Vytauto piliakalnio tikrai suteiks stiprių emocijų pliūpsnį. Jei kartu vežatės vaikus, pradžiuginkite ir juos leisdami prasičiuožti rogutėmis vaikų zonoje. Nespėjusius dienos metu, kurortas pasitiks ir vakare, kai trasos apšviečiamos žibintais.

Slidinėjimas Jonavoje

Slidinėjimui paruoštų vietų esama ir mažesniuose miestuose. Štai gan patrauklus variantas būtų Jonavos slidinėjimo centras, turintis ir paprastas trasas ir įvairiausias figūras snieglenčių entuziastams.

Utrių kalnas Klaipėdoje

Panašus pramogų centras yra ties Klaipėda. Utrių kalne veikia trijų tipų trasų atkarpos, į viršukalne pateksite su specialiais keltuvais, o jėgas atgausite pasistiprinę vietos kavinėje.

Slidinėjimas Aukštagiryje

Aukštagirio slidinėjimo trasos dar visiškai naujos, bet pakankamai modernios, nestokojančios šiuolaikiškumo, ar kokybės. Čia pasikelti galite įprastiniu arba multifunkciniu keltuvu (jei esate vaikas).

Vakarais apšviečiami keliai garantuoja saugumą slidinėjant, o ekologiškai gaminama sniego danga leidžia tausoti aplinką.

Planuojantiems ilgesnį savaitgalį svarbu susirasti vietą nakvyne. Čia pravartu pasidomėti arčiausiai veikiančiais viešbučiais, didesniuose kurortuose esama tikrai aukštos klasės kompleksų su pilnu paketu, į kurį įskaičiuotas ne tik maistas ar kiti patogumai, o ir stovėjimo vieta automobiliui.

Viešbučių rezervavimas
Booking.com

Aišku, vertėtų kambarį rezervuoti iš anksto, taip užsitikrinant nerūpestingą laisvalaikį be nepageidaujamų rūpesčių.