Slidinėjimas Šveicarijoje

Šveicariją galėtume priskirti prie elitiniais slidinėjimo kurortais pagarsėjusių šalių. Kalnuotas vietos reljefas idealiai tinka mėgstantiems atsipalaiduoti laiką leidžiant ant slidžių, snieglenčių, pačiūžų ar paprasčiausių rogučių. Esama daugybės taškų, kuriuose tikro sniego danga džiugina ištisus metus, o svaiginančio aukščio viršukalnės dovanoja glėbį pačių ekstremaliausių įspūdžių.

Nesvarbu, jūsų kelionės biudžetas neribotas ar esate aiškiai nusimatę kiek galite išleisti, sau priimtiniausią variantą atras bene kiekvienas žiemos sporto fanatikas. Metas apžvelgti kelis populiaresnius Šveicarijos slidinėjimo kurortus, sulaukiančius didžiausio susidomėjimo.

Automobilio nuoma Šveicarijoje

Pradėkime nuo Gštato, kuris tituluojamas ne tik aukščiausiai įsikūrusiu. bet ir vienu iš brangesnių kurortų, skirtų kalnus dievinantiems regiono svečiams. Tik įsivaizduokite kokie reginiai jūsų laukia pasikėlus į 3 km aukštį. Be to, daug įsimintinų akimirkų žada ir kelių šimtų kilometrų trasų kompleksas. Be įprasto slidinėjimo siūloma išbandyti žygeivių, lygumų, rogučių zonas.

Slidinėjimas Šveicarijoje

Slidinėjimas Šveicarijoje

Cerma itin ekologiškas, aplinka besirūpinantis kurortas, skatinantis elektromobilių naudojimą, o štai su paprastu automobiliu čia net nepatektumėte. Dar vienas šio taško privalumas – galimybė slidinėti net šiltuoju metų laiku. Alpinizmu užsiimantiems turėtų patikti kopimas į Matterhorn viršukalnę.

Dar tik atrandantiems slidinėjimo pramogą, vertėtų pasidomėti Arosa – Lenzerheide kurortu. Pastarajame itin daug, būtent naujokams skirtų takų, galima išbandyti sniegbačių kelius, o žiemą sudalyvauti tradicinėse žirgų lenktynėse ant ledo.

Pažengusiems idealiai pritaikyta vieta – Silvretta Arena. Pagrindinės trasos čia pažymėtos raudonai, kas informuoja apie sudėtingumą ir būtinus įgūdžius.

Laax – Flims gali pasigirti net 4 puikiais sniego parkais. Kalbant apie konkrečias trasas, tai šių aukščiai varijuoja nuo vos vieno iki net trijų kilometrų aukščio, tad išsirinkti savo sugebėjimus atitinkančią atkarpą tikrai nebus sunku. Po aktyvios popietės siūloma leistis į pažintinę ekskursiją po seniausią šalies miestą – Graubiundeną.

Pačios ilgiausios trasos yra Keturių Slėnių kurorte. Itin statūs šlaitai ypač mėgstami ekstremalų, taigi ištroškusiems adrenalino ši stotelė būtų vienas geriausių pasirinkimų, o Sankt Marice nevertėtų stebėtis pro šalį pralenkiančia, visame pasaulyje gerai žinoma asmenybe, mat kurortas pamėgtas ne tik paprastų mirtingųjų, bet ir elito atstovų.

Kokybiškos slidinėjimo trasos leidžia pajusti tikrą slydimo malonumą, o kelių kilometrų aukštis garantuoja pribloškiančias apylinkių panoramas. Kaip papildomi užsiėmimai laisvalaikiui bei smagus laiko leidimas gali būti čiuožimas rogutėmis, pačiūžomis. Vertėtų paminėti, kad būtent šiame kurorte rengiami geriausi kalnų slidinėjimo čempionatai.

Davosas pagarsėjo kaip pasaulio ekonomikos forumo rengimo vieta, bet snieglenčių, slidžių, rogučių ar net parašiutų mėgėjai irgi turės ką nuveikti. Palankios klimatinės sąlygos, išvystyta susisiekimo infrastruktūra kasmet pritraukia šimtus smalsuolių, o nulipus nuo slidžių bei kito inventoriaus šį tą įdomaus apie vienas patraukliausių pramogų kalnuose sužinosite aplankę žiemos sporto muziejų.

Saas – Feer seniau buvo žinomas kaip pagrindinis prekybos kelias, tačiau bėgant metams ir vis sparčiau augant turistų skaičiui, šis taškas virto vienu patraukliausiu kurortu tarp  ieškančių paprastesnių, šeimos poilsiui pritaikytų slidinėjimo centrų.

Viešbučių Šveicarijoje rezervavimasBooking.com

Crans – Montana išsiskiria savo naktinėmis trasomis. Dėl kruopščiai įrengtos apšvietimo sistemos, slidinėjimas tamsiuoju paros metu palieka dar didesnį įspūdį bei susilaukia nemažai dėmesio iš atvykstančiųjų su antrosiomis pusėmis ar šiaip užkietėjusių romantikų.

Taigi, rinktis tikrai yra iš ko. Kiekvienas iš mūsų paminėtų kurortų turi savo pliusų, bet visus juos apjungia aukščiausia kokybė, kas neabejotinai aktualu kiekvienam turistui.

Video: slidinėjimas Šveicarijoje

Šveicarijos žemėlapis