Slovėnija – lankytinos vietos

Į turistų akiratį Slovėnija dar nepatenka taip dažnai, kaip kitos Europos valstybės. Tačiau su kiekvienais metais atrandančių natūralių gamtos paminklų, istorinių architektūros perliukų, iš kartos į kartą perduodamų bei sąžiningai puoselėjamų papročių ir nesuvaidinto vietinių pasididžiavimo  savo kraštu kupiną valstybę tik daugėja, o teigiamų atsiliepimų kiekis jau viską pasako už save.

Kur dar rastume vietą, kurioje kaimo gyventojų dalis pralenktų likusiųjų mieste skaičių? Susipažinkime su Slovėnija, neabejotinai tapsiančia įspūdingiausiu jūsų gyvenimo nuotykiu.

Automobilio nuoma Slovėnijoje

Kas be ko, kaip pirmąją stotelę vertėtų pasižymėti sostinę Liublianą. Palyginti nedidukas, bet patrauklus senamiestis sužavės besidominčius praeitimi ir ryškiausiais lankomo krašto įvykiais. Būtinai apžiūrėkite kadaise itin didingai atrodžiusios romėnų karo stovyklos liekanas, miesto pasididžiavimu tapusią Liublianos pilį, unikalųjį trigubą tiltą bei barokinio stiliaus gatvių pastatus. Po itin aktyvios popietės ir nesiliaujančio šurmulio, puikiai tiks harmonija bei ramybe spinduliuojantis žaliasis Tivoli parkas.

Ko jau ko, bet pilių Slovėnijoje tikrai nepasigesite. Iš populiaresnių išskirti galėtume Predyamskiy (baigtą statyti dar 1274 metais ir oficialiai laikomą seniausiu tokio tipo objektu šalyje, kuriame veikia paveikslų galerija, galima pasidairyti po požemius, slaptus tunelius) bei Otocec (pastarojoje siūloma net apgyvendinimo paslauga, o pribloškianti teritorijos panorama akimirkai leidžia pasijusti tarsi pasakoje).

Slovėnija lankytinos vietos

Slovėnijos kraštovaizdis

Pasisvečiavus sostinėje, tolimesniam ekskursijos maršrutui rinkitės itin turtingus savo kultūriniu paveldu bei lankytinų objektų skaičiumi miestelius. Štai Bledas iš karto pakerės nepakartojamu gamtos prieglobsčiu, kalnų peizažais ir žinoma, pagrindiniu akcentu – įspūdingu ežeru, kurio centre išvysite dailią Šv. Mergelės Marijos bažnyčią, taip pamėgtą vestuvininkų.

Kaip prabangiausiame pasaulio kurorte pasijusite atvykę į Piraną. Viduramžių laikus menanti architektūra, vienintelė tokia šalyje Venecijos stiliaus gynybinė siena, romantika dvelkiančios miestelio gatvelės, Šv. Jurgio  bažnyčia, iš kurios varpinės galima stebėti neaprėpiamus Adrijos jūros horizontus, kiekvieną akimirką pavers mažu stebuklu.

Mėgstate vyną? Tuomet neaplenkite vynuogynais garsėjančio Mariboro. Vietos garsenybė – Gineso rekordininku tapęs vynmedis, pripažintas pačiu seniausiu planetoje! Jei atostogas susiplanuosite rudens pradžioje, kartu pabūsite unikaliame renginyje – Senojo vynmedžio festivalyje.

Neabejingi žirgams renkasi Lipica miestelyje. Būtent šioje vietovėje siūloma pajodinėti populiariausiais lipizanerių veislės žirgais. Beje, nenustebkite kiekviename žingsnyje užmatydami liepos medį, mat jis yra šios šalies simbolis.

Pažinti kitokią Slovėniją raginame išsamiau apžiūrint natūraliai susiformavusius šedevrus, randamus požemiuose, parkuose, tarpukalnėse. Netoli sostinės aptinkami stalaktitų urvai tęsiasi visus 20 km. ilgame kelyje neskubėdami ištyrinėsite paslaptingiausius urvo kampelius, kurių grožį išryškina specialiai parinktas apšvietimas.

Gausybė staigmenų laukia ir Škocjana urvų lankytojų. Be anksčiau minėtų stalagmitų, yra ir stalaktitai, požeminiai ežerai, šniokščiantys kriokliai, upė, uolų skulptūros. Aktyviai likusią popietės dalį praleisite kalnų žygyje Divačos apylinkėse.

Aplink ošia žaliosios oazės, akį džiugina gausi augalijos įvairovė, uolynai, ramina upės šniokštimas. Pėstiesiems įrengti tiltai, kuriais bekeliaudami apžiūrėsite visą šį lobį.

Viešbučių Slovėnijoje rezervavimasBooking.com

Logaro slėnis gali priminti tobulai sukomponuota atviruką, baluojančios Alpių viršūnės tarsi laiptai į dangų. Išsinuomoję dviratį patogiai ir greitai aplankysite daug dėmesio vertų kampelių, etnografinių statinių (autentiškų svirnų, gyvenamųjų namų). Laukia išties turininga diena.

Pabaigai rekomenduojame Triglavo nacionalinį parką. Jame užsimiršti apie rūpesčius bei pailsėti nuo miesto triukšmo renkasi dauguma slovėnų, o turistams atmintyje įstringa neįtikėtino tankumo miškų masyvai, karstinės olos, tarpekliai, ypač tyras oras ir nepaprasta aura lydinti, kad ir kur eitumėte.

Ką veikti Slovėnijoje

Slovėnijos žemėlapis