Slidinėjimas Slovakijoje

Jei pažįstamų tarpe turite pamišusių dėl slidžių, turbūt būsite prisiklausę ir istorijų iš kelionių po Slovakijos kalnus. Taip, šios šalies kurortai vieni populiariausių ne tik lietuvių tarpe. Nemažą turistų dalį sudaro svečiai iš įvairiausių pasaulio kampelių. Kuo būtent ši vieta taip traukia slidininkus?

Na, visų pirma itin dėkingu kraštovaizdžio reljefu. Kita svari priežastis – pakankamai neblogas kainos ir kokybės santykis. Žinoma, negalime pamiršti plataus slidinėjimo centrų, pritaikytų skirtingą patirtį turintiems lankytojams pasirinkimo

Susigundėte visa tai išvysti savo paties akimis? Štai kelios mūsų įžvalgos, galbūt padėsiančios lengviau apsispręsti dėl konkretaus išvykos taško.

Slidinėjimas Stary Smokovec

Tiems, kas dar tik atranda žiemos sporto privalumus, siūlytume užsukti į bene seniausią Slovakijoje – Stary Smokovec kurortą. Pastarajame rasite didelį skaičių trasų, įrengtų specialiai naujokams, galbūt neturėjusiems progų įvaldyti slydimo technikų, bet norintiems išmokti visų šio sporto paslapčių.

Nuobodulio čia nepajusite, mat ilgiausia sniego kelio atkarpa siekia net 3 km, o pradedantiems tai jau šioks toks iššūkis. Šeimoms su mažais vaikais siūloma pasivažinėti rogutėmis ar pasisukioti čiuožyklose.

Slidinėjimas Tatranska Lomnica

Kita puiki stotelė – Tatranska Lomnica. Jei kelių šimtų metrų aukštis jūsų dar neapsvaigins, adrenalino paieškas galėsite tęsti pakilę net į kelis kilometrus išaugusias trasas.

Po kvapą gniaužiančių prasiskriejimų trasose, atsikvėpimui – ramus panoraminių vaizdų stebėjimas iš tam tikslui įrengtų apžvalgų aikštelių. Be to, vos už kelių kilometrų papramogauti kviečia įspūdingasis vandens pramogų parkas “Aquacity“.

Slidinėjimas Slovakijoje

Slidinėjimas Slovakijoje

Slidinėjimas Ždiare

Atkeliavus į Ždiarą tikrai bus į ką pasižiūrėti. Šis regionas išties gausus nuostabių gamtos kampelių, o pats slėnis tiesiog nepakartojamo grožio. Be slidinėjimo, šiame kurorte smagu pasivaikščioti ir po stilingai išpuoštų namukų kvartalus.

Slidinėjimas Jasna kurorte

Veiksmo nepritrūksite pasirinkę Jasna kurortą. Jame veikia per kelios dešimtys kruopščiai prižiūrimų trasų, skirtų ir naujokui ir visiškam slidinėjimo profesionalui. Pagal savo patirtį galite apsispręsti kokiame aukštyje jums slidinėti bus patogiausia.

Keli sniego takai pritaikyti norintiems išbandyti slydimą tamsiuoju paros metu, o vaikams įrengtos atskiros erdvės. Naujos patirtys lauks sniego parke, mat aktyvių užsiėmimų pastarajame ne vienas ir ne du.

Automobilių nuoma Slovakijoje

Nepatingėję šiek tiek pasivažinėti, nuostabią popietę turėsite šiuolaikiškumu dvelkiančiame Tatralandijos akvaparke.

Slidinėjimas Drenicos kurorte

Į elitinių slidinėjimo kurortų sąrašą patektų daugelio puikiai vertinamas, kalnų masyve įsiterpęs Drenica. Savo kokybe bei nuolatos palaikoma tvarka kurortas sužavi jau nuo pirmos minutės.

Viešbučių rezervavimas SlovakijojeBooking.com

Tiems, kam įprastos trasos bus kiek pabodusios, siūlome išbandyti per 8 km lygumų dangos. Aukšto lygio aptarnavimas suteiks visišką atsipalaidavimą ir galimybę mėgautis laisvalaikiu be jokių nesklandumų.

O jei jums dar trūksta pramogų, Slovakija tikrai turi, ką pasiūlyti – ypač gamtos mylėtojams, nes šalyje rasite ir nedidelių kanjonų su įspūdingo grožio upeliais, ir šimtu metrų ilgio siekiančių urvų, po kuriuos galėsite pasivaikščioti.

Slovakija vis labiau pritaikoma turistams, tad čia vertėtų apsilankyti ne tik žiemą, bet ir vasarą, kai galima išbandyti kalnų dviračius, visus kalnų takus, o gal ir išbandyti alpinizmą.

Atraskite Slovakiją patys!

Video: slidinėjimas Slovakijoje – Jasna