Slidinėjimas Ukrainoje

Jei dairotės nebrangios, neperpildytos turistais krypties slidinėjimu i- galėtume paraginti rimtai apsvarstyti tokį variantą, kaip Ukraina. Besidriekiantis Karpatų kalnynas dovanoja itin ilgas bei sniegingas trasas, leisiančias prasilėkti su vėjeliu, patiriant tikrąjį stovėjimo ant slidžių malonumą.

Skirtingai nei tokiose šalyje, kaip Italija ar Austrija, žiemos sezonas Ukrainoje dvelkia tikruoju šalčiu, tad ir sąlygos, atmosfera suformuojamos pačios gamtos , o ne tik dirbtinių atributų pagalba. O ir bendras kraštovaizdis primena dailų peizažą iš atviruko.

Automobilių nuoma Ukrainoje

Be to, neteks sugaišti daug laiko pačiai kelionei, tad nė nespėsite pajusti nereikalingo nuovargio. Po aktyvios popietės kalnuose, rekomenduotume pavaikštinėti po autentiškus kaimelius, išsibarsčiusius palei pat kalnyną.

Bukovelio slidinėjimo kurortas

Apžvalgą vertėtų pradėti nuo pačio didžiausio, nuolatos modernėjančio ir spėto įvertinti daugumos svečių – Bukovelio slidinėjimo kurorto. Beveik pusmetį šioje vietoje išsilaiko ganėtinai kokybiška sniego danga, o nuolatinė priežiūra sudaro tiesiog idealias sąlygas kokybiškam laisvalaikiui su slidėmis.

Viso trasos apima net 50 km, viena ilgiausių 5 km! Mėgautis slidinėjimu galėsite net tamsiuoju paros metu, kai apšvietimas sukuria dar ryškesnį įspūdį.

Dėl gerai suplanuotos keltuvų infrastruktūros, į norimą viršukalnę pakilsite itin greitai bei sklandžiai. Susiruošę slidinėti pirmą kartą, neturėtų nusiminti, nes naujokus maloniai pamokys slidininkų mokyklų instruktoriai, kur išmokti teisingų slydimo technikų gali ne tik suaugę, bet ir vaikai.

Slidinėjimas Ukrainoje

Slidinėjimas Karpatuose

Dragobrat slidinėjimo kurortas

Štai kitas mūsų akiratyje atsidūręs taškas – Dragobratas turėtų būti gerai žinomas ankstesnėms kartoms, tik pradėjusioms populiarinti slidžių sportą. Pastarajame kurorte neretai prasičiuožti galimybė būtų net iki gegužės, kai dauguma kitų panašių vietų jau būna užsidariusios.

Dragobratas išsiskiria ir tuo, kad yra įsikūręs itin dideliame aukštyje, lyginant su kitais Ukrainos kurortais. Per 20 trasų, leis kiekvienam išsirinkti jo sugebėjimus atitinkančią, nepaisant to esate mėgėjas, profesionalas ar pradedantysis. Tik įsivaizduokite kokios panoramos atsivers jums prieš akis atsidūrus pačioje viršūnėje (Hoverloje), stūksančioje 2061 metrų aukštyje. Tiesa, ieškantiems papildomų pramogų derėtų iš anksto pasidomėti populiariausiais renginiais, vykstančiais tiek kalnų teritorijoje, tiek ir aplink juos.

Slavske slidinėjimo kurortas

Nostalgiją sukelti turėtų ir Slavske kaimo pavadinimas. Šį slidinėjimo kurortą, kaip ir anksčiau aptartą Dragobartą, priskirtume prie laiko patikrintų objektų. Šiame kaime populiarus ne tik šis užsiėmimas, o ir snieglentės, sniegomobiliai.

Nemaža dalis atvykstančiųjų, Slavske švenčia ir tokias dideles šventes kaip Naujieji metai, mat aplinka išties tam tinkama. Oras irgi netampa pagrindiniu rūpesčiu, nes sniego patrankos dirba išsijuosusios, taip užtikrinant palankias sąlygas bet kokio ciklono vyravimu.

Viešbučių rezervavimas Ukrainoje
Booking.com

Kaip reikiant išsišėlę trasose, pasistiprinti galėsite restoranuose ar kavinėse, siūlančiose platų patiekalų asortimentą, į kurį įtraukti ir tradiciniai šalies valgiai. Pasidairykite ir po patį kaimelį, kur jus pasitiks šiltas vietinių sutikimas, jaukumu dvelkiančios kalnų trobelės.

Kas išties labai patogu ir maloniai stebina, tai ypač platus apgyvendinimo paslaugų tinklas. Priimtiniausią variantą ras tiek taupesnis, tiek plačiau piniginę atverti pasiruošęs turistas. Rezervavę nakvynę viešbutyje būsite pamaloninti pigiu, bet gardžiu maistu, o gausus pusryčių stalas leis jaustis sotiems iki pat vakaro.

Kiek mažiau kaštų pareikalaus apsistojimas tolėliau nuo centro, iš kur reikiamus taškus patogiai pasieksite autobusu. Net trijų žvaigždučių viešbutyje vyrauja tvarka ir švara, tad numoti ranka į tokią galimybę nevertėtų. Neaplenkite ir pensionų, kurie atrodo tikrai ne ką prasčiau, nei ištaigingi viešbučių pastatai. Nemokamas baseinas, pirtys, žavingi vaizdai už lango – visiškam atsipalaidavimui ir poilsiui.

Video: Slidinėjimas Bukovel kurorte