Slovakija – lankytinos vietos

Yra vietų, kurias aplankius norėtųsi ten likti amžinai arba mažų mažiausiai bent dar kelis mėnesius. Dažniausiai, to priežastis- pasakiški kraštovaizdžiai, autentiška architektūra, šimtmečiais saugomos tradicijos ir ypač svetingas sutikimas, leidžiantis jaustis tarsi nebūtumėte iškėlę kojos iš namų. O dar geriau, kai viskas ne taip ir toli, tad kelionė nei išvargina nei priverčia aiktelėti supratus, kokie galutiniai išsvajotojų atostogų kaštai.

Automobilių nuoma Slovakijoje

Atsižvelgus į kainos ir kokybės santykį bei visų privalumų skaičių neatsieisiančius jums nė cento, drąsiai galime rekomenduoti rinktis būtent Slovakiją!  Tai jau senokai viso pasaulio turistų pamėgta kryptis, kasmet pritraukianti minias smalsuolių, ekstremalų ar ramaus gamtos kampelio išsiilgusių miestiečių. Susipažinkite su pačiomis žymiausiomis  šio nuostabaus krašto vietomis.

Bratislavos pilis

Bratislavos pilis

Norėdami geriau perprasti visos šalies susikūrimo ir vystymosi istoriją iki šių dienų, tiesiog privalote užsukti į sostinę Bratislavą. Čia išvysite pačią garsiausią Slovakijoje esančią pilį, išsiskiriančią savo didingumu, raudonais, ryškiais bokštai bei viduje veikiančiu Nacionaliniu muziejumi su gausia eksponatų kolekcija iš skirtingų miesto egzistavimo laikotarpių. Būtinai pasivaikščiokite  senamiesčio gatvėmis, nes pakeliui turėsite galimybę pamatyti istorinės reikšmės Šv. Martyno katedrą sužavėsiančia gotikiniu stiliumi, išskirtine praeitimi, kai pastarojoje būdavo įšventinami Austrijos-Vengrijos  imperijos karaliai.

Nemaža dalis architektūrinio paveldo yra ir Košicėje. Pagrindinis miesto taškas – nepaprastai įdomus ir tradiciniais senovės Slovakijos statiniais nusėtas senamiestis. Iki šių dienų tebestūksantys viduramžių tvirtovių likučiai, paminklai, vykdama aktyvi kultūrinė veikla, neleidžianti nuobodžiauti nė vienam netikėtai ar planuotai atklydusiam turistui. Beje, Košica gali pasigirti ir seniausiu rengiamu maratonu visame Europos žemyne.

Tūkstantmečius skaičiuojantis Banska Štiavnica miestas, garsus aukso ir sidabro klodais, kadaise smarkiai prisidėjusiais prie miesto suklestėjimo. Tai įrodo viena po kitos kilusios bažnyčios, pastatyti didingi rūmai. Nemaža dalis viso šio palikimo, įskaitant vandens rezervuarų sistemas ir šachtas net pripažinta kaip Unesco saugoma vertybė.

Slovakija žavi savo gamta

Slovakija žavi savo gamta

Neaplenkite ir Spišo pilies, statytos dar 11 amžiuje, apjuostos tvirtomis gynybinėmis sienomis, saugojusios čia gyvenusius monarchus. Šis statinys nepaliks nė vieno jam abejingo, o norintiems sužinoti daugiau faktų iš pilies istorijos, specialiai įrengta ir ekspozicija. Užlipus į bokštų viršūnes pasigėrėsite įspūdingais peizažais. Šiek tiek pavažiavę, sustokite ir prie Levočo – stebinančio nepakartojama senamiesčio aikšte apsupta renesansinio stiliaus namų kompleksais.

Viešbučių Slovakijoje rezervavimasBooking.com

Autentiškumo vis dar nepraradęs Vlkolinec miestelis, pakeri ypatingai jaukia atmosfera. Nedideli, spalvoti namukai tebeturi ir nuolatinius šeimininkus, o viename iš jų įkurdintas muziejus, puikiai atvaizduoja ankstesnių kartų slovakų buities ypatumus. Pribylinos liaudies muziejuje apžiūrėsite dar daugiau relikvijų, menančių senųjų vietinių gyvenimą.

Kurortiniais malonumais pasilepinsite nuvykę į Bordejovą. Jau nuo seno garsėjantys mineralinių vandenų šaltiniai, aukštos kokybės paslaugas teikiančios sanatorijos ir, aišku, gotikiniai šedevrai dėl kurių čia atvyksta ne tik atpalaiduojančių procedūrų mėgėjai, bet ir besidomintys išskirtiniais kraštovaizdžiais.

Ko gero, gražiausia ir tikrai stebinanti, Slovakijos rojumi vadinama centrinė šalies pusė tiesiog užgniauš kvapą savo pasakiško grožio gamta, trykštančiais kriokliais, tarpekliais, miškų masyvais, slėniais. Jausitės, tarsi laikas būtų sustojęs.

Ekstremalių pojūčių  ištroškusiems keliautojams, Slovakija gali pasiūlyti intriguojančią ekskursiją po Demanovskos slėnio urvus. 8 kilometrų ilgio takai nuves į giliausius požemius, slepiančius amžiną įšalą, neregėtus varveklius.

O štai Demeniovo urvuose, netgi galima pasisemti sveikatos, mat pastarojo stalagmitai susiformavę iš mineralinių vandenių. Tai ypač saugomas turtas, todėl įtraukite šį objektą ir į savo kelionės maršrutą.

Nekasdienes patirtis dovanoja ir Prešovo druskų kasykla. Visas kompleksas sudarytas iš trijų pastatų, atskirai sukonstruotų kiekvienam druskos išgavimo etapui. Vietoje galima nusipirkti su šia medžiaga susijusių suvenyrų, o vėliau pasidairyti po miestelį.

Išbandykite ir terminius baseinus, kuriuose esate  laukiami tiek žiemą tiek ir vasarą.

Atskirai reikėtų apžvelgti ir visos šalies pažibą – Tatrų kalnus. Jau senokai šią teritoriją pamėgę ne tik slidininkai, bet ir kitų ekstremalių žiemos sporto šakų fanai. Viskas tiesiog tobulai subalansuota šiam malonumui ir jūsų patogumui, nuo trasų iki transporto linijų. Nesunkiai rasite ir nedidelių kavinukių, savo meniu racione turinčių tradicinių slovakiškų patiekalų. Čia pat galima apžiūrėti Nacionalinį parką su baigiančių išnykti ar ypač retai sutinkamų gyvūnų rūšimis bei augalija.

Daugelis į Slovakiją važiuoja dėl Aukštųjų Tatrų

Daugelis į Slovakiją važiuoja dėl Aukštųjų Tatrų

Būdami Tatruose negalite pasididžiuoti ir aplenkti Garlacho viršukalnės, siekiančios 2656 metrų. Tai aukščiausias viso kalnų masyvo taškas. Bekopdami pasigrožėsite pritrenkiančiais vaizdais, o pasiekę kulminaciją, jausitės tarsi stovėtumėte ant pasaulio krašto.

Puikus ir Štrebske Pleso slidinėjimo kurortas esantis didžiausiame, palyginti su kitais aukštyje. Sniegu padengtos viršukalnės, bekraščiai miškų klodai, papėdėje įsitaisęs nuostabus ežeras sudomins ir tuos, kuriems stovėjimas ant slidžių svetimas.

Viešnagės šalyje pabaigai puikiai tiks AquaCity vandens pramogų parkas. Terminiai šaltiniai, mineralais turtingas baseinų vanduo, įvairios sveikatingumo bei grožio puoselėjimo procedūros nuteiks itin maloniai prieš pat atsisveikinant su magiškąja Slovakija.

Video: ką veikti Slovakijoje

Slovakijos žemėlapis