Sofija – lankytinos vietos

Sofija – vienas gražiausių, bet kartu ir daugiausiai skaudžios patirties turintis Balkanų regiono miestas. Visiškai sunaikinta, tarsi feniksas iš pelenų pakilusi Bulgarijos sostinė šiandien keri savo išlikusiu gausiu istoriniu palikimu, apimančiu bažnyčias, muziejus, rūmus, aikštes, paminklus bei kitus reikšmingus objektus.

Keli tūkstantmečiai paliko savo pėdsakus, kuriais šiandien su malonumu seka šimtai smalsių turistų iš viso pasaulio. Kelių, tarpusavyje varijuojančių kultūrų derinys taip pat suteikia įdomaus prieskonio bendrai vietos charizmai.

Jei mėgstate viską planuotis patys – rinkitės automobilio nuomos paslaugą, suteiksiančią visišką laisvę judant iš vieno taško į kitą. Kitu atveju greičiausia ir patogiausia transporto priemonė būtų populiarusis tramvajus. Bet prieš tai būtina susipažinti su lankomiausiais Sofijoje taškais.

Neabejotinai pirmuoju numeriu ekskursijos plane reikėtų pasižymėti miesto simbolį – Aleksandro Nevskio soborą. Pastarasis iškilo kaip pagarbos ženklas Aleksandrui antrajam, išvadavusiam šalį iš tuometinės turkų priespaudos. Ši, didžiausia cerkvė pasaulyje žavi savo dailiais ,paauksuotais kupolais, suteikiančiais ryškumo bei puošnumo. Nusileidus į rūsius galima išvysti per 300 skirtingų ikonų.

Sofijos katedra

Sofijos katedra

Štai Šv.Georgo rotonda didžiuojasi ne tik seniausių Europoje ortodoksų maldos namų titulu, bet ir garbingu įrašu UNESCO pasaulio paveldo archyve. Atpažįstamas šis objektas iš raudonų plytų ir ovalios formos. Be visa ko, rotondą juosia Bulgarijos prezidentūros rūmai, tad tuo pačiu galima pasiplanuoti viešnage ir ten.

Automobilių nuoma Bulgarijoje

Įsiminti turėtų ir lygių sau neturinti Sofijos sinagoga. Nuolatos liaupsinamas pastatas pribloškia tiek išore tiek ir vidumi. Kiekvienas elementas, kiekviena kertelė alsuoja dramatiška prabanga, didinga praeitimi bei išskirtinumu, kuris nepaliks abejingų. Ko gero daugiausiai dėmesio šioje sinagogoje sulaukia elegancija spinduliuojantis sietynas apšviečiantis visą erdvę.

Vertėtų neprasilenkti su Šv.Nikolajaus ir Šv.Sofijos cerkvėmis. Beje, pastaroji kadaise buvo mečetė ir tik po išsivadavimo iš priespaudos vėl atgavo seniausiai mieste veikiančios cerkvės statusą.

Turiningai praleista popietė laukia Karališkuosiuose rūmuose. Užsukus vidun galėsite apžiūrėti tapybos darbų bei tautinių rūbų kolekcijas čia pat veikiančiame dailės ir etnografijos muziejuje, o lauke esančiame parke pasižvalgysite po įvairias skulptūras.

Turistų būrius pritraukia garsioji Šv.Jurgio bažnyčia, laikoma seniausiu išlikusiu mieste statiniu.

Nepasigailėsite nusprendę šiek tiek laiko skirti ir kitiems muziejams, kurie Sofijoje išties turi kuo nustebinti. Vienas įdomesnių – Archeologijos muziejus, kuriame sukaupta nemaža eksponatų kolekcija, pristatanti svarbiose kasinėjimų teritorijose rastus senovinius daiktus, monetas, įrankius.

Ganėtinai modernus bei originalus nacionalinis gamtotyros muziejus – puiki stotelė ypač smalsiems ir mėgstantiems tyrinėti keliautojams. Muziejuje pristatomos ekspozicijos vaizduojančios pačias įvairiausias augalijos, gyvūnijos rūšis. Viskas įrengta jūsų patogumui, todėl jausitės komfortiškai, paeiliui pereisite nuo vienos parodos iki kitos be jokios sumaišties.

Nacionaliniame Politechnikos muziejuje pristatoma technologijų pažanga nuo pat pirmųjų išradimų iki dabartinių žmonijos pasiekimų šioje srityje. Automobiliai, sudėtingiausi aparatai, didžiulės mašinos, kurias jau senokai pakeitė automatiniai robotai, tarsi laiko mašina nukels bent kelis šimtmečius atgal.

Jei kiek pavargsite nuo šurmulio, atsikvėpti galėsite Universiteto botanikos sode. Tai nuostabus, dirbtinai sukurtas gamtos kampelis, atspindintis tipišką Bulgarijos augmenijos grožį. Jei neturite laiko ilgam pasivaikščiojimui natūraliose pievose ar miškuose, ši erdvė tam tikrai pasitarnaus. Harmonija, nosį kutenantys aromatai, spalvų galybė, tik maža dalelė to, ką patiria šio sodo lankytojai. Tik spėkite viską sužiūrėti. Tulpės, rožės, lelijos, palmės, kaktusai bei kiti augalai sukuria išties magišką vaizdą.

Viešbučių rezervavimas Sofijoje
Booking.com

Jei ir to bus negana, pratęsti pasakišką dieną galite Daktaro sodo parke. Čia taip pat nepaprastai jauku, taip žalia, ramu. Parke išvysite skulptūrą, kuria išreiškiama pagarba gydytojo profesijai, nemažai kitų unikalių paminklų. Atgaiva akims taps ir gausa medžių, gėlių, kitų augmenijos atstovų tik papildančių bendrą aplinką.

 

 

Video: ką veikti Sofijoje

Sofijos žemėlapis